16.5 C
Lviv
11.12.2023
Україна

Під час великої війни українці частіше одружувались, аніж розлучались

Повномасштабне вторгнення загострило почуття українців: торік кількість шлюбів у країні побільшало на 4%. Це найбільший ріст та рекорд за останні три роки. Натомість розлучень через РАГС та шлюбних контрактів суттєво поменшало.

Справжній шлюбний бум відбувся у Кіровоградській та Полтавській областях. За рік новостворених сімей там побільшало у 1,6 та у 1,5 рази відповідно. А ось за кількістю новостворених родин беззаперечно лідує Дніпропетровська область — 26 534 шлюби за рік. Це майже удвічі (на 43%) більше, аніж було у 2021 році.

Попри те, що у порівнянні з 2021 роком одружуватись у Києві стали менше, за кількістю шлюбів столиця все ще тримається у топі: 23 457 нові родини за рік. Трійку лідерів замикає Одеська область: + 16 980 нових сімей.

Найбільший спад реєстрацій шлюбів очікувано спостерігається на тимчасово окупованих та свіжозвільнених територіях: -78% Херсонська область, -36% — Харківська. Серед решти областей України найбільший спад у Чернівецькій області — там нових сімей торік було створено майже на третину менше до 2021 року.

Водночас кількість розлучень через РАГС скоротилася на 40%. Якщо у попередні роки, в середньому, через РАГС свої стосунки розривали 33 тисячі пар на рік, то торік було зафіксовано 17 893 розлучення. Це найнижчий показник за останні 9 років.

Проте варто розуміти, що розірвати шлюб у РАГСі можуть лише пари, які не мають неповнолітніх дітей, майнових претензій та обопільно згодні завершити стосунки. У решті випадків розлучення відбувається через суд й може тривати роками.

У Києві кількість розлучень, в порівнянні з 2021 роком, скоротилась на 23%. Попри це, саме у столиці зафіксовано найбільшу кількість розірвань шлюбу в РАГСах: 2 698. Цікаво, що лідер за кількістю шлюбів — Дніпропетровська область — потрапив й у топ за кількістю розлучень: 2218. У порівнянні рік-до-року їх кількість скоротилась на третину. Замикає топ Одеська область з 1503 розлученнями.

Найбільший спад рік-до-року зафіксовано у Чернівецькій області — в цьому регіоні розлучень стало вдвічі менше.

Цікаво, що весільний бум не призвів до збільшення кількості шлюбних договорів. У порівнянні до 2021 року й без того невелика кількість контрактів скоротилася у 2,6 разів.

Для порівняння, до цього кількість шлюбних договорів збільшувалась, в середньому, на 10% щорічно. Виключенням став лише 2021 рік, коли кількість контрактів зросла на 47%.

Лише 7 родин з 1000 укладали контракт торік. У 2021 відсоток пар, які укладали шлюбний договір, складав 2%

Джерело: Опендатабот

Схожі повідомлення

Вважали загиблим: танкіст 28-ї бригади проповз шість кілометрів з перебитими ногами та вижив. ФОТО

admin3

З 1 жовтня Україна перейшла на електронну форму листків непрацездатності

admin3

Епідситуація на Львівщині від початку пандемії: серед померлих від ковіду 52% – чоловіки

admin3

Наприкінці лютого розробникам “Богдани” надійшло розпорядження знищити її, аби вона не дісталася ворогу, але САУ вдалося врятувати та передати ЗСУ, – Пашинський. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

admin3

22 лютого- День пам’яті поетеси Олени Теліги

admin1

Чому у багатьох учнів виникають складності з математикою?

admin

Залишити коментар