16.5 C
Lviv
08.06.2023
Україна

Під час великої війни українці частіше одружувались, аніж розлучались

Повномасштабне вторгнення загострило почуття українців: торік кількість шлюбів у країні побільшало на 4%. Це найбільший ріст та рекорд за останні три роки. Натомість розлучень через РАГС та шлюбних контрактів суттєво поменшало.

Справжній шлюбний бум відбувся у Кіровоградській та Полтавській областях. За рік новостворених сімей там побільшало у 1,6 та у 1,5 рази відповідно. А ось за кількістю новостворених родин беззаперечно лідує Дніпропетровська область — 26 534 шлюби за рік. Це майже удвічі (на 43%) більше, аніж було у 2021 році.

Попри те, що у порівнянні з 2021 роком одружуватись у Києві стали менше, за кількістю шлюбів столиця все ще тримається у топі: 23 457 нові родини за рік. Трійку лідерів замикає Одеська область: + 16 980 нових сімей.

Найбільший спад реєстрацій шлюбів очікувано спостерігається на тимчасово окупованих та свіжозвільнених територіях: -78% Херсонська область, -36% — Харківська. Серед решти областей України найбільший спад у Чернівецькій області — там нових сімей торік було створено майже на третину менше до 2021 року.

Водночас кількість розлучень через РАГС скоротилася на 40%. Якщо у попередні роки, в середньому, через РАГС свої стосунки розривали 33 тисячі пар на рік, то торік було зафіксовано 17 893 розлучення. Це найнижчий показник за останні 9 років.

Проте варто розуміти, що розірвати шлюб у РАГСі можуть лише пари, які не мають неповнолітніх дітей, майнових претензій та обопільно згодні завершити стосунки. У решті випадків розлучення відбувається через суд й може тривати роками.

У Києві кількість розлучень, в порівнянні з 2021 роком, скоротилась на 23%. Попри це, саме у столиці зафіксовано найбільшу кількість розірвань шлюбу в РАГСах: 2 698. Цікаво, що лідер за кількістю шлюбів — Дніпропетровська область — потрапив й у топ за кількістю розлучень: 2218. У порівнянні рік-до-року їх кількість скоротилась на третину. Замикає топ Одеська область з 1503 розлученнями.

Найбільший спад рік-до-року зафіксовано у Чернівецькій області — в цьому регіоні розлучень стало вдвічі менше.

Цікаво, що весільний бум не призвів до збільшення кількості шлюбних договорів. У порівнянні до 2021 року й без того невелика кількість контрактів скоротилася у 2,6 разів.

Для порівняння, до цього кількість шлюбних договорів збільшувалась, в середньому, на 10% щорічно. Виключенням став лише 2021 рік, коли кількість контрактів зросла на 47%.

Лише 7 родин з 1000 укладали контракт торік. У 2021 відсоток пар, які укладали шлюбний договір, складав 2%

Джерело: Опендатабот

Схожі повідомлення

Проблеми з підзарядкою портативних зарядних станцій EcoFlow

admin

Карпати: топ місць, які варто відвідати в Гуцульщині

admin

Сільські хулігани з Яворівщини завдали травм вінничанину та пошкодили його автомобіль «Mercedes Sprinter»

admin3

Життя батька – водія «Фольксваген Кадді» і його 8-річної донечки враз обірвалося на залізничному переїзді – автівку розтрощив потяг

admin3

Аферисти з Львівщини впровадили схему незаконного збуту ввезених в Україну бронежилетів начебто для потреб військових. “Підприємців” викрито, триває досудове розслідування

admin3

Як вибрати сукню : поради від бренду Лебутік

admin

Залишити коментар