16.5 C
Lviv
18.06.2024
Новороздільська ОТГ

Центр «Тавор» – новий виток з БФ Абіліс

Якось зустрілася із завжди позитивно налаштованими «таворянами»  (а за 17 років діяльності Центру організації дозвілля для осіб з особливими потребами “ТАВОР”, з 2007 року, мала нагоду у цьому переконатися)  на «Кольоровій робітні», яку організували друзям бібліотекарі  та поети  літературного креденсу «Барви». Розмальовували писанки словами, і тими ж словами творили особливий настрій доброти, милосердя та побажати мирного часу та квітучої весни.

Ось тоді і почули про новий проєкт, докладніше про який розповів засновник і незмінний керівник Центру «Тавор» Василь Василишин.

 • Василю, наскільки знаю,  ваш центр практично і «тримається», так би мовити, на різних проєктах, так?
 • В принципі так воно і є. З перших днів заснування Центру ми послуговуємося підтримкою різних проєктів, в тому числі і міжнародних фондів.  Протягом року  подаємо  декілька, буває і з десяток (до речі, більша частина  поданих проєктів невиграшні – і це радше норма).  Їх розглядають у різні терміни, та й кожен окремо взятий проєкт має свої умови та терміни. Переважно вони взаємопідсилюють один одного, завдяки чому ми маємо можливість проводити щодення наші заняття.
 • Один з останніх проєктів –співпраця з благодійним фондом Абіліс. Чим він особливий?
 • Ну, по-перше,  у такий складний час перебування країни у стадії війни вичерпуються наші ресурси, тож була серйозна загроза скорочення наших програм.  А наші друзі дуже вже звикли щодня приходити в «Тавор» – і це було би сумно. По-друге, у 2023 ми двічі подавалися на проєкт Абілісу (там дуже серйозно підходять до розгляду усіх деталей),  тож в третій раз подалися без великих сподівань і, на радість усім, виграли…
 • – Що це за благодійний фонд?
 • Фонд Abilis – фінський фонд, заснований у 1998 році особами з інвалідністю. Його метою є підтримка діяльності організацій осіб з інвалідністю, сприяння захисту прав людини, рівності та можливостей до незалежного життя в країнах, що розвиваються. Проєкт під назвою «Соціальна адаптація людей з інвалідністю»  передбачає працю з  людьми з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень з м. Новий Розділ.
 • Мета і ціль проєкту?
 • Ідея проєкту – 8 місяців 5 днів на тиждень 4 години в день – проведення комплексної соціальної роботи, зокрема,  працетерапія, соціальна адаптація та інтеграція. Розпочали з січня 2024-го.  Отримали фінансування на 8 місяців  на щоденну діяльність на 4 год. Але оскільки цей проєкт підсилює інші, по яких ми працюємо, то займаємося щоденно  традиційно по 8 год.  
 • Дуже гарні відгуки про проведення кулінарних днів. Це одна з «фішок» саме цього проєкту?
 • Так.  І особливостей має кілька. Кулінарні дні ми проводимо щомісяця: волонтер Алла Подойніцина і наші асистенти з друзями щораз готують нові страви (і вареники, і вінегрет та інші салати, і приготування рибгних та м’ясних страв). І настільки роблять це із задоволенням, смачно та професійно, що усі щасливі та ситі.

Неодмінною складовою проєкту є працетерапія, а саме виготовлення декоративно-мистецьких  свічок ручної роботи. Робота ця проходить у свічковій майстерні, де у супроводі асистентів ми працюємо над створенням гарних виробів. Для цього використовуємо парафін, який потрібно розтопити в електричних воскоплавах.  Друзі (особи з інтелектуальними порушеннями) наперед протягують гніт у форми для свічок різного вигляду. Також додаємо барвники та ароматизатори. Наші свічки ми реалізуємо на виставках-продажах, що дозволяє збирати додаткові пожертви для діяльності Центру. Реалізаторами свічок також є наші друзі,  що дозволяє їм побувати у ролі продавців, поширювати у громаді зацікавленість соціальною та творчою роботою нашої організації.

Ще однією  цікавинкою проєкту від Абілісу є зустрічі самоадвокатів, де у форматі он-лайн наші друзі спілкуються з іншими подібними організаціями і діляться досвідом.

 • Гарною традицією є ваші щоденні чаювання, спільна молитва, цікаве щире  спілкування…
 • Так, і це також за підтримки проєкту «Соціальна адаптація людей з інвалідністю». Втім, ми настільки звикли до цих щоденних «гостювань», що намагаємся їх підтримувати якнайперше, і завдяки проєктам, і завдяки отриманим коштам із соціального підприємництва, насамперед, виготовленням тих же декоративних свічок, які стали  символічним нашим представленням.

Також  серед запланованого  спортивні заняття, зокрема, з Академією футболу «Розділля»: от лишень трохи потепліє. Посилення соціальної реклами і промоція наших виробів – важливий аспект у проєкті. Отож підтримку закордонних партнерів і можливість завдяки цьому розвиватися в досягати нового відчуваємо сповна.

 • Щиро захоплюємося вашою діяльністю і наполегливістю, яка дозволяє уже 17 років поспіль не просто тримати на плаву «Тавор», але і розвиватися далі. Тож, окрім спокійних гарних Великодніх свят побажаємо  насамперед нових виграшних проектів,  спроможних партнерів і  потужної підтримки як серед зарубіжних організацій, так і на рівні міста, області, країни. Дякуємо за цікаву розповідь і  традиційну вашу гостинність.

Розмову вела Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

Уроки української мови – для переселенців

admin2

Навчання для ветеранів війни. Звертайтеся!

admin2

Перемоги новороздільських дзюдоїстів

admin2

Робочий візит представників Новороздільської громади у Ленчинський повіт

admin2

Подарунок-реаномобіль від іспанських новороздільців

admin2

На операцію у Бельгії 5-місячного Вітальчика вже зібрано майже 135 тис. євро. До 30 грудня ще вкрай потрібні 15 тисяч. Далі лікарі рятуватимуть його життя. Час спливає, батьки хлопчика надіються на Бога і на людей…

admin3

Залишити коментар