16.5 C
Lviv
29.02.2024
Новороздільська ОТГ

Віват, Академіє футболу «Розділля»!

Офіційне відкриття Академії футболу «Розділля» у Новому Роздолі 9 жовтня стало справжнім відкриттям у повному значенні цього слова.

Адже АФР уже не перший місяць діє у нашому місті: починаючи від літнього дитячого табору в серпні на базі Новороздільської ЗЗСО №2, до перших тренувань з новим, придбаним завдяки Благодійному фонду «Фонд громад «Рідня» інвентарем та формою, і навіть команда провела перший обласний футбольний турнір – «Rozdillya Cup», на який зібралося 6 команд 2011-2012 років народження, а саме: «Академія футболу «Розділля»; ДЮСШ Ходорів; ДЮСШ Новояворівськ; ДЮСШ Жидачів; ДЮФК «Ягелонія» Городок; ДЮСШ Дрогобич та цікаві тренінги (зокрема, тренінг для матерів «Футбол як інструмент» з цікавими розмовами та вправами з психологами), провели крутезний майстер-клас із виготовлення футбольної рамки для дітей тощо. Якщо порівнювати час «роботи» Академії і її «ефективність» та насиченість подіями, то відсотки прямо «зашкалюють».
Тож відкриттям стала і активність новоствореної АФР, креативність її молодих засновників та тренерів, втім, як і сама ідея, яка виникла ніби то спонтанно, але насправді стала втіленням давно вимріяної ідеї двох молодих людей. Приємно вразило багатолюддя на відкритті – організатори, юні футболісти (яких, до речі, в Академії уже понад 50 хлопчаків), їх батьки і друзі, гості, меценати.
Додатковим, як нині модно говорити, приємним бонусом стала насичена і багатогранна вітальна програма відкриття – у якій не лише вітальні слова та побажання, творчі номери з неодмінною українською піснею і танцями, але й спогади, «кіно» про власне становлення і навіть «зміна професії» – юні футболісти на деякий час стали акторами, що наочно продемонструвало, наскільки незвичний новітній підхід до виховання молодого покоління в Академії футболу «Розділля».
Відкриттям стало і приміщення, де проходило офіційне відкриття – у Новороздільському професійному ліцеї будівництва та побуту, зал, де провадить свої молитовні зустрічі Центр «Життя», облаштований сучасною сценою. Тож і відкриття за християнським звичаєм розпочалося зі спільної молитви. Отець Роман Штігер провів відмінну паралель між Ісусом та футболом, яку прийняли юні гравці, а пастор Артем Щербик нагадав слова відомих футболістів про стосунки з Ісусом і «Його найкращу команду».
Ростислав Савостьянов, президент Академії футболу «Розділля» згадав, як усе починалося: «Ця війна змінила нас, і мене особисто зокрема, бо дозволила глибше усвідомити, що час іде і все, що ти робиш, повинно мати свою цінність, вона заставила мене залишити роботу, яка приносила дохід, але не давала задоволення. Я не знав, чим буду займатися, що робити далі: напевно, цей час потрібен був як можливість народитися новій ідеї. Одного разу в розмові з давнім другом Остапом у нас виникла ідея створення Академії. Кілька місяців ця ідея набувала форми, смаку, запаху – і втілилася 1 серпня, коли ми розпочали наш спортивний табір. Звісно, термін невеликий – лише два місяці, як ми запустили Академію. Це дуже малий проміжок часу і дуже багато роботи попереду. Тож дякую всім, хто в нас повірив, бо ваша підтримка дуже важлива. У вас, юні футболісти, нагадую, завжди є тренер, який вірить у вас. І це найважливіше. Дякую усім присутнім за підтримку».
Нагадаємо команду, котра заснувала АФР, – президент Ростислав Савостьянов, віце-президент Остап Шайгец, двоє професійних тренерів – Павло Пашко і Андріан Яблонський. І Назар Ольшанський, який займається медійним напрямком і комунікацією з батьками.


А ще згадалася розмова з Ростиславом на літньому таборі про плани на майбутнє: «Ми, звісно, прагнемо стати професійною Академією, щоб наші вихованці грали і у дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Якщо заглянути ще дальше, то мріємо збудувати в місті Академію, де юні футболісти будуть жити, тренуватися, щоб гідно представляти наше місто в Україні. Виховання справжнього футболіста – це потужна праця, адже потрібне комплексне виховання: мають бути і досвідчені тренери, і спортивні лікарі, реабілітологи, масажисти. І обов’язково психолог, бо дітей з перших днів слід навчати не лише правил футболу, поводження з м’ячем, умінню думати на полі, але й емоційного уміння не лише вигравати, але й програвати, тобто підніматися після невдач і прямувати до мети. Так, розуміємо, для цього потрібно багато працювати, залучати потужних меценатів. І ми готові». Пройшло лише два місяці – і Академія на ділі продемонструвала і свою готовність, і свій поступ до великої мети. І їм повірили.
Привітали і міський голова Ярина Яценко, яка відзначила, «чудову ідею реалізують хлопці, багато доброго роблять, дбаючи про майбутнє покоління, про його виховання і фізичне гартування. Адже в Академії «Розділля» спорт – це філософія життя, коли вчать не просто футболу, а навчають добра, чуття команди, лідерства, вчать перемагати і, що важливо у житті, з достоїнством приймати поразку, виносячи уроки на майбутнє. Місто підтримує таку ініціативу. І те, що сьогодні тут так багато людей, цьому свідчення. У вас вірять. Успіхів!».
Вітали і партнери, яких АФР уже має за недовгий час своєї роботи – Катерина Шиманська, директор медичної клініки «Материнка-clinic», з якою підписали договір про партнерство (відтепер усі футболісти проходитимуть професійнний медичний огляд у популярній в місті медичній клініці). Також угода укладена із спортивним клубом «Фенікс-спорт» з найкращим тренажерним залом у місті (його директор Роман Мартиненко наразі захищає країну від російського агресора), тож з вітаннями виступила адміністратор Уляна.
Завершилося, звісно, уродинним тортом і святковим частуванням. Було весело, гамірно і – життєстверджуюче, адже ми побували не просто на відкритті Академії футболу «Розділля» – ми побачили успішне майбутнє нашої громади і наших дітей. А це дуже важливо – у час війни думати про майбуття.

Схожі повідомлення

«Rozdillya Cup»: справжнє свято футболу вдалось!

admin3

Неймовірний дарунок 2-й школі

admin2

Продається дача

admin2

СКОБ! Днями відбувся довгоочікуваний виховно-вишкільний сплав “Поплавок2023”

admin3

Чи всюди доречні жовто-блакитні барви?

admin2

“Золотий фонд нації” – у книзі надруковано твори двох новороздільців

admin2

Залишити коментар