16.5 C
Lviv
02.03.2024
Україна

Все, що вам потрібно знати про розлади скронево-нижньощелепного суглоба

Що таке скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС)?

Що таке розлади скронево-нижньощелепного суглоба?

  1. Причини
  2. Симптоми
  3. Лікування
  4. Прогноз

Порушення скронево-нижньощелепного суглоба впливають на щелепний суглоб та м’язи, які контролюють щелепу. Їх може бути складно діагностувати та лікувати через те, наскільки складний цей суглоб.

Близько 12 відсотків людей у ​​Сполучених Штатах зазнають розладів скронево-нижньощелепного суглоба будь-якої миті часу. Жінки страждають частіше, ніж чоловіки, з симптомів жінки частіше ніж чоловіки відчувають сильний біль та обмежений рух щелепи.

В Україні кількість людей з дисфункцією СНЩС біля 10%, але якщо знати, що не всі люди звертаються по допомогу до гнатолога, можна припустити більший відсоток.

Розуміння причин, симптомів та варіантів лікування розладів скронево-нижньощелепного суглоба має важливе значення як для пацієнтів, так і для лікарів.

Що таке скронево-нижньощелепний суглоб?

Скронево-нижньощелепний суглоб є складним суглобом, який рухається як горизонтально, так і вертикально.

Скронево-нижньощелепний суглоб розташований біля основи черепа.

Зазвичай скронево-нижньощелепний суглоб допускає рух, необхідний для жування та розмови.

Суглоб з’єднує нижню щелепу із скроневою кісткою, що знаходиться на боці черепа.

Оскільки скронево-нижньощелепний суглоб дозволяє переміщатися як вгору, так і вниз, так і з боку в бік, це один із найскладніших суглобів в організмі. Це може ускладнити ефективне лікування важких захворювань скронево-нижньощелепного суглоба.

Що таке розлади скронево-нижньощелепного суглоба?

Розлади скронево-нижньощелепного суглоба – це стани, які безпосередньо впливають на скронево-нижньощелепний суглоб. Існує ряд можливих симптомів, які можуть спричинити різну кількість дискомфорту.

Розлади скронево-нижньощелепного суглоба є широкою категорією, і цей термін включає безліч можливих причин. Таким чином, існує безліч варіантів лікування.

Лікарі можуть діагностувати захворювання скронево-нижньощелепного суглоба на основі низки симптомів, включаючи постійний біль навколо щелепи та обмежений рух щелепи.

Більшість випадків розладів скронево-нижньощелепного суглоба лікуються протягом короткого періоду часу, зазвичай, протягом декількох місяців. Однак, деякі випадки можуть продовжуватися або повторюватися.

Причини

Існує багато можливих причин розладів скронево-нижньощелепного суглоба. Деякі відомі причини включають:

· Фізична травма

· Артріт

· Шліфування або стискання зубів під час сну

· Аутоімунні захворювання

· Стоматологічна хірургія

· Інфекції.

Інші причини можуть бути

· генетичними,

· гормональними чи

· екологічними.

Наприклад, було зазначено, що скрипалі відчувають розлади скронево-нижньощелепного суглоба частіше, ніж населення в цілому, оскільки їхня робота включає зберігання інструменту під щелепою. Це може викликати напругу, яка призводить до розладів скронево-нижньощелепного суглоба.

Було відзначено, що жінки відчувають розлади скронево-нижньощелепного суглоба частіше.

Хоча причина не зовсім зрозуміла, дослідники сподіваються, що дослідження зв’язку між жіночим гормоном естрогеном та розладами скронево-нижньощелепного суглоба виявиться корисним.

Симптоми

Існує ряд симптомів, пов’язаних з скронево-нижньощелепним суглобом, у тому числі:

Біль

Одним з найбільш очевидних симптомів розладу скронево-нижньощелепного суглоба є біль, який відчувається при русі щелепи. Однак інші симптоми, які можуть виникнути при розладі даного суглоба, включають головні болі або мігрені, біль у шиї або спині, а також біль у вусі або біль навколо вуха, що поширюється на щоки.

Якщо біль не знаходиться поруч із щелепою, лікар часто шукає інші симптоми, перш ніж діагностувати розлад СНЩС.

Звуки

Поширеним, але часто безболісним симптомом є незвичайні ляскання, клацання або навіть шліфувальний шум, який може виникнути під час їжі, розмови або простого відкриття рота.

