16.5 C
Lviv
26.09.2023
Новороздільська ОТГ

Чи екологічно безпечно спалювати шини на Гранки-Кутах?

Мешканців Гранки-Кутів, та й Нового Роздолу (будинки якого підійшли впритул до села) дуже турбує діяльність підприємства по спалюванні шин.

Небайдужі активісти щораз повідомляють: відбувається рух, на підприємство безперестанку завозять шини, а вивозять цистерни з готовою продукцією.

Підприємство не працює, – впевнено переконував власник групу депутатів Новороздільської міської ради, котра разом з мешканцями Гранки-Кутів завітала на підприємство у четвер, 22 липня.

Зустріли, чесно, не надто привітно.

Але врешті -решт працівники розговорилися.

Підприємство не працює – також вони стверджували.

Але зовнішній огляд говорив прямо протилежне.

Купа наскладених шин, не менша купа випалених з них “дротиків”, дуже неприємний запах в повітрі і чорна жижа (інфільтрат) під ногами. Рештки випалених шин лежать під відкритим небом, тож з дощами у грунт йде ця “гумова сажа”, чорне все навкруги – трава, земля, калюжі, і навіть маленький песик-охоронець.

Це лише пробні тестування обладнання, адже ми повинні знати, чи є якісь “недоробки”, – пояснювали працівники.

До речі, на попередній запит депутат Тараса Шарана у червні ц.р. Державна екологічна інспекція у Львівській області провела перевірки роботи ПП “Тік-В” (т.зв. вапнярка) – “відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря….. Посадову особу підприємства притягнуто до адмінвідповідальності“. Словом , наразі вапнярка, котра так “диміла” , що не дихалося мешканцям ні Нового роздолу, ні Гранок, закрилася. Подейкують, у них серйозні проблеми були і з поставщиками газу.

А також проведено перевірку діяльності ТзОВ “Еко Пром Груп” (де якраз займаються спалюванням шин) і надали висновок: “відсутній висновок з оцінки впливу на довкілля і дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Не здійснювати господарської діяльності без висновку з оцінки впливу на довкілля”.

Підприємство запрацює десь на осінь, – стверджував керівник.

Чи так, залежить і від мешканців громади, адже громадські слухання згідно законодавства обовязково повинні відбутися.

Схожі повідомлення

Десята ракетна атака: ситуація на Львівщині

admin2

Смертельний вчинок

admin2

У неділю, 28 листопада, освячення каплиці Свмчн. Йосафата

admin2

Літній дитячий клуб – у Тужанівській школі

admin2

“Купальські забави” – 7 липня у Роздолі

admin2

Творча співпраця Нового Роздолу і Старобільська розвивається

admin2

Залишити коментар