Осушувач повітря – це один із кліматичних пристроїв, який дозволяє створити необхідний рівень вологості у приміщенні, знизивши його до комфортних показників.
За підвищеної вологості у людини знижуються захисні властивості організму, погіршується працездатність. Крім того, висока вологість здатна заподіяти шкоди і самому приміщенню:
- Внутрішнє оздоблення швидше занепадає;
- Виникає висока ймовірність виникнення цвілі;
- На металевих деталях та конструкціях швидше з’являється корозія.
Щоб уникнути цього, необхідно використати якісні осушувачі повітря. І тому ми пропонуємо вам звернути вашу увагу на вибір OSUSHITELI.UA (osushiteli.ua). Вони допоможуть вам підібрати те що вам потрібно згідно з вашими вимогами та бюджетом. Також на їхньому сайті ви можете прочитати та самостійно вибрати осушувач для квартири. Деталі за посиланням – https://osushiteli.ua/kak-vybrat-bytovoi-osushitel-vozdukha-dlya-kvartiry-po-populyarnost-i-nadezhnosti.
Вони бувають двох типів – побутові та для використання на виробництві.
Як працює осушувач повітря?
Найпоширеніший тип осушувачів для дому – конденсаційний. Принцип роботи такого пристрою заснований на позбавлення від зайвої вологи в процесі охолодження повітря. Вентилятор наганяє вологе повітря в осушувач, де він охолоджується, а конденсат, що утворився, потрапляє або в спеціальний бак, або через дренаж відразу в каналізаційну систему. А саме повітря проходить через конденсатор, нагріваючись на 4-5 ° С, і повертається теплим сухим потоком до кімнати. В осушувачах є вбудований гігростат, який допомагає запобігти пересушуванню повітря. Існують моделі осушувачів із додатковою функцією очищення повітря.
У виробничих та складських приміщеннях, де вологість повітря – це критично важливий показник, використовуються осушувачі з можливістю безперервної роботи. Для осушення повітря в приміщеннях з температурою нижче 0 (наприклад, у холодильних камерах) використовуються осушувачі з адсорбційним принципом дії. Такі осушувачі оснащені роторами зі спеціальною речовиною, що вбирає. За допомогою вентилятора повітря нагнітається в ротор, де воно і позбавляється зайвої вологи.
Як вибрати осушувач повітря для квартири?
При виборі кліматичної техніки для дому слід звернути увагу на такі чотири показники:
- Продуктивність. Обов’язково потрібно враховувати, який обсяг вологи протягом години осушувач може видалити з повітря. Чим більше площа житлового приміщення, тим більшою продуктивністю повинен мати осушувач. Щоб розрахувати, який осушувач підійде саме вам необхідно квадратуру кімнати помножити на 0,7;
- Рівень шуму. Для квартири чи будинку варто вибирати найбільш безшумні моделі;
- Електроспоживання. Серед сучасних моделей осушувачів більша частина має високу продуктивність, але при цьому споживає невелику кількість електроенергії;
- Додаткові опції. Багато осушувачів оснащені функціями, завдяки яким користуватися пристроєм стає в рази зручніше: наявність таймера, очищення повітря, автоматичного рестарту. Остання функція корисна у разі непередбаченого відключення електрики – як тільки її подача відновлюється, пристрій знову починає роботу з тими налаштуваннями, які виставили користувачем раніше.