16.5 C
Lviv
30.05.2024
Новороздільська ОТГ

«EVERSONG» – 10 окрилених пісенних років

«Окрилені піснею!» – у неділю, 12 червня, вокальний гурт Ірини Чернової «EVERSONG» Новороздільського будинку дитячої та юнацької творчості відзначав 10-річчя, певним чином даючи прощальний великий концерт, адже усі його учасниці – цьогорічні випускниці, том майнуть у світи у пошуках життєвого шляху.
Лише не прощальний – ні в якому випадку! Натхненно говорили всі, хто прийшов привітати, помилуватися співом улюбленого співочого колективу, порадіти за творчий ріст дівчаточок, котрі за десять років навчання у талановитої і креативної, невтомної і працьовитої Ірини Чернової досягли найвищих музичних п’єдесталів.
«Ви моя частинка, ви моє серце, мої музичні діаманти, мої зірочки! «EVERSONG» – універсальний колектив, бо ми разом і службу Божу співали, і шлюб у церкві, і колядки, а скільки різних пісень! – ледве тамуючи хвилювання і стримуючи сльози, натхненно зверталася до своїх дівчаток Ірина Чернова. – Тож у життєву валізу кладу вам любов, доброту, щирість і самопожертву. Не забувайте української пісні! Вірю, ми будемо і далі співати разом, тому не прощаємося, а до нових зустрічей!».


Виконавська майстерність, артистизм, яскрава самобутність юних вокалістів захоплюює і вражає. Кожен творчий проект колективу – це стовідсотковий успіх, справжнє видовище. Вдалість творчого сходження колективу підтверджується численними перемогами у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях. 7 найвищих музичних нагород – Гран-прі – отримав колектив на понад 60 конкурсах, з яких чи не у всіх мають призові місця.
Олена і Соломія Чайковські, Олена Корецька, Софія Польова, Христина Бас, Вікторія Гарапцьо, Оксана Маланчук, Вікторія Крижанівська, Марта Шипівдич – ці імена золотими літерами вписані у музичну почесну сторінку Нового Роздолу.


Сестри Чайковські, Віка Крижанівська і Олена Корецька – учениці Новороздільської СШ №4, Оксана Маланчук – СШ №3, Христя Бас – учениця Горішненської школи, а Софія Польова і Марта Шипівдич – Роздільської, Віка Гарапцьо уже кілька років проживає у Львові, але репетиції гурту не пропускала ніколи.
«Пригадую слова бурмістра Поліце Владиславав Дякуна, коли він прослухав ваш виступ на день Незалежності України минулоріч: «У вас є те, чого немає в нас, ваші діти свою національність несуть із задоволенням, з радістю, з гордістю. На таких, як ви, тримається Україна! Ви її народжуєте знов і знов своїми піснями», – у вітальному слові високо оцінила музичний вклад гурту «EVERSONG» у музичну українську скарбницю міський голова Ярина Яценко.
Начальник управління культури, спорту та гуманітарної політики Володимир Засанський, директор міських бібліотек Галина Приріз, директор БДЮТ Катерина Наконечна, усі прихильники і фанати цього колективу, надихнувшись творчою атмосферою і світлими голосами, висловлювали неймовірне захоплення ювілейним концертом. Отець Роман Штігер, який не лишень благословляє на успішні виступи, а подеколи й сам співає з колективом, звернувся власними віршованими рядками:


Ти з колективу «EVERSONG»?
Без пісні ти не проживеш – so long!
Пісня – це твоє! Співай!
І в пісні наче птах літай,
В пісні душу розкрий, розпрям крило,
І вилий в пісні свою суть!
Тебе почують. І голос твій
В світ стоголоссям понесуть!


Христина Зозуля, також вихованка Ірини Чернової, яка уже 7 років тому завершила навчання у БДЮТ, але завжди тут присутня (до речі, вона і була ведучою ювілейного концерту), також присвятила вірш Учителю, яка є і другом, і другою мамою – Ірині Черновій. Завдяки їй «пісні й музиці я вірна завжди», декламувала Христина.
І особливий творчий тандем: учитель – батьки дівчаток. Наскільки щиро від імені батьків мама Галина Чайковська дякувала Ірині Черновій за тепло, добро і любов до кожної дитини, за індивідуальний креативний підхід, за розуміння, за уміння запалити вогники творчості, за любов до української пісні – настільки ж низько кланялася «своїм» батькам пані Ірина – за взаємопідтримку, за потужну допомогу, за гарне виховання дітей!
Усім вокалісткам «EVERSONG» вручали квіти, нагороди, солодкі дарунки, міні-«дипломи» і перший спільно випущений аудіодиск, на якому понад 20 пісень їх знакового творчого репертуару.
«EVERSONG» – в перекладі з англійської означає «вічна пісня» і найбільш точно відповідає ідеї вокального гурту. «Назву, до речі, – розповідає Ірина Чернова, – підшукували разом з дівчатами, хотіли ж чогось незвичного, сучасного, неординарного, і потрапили прямо в ціль, як мовиться».
Ірина Чернова прийшла працювати в Будинок дитячої та юнацької творчості у 2011 році – спочатку це був вокальний гурток, потім естрадна студія «Гармонія» і натепер – вокальна студія Ірини Чернової. Зростали не лише у кількості, а особливо у якості – щораз новіший репертуар, наполегливі пошуки голосів та їх поєднань, нових форм та акордів. І учениці не лише підтримували та прислухались до порад учителя, а й ставали єдиним цілим, спільно творячи нові пісні, композиції, плануючи нові виступи.
«EVERSONG» формувався з перших днів. Спочатку – у формі тріо «Справжні дівчата» у складі Вікторії Гарапцьо (її працівники БДЮТ вважають «своєю» змалечку, адже займалася ще в «Малятку»), Віки Крижанівської і Марти Шаран.
10-річний ювілей, з сумною ноткою прощання, адже більшість учасниць «EVERSONG» випускниці, тож підуть навчатися. Але їх пісня – вічна, тож про те, що гурт перестане співати – і думки не було… «EVERSONG» продовжуватиме співати і тішити нас своїми голосами, своєю енергетикою, своїм натхненням.
Натомість у вокальній студії Ірини Чернової ростуть нові творчі колективи – «Веселі нотки», «Співучі зірочки», та й загалом – двері студії відкриті усім, хто живе українською піснею.

Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

Позитивні зміни у Новороздільському ЦНАПі

admin2

Громадські слухання нового тарифу на воду

admin2

Злочинність серед неповнолітніх: яка передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність, – про це інспектор ювенальної превенції спілкувалася з учнями 4-ї міської школи

admin3

Із 65-річчям, Перша школо, моя шановна ровеснице!

admin3

11 липня – приходьте на благодійний концерт у Тужанівцях

admin2

Андрій ГАРАПЦЬО: «До обласної першості з футболу ФК «Новий Розділ» готовий. У міжсезонні команда підсилилась декількома новими гравцями. Наша мета незмінна – перемога»

admin3

Залишити коментар