Купити та продати криптовалюту сьогодні досить легко, але попередньо варто вивчити ситуацію на крипторинці та скласти прогнози щодо цифрових активів, що вас цікавлять. Як і інші види інвестицій, криптомонети вважаються ризикованими, тому важливо дбати про свою фінансову безпеку.
Вартість криптовалют – те, на чому заробляють криптоінвестори та трейдери. Цифрові активи можна як купувати, так і продавати чи обмінювати, одержуючи натомість фіат чи іншу крипту. Незважаючи на те, що існують різні способи виведення криптомонет, не всі вони однаково вигідні.
Купівля/продаж криптовалюти через криптобіржі
Це один із найбільш простих та зручних варіантів. Для української криптоспільноти актуальною платформою вважається WhiteBIT – одна з найбільших у Європі криптобірж. Цей сервіс пропонує активні торги з криптою у будь-який час з можливістю купувати та продавати як цілу монету, так і частину від неї. Курси криптовалют представлені в режимі реального часу: вони коригуються на підставі останніх закритих угод. Крім основного функціоналу, ви також можете на криптобіржах зберігати свої активи або виводити їх на зовнішні гаманці.
Працювати з популярними та великими майданчиками можна лише після проходження верифікації – підтвердження особистості. Купівля та продаж криптовалют стають доступними лише після надання платформі документів, які допоможуть ідентифікувати вашу особу (паспорт, ID-картка та ін.). Така процедура має безумовну перевагу – робить роботу на біржі максимально безпечною, оскільки вона відсіває шахраїв.
P2P-угоди
На даний момент в Україні діють обмеження від НБУ, через які виведення та введення грошей з банківської картки на криптобіржу недоступні. Тому ринок криптовалют України використовує переважно P2P-платформи, де операції виконуються між двома користувачами, що не суперечить правилам НБУ. P2P – це маркетплейс, на якому зібрані пропозиції щодо крипти від користувачів. Ви або вибираєте вже діючі оголошення, або створюєте власне, де вказуєте, обсяг та ціну криптовалюти в Україні, яку хочете продати, а також спосіб оплати.
Безпека клієнтів майданчика забезпечена системою депонування, коли гроші заморожуються на рахунку платформи до підтвердження угоди обома сторонами. Крім того, рекомендується орієнтуватися на рейтинг під час вибору того, з ким проводити операцію.
Електронні обмінники
Ціни на ринку криптовалют та в обмінниках можуть відрізнятися. Це пов’язано з тим, що криптообмінники самі виставляють курс, додаючи до нього комісію за свою роботу. Сервіси такого плану функціонують цілодобово та передбачають підтримку карток українських банків. Популярні онлайн-ресурси: Changeit, BuyBank, Bitcoin24.
Щоб зробити покупку крипти, вам потрібно вибрати банківський сервіс, саму цифрову монету та ввести адресу вашого криптогаманця. Для продажу криптовалюти необхідно повідомити вашу картку, куди мають надійти фіатні гроші, а також суму, яку ви готові продати. Деякі обмінники можуть пропонувати зареєструватися на сайті, щоб брати участь у програмах лояльності.