Шуми, що виникають при переміщенні щелепи, не завжди є симптомом розладів скронево-нижньощелепного суглоба. Насправді щелепні шуми досить поширені. Тільки коли звуки виникають разом із болем або обмеженим рухом щелепи, може знадобитися медична консультація.

Гудіння, дзвін або оніміння у вухах можуть виникати разом з болем у вусі, і ці симптоми також можуть бути пов’язані з розладами скронево-нижній щелепного суглоба.

Обмежений рух

Обмежений рух, який запобігає повному відкриттю рота або рух щелепи у певних напрямках, може викликати сильний дискомфорт у повсякденному житті.

Лікування

Існує безліч варіантів лікування.

Догляд за собою та зміни способу життя

У багатьох випадках люди можуть успішно лікувати захворювання скронево-нижньощелепного суглоба в домашніх умовах. Догляд за собою та зміни способу життя можуть бути достатніми для лікування симптомів від легких до помірних.

Рекомендовані процедури догляду за собою можуть включати зменшення руху щелепи. Коли рекомендується відпочинок:

· уникати жувальної гумки

· їсти тільки м’які продукти

· уникнути стискання або навантаження на щелепу

З іншого боку, можна рекомендувати ніжні вправи, такі як невелике розтягнення щелепи. Масаж уражених м’язів навколо щелепи також може допомогти.

Може бути рекомендовано поєднання відпочинку та дбайливих вправ. Медичний працівник може порадити найбільш підходящі вправи, а також інші зміни способу життя, які можуть полегшити симптоми розладу скронево-нижньощелепного суглоба.

Застосування льоду чи вологого тепла може допомогти зменшити симптоми.

Лікування в мед закладі

Лікування може включати ін’єкцію стероїдів для зменшення болю і набряків.

Для розладів скронево-нижньощелепного суглоба, викликаних раніше існуючими станами, можуть бути доступні більш конкретні варіанти лікування.

Наприклад, якщо розлад скронево-нижньощелепного суглоба викликаний шліфуванням або стисненням зубів під час сну, каппа може допомогти полегшити симптоми. Стоматолог може поставити капюшон, де це потрібно.

У випадках, коли розлади скронево-нижньощелепного суглоба спричинені дегенеративними станами, такими як остеоартрит, стероїдні ін’єкції можуть бути рекомендованим варіантом лікування.

Стероїд, який вводиться в суглоб, допоможе полегшити набряк, зменшити біль та інші симптоми. У багатьох випадках зменшення болю відбувається протягом тижня.

У деяких випадках ін’єкція може назавжди позбавити симптомів розладів скронево-нижньощелепного суглоба, а в інших – тимчасове виправлення.

Короткострокові безрецептурні знеболювальні препарати можуть зменшити дискомфорт.

Хірургія

У більш екстремальних випадках захворювання скронево-нижньощелепного суглоба хірургія може бути найефективнішим засобом від болю та обмеженого руху.

Розлад скронево-нижньощелепного суглоба може бути викликаний пошкодженням самого суглоба, м’язів, що оточують щелепу, або іншим станом. Хірургія рекомендується лише тоді, коли в суглобі щось не так.

У дуже важких випадках розладів скронево-нижньощелепного суглоба, коли рух щелепи вкрай обмежений, а симптоми тривалі, суглоб, можливо, доведеться замінити. Однак таке лікування потрібне рідко.

Люди завжди повинні звертатися за професійною медичною консультацією з будь-якого лікування, навіть якщо лікування включає догляд за собою та основні зміни способу життя.

Прогноз

Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба часто несерйозні і проходять через кілька місяців. Симптоми часто легкі і зазвичай викликають лише мінімальні незручності.

Однак у деяких випадках розлади скронево-нижньощелепного суглоба будуть серйозними та тривалими. Коли стан знижує якість життя, необхідно якнайшвидше звернутися до гнатолога по діагноз і лікування, щоб впоратися з цим захворюванням або усунути його.

Незалежно від того, чи стан є легким або серйозним, професійні консультації завжди необхідні для лікування розладів скронево-нижньощелепного суглоба.

Медичний огляд: Крістін Франк, DDS

Автор: Еліс Портер

Переклад: Наталія Каренгіна

Схожі повідомлення

Цього тижня на одного янгола на небі стало більше: у Харкові 8-річна дівчинка загинула разом зі своєю мамою у власній квартирі від російської раккети

admin3

Цього разу Інтерсіті не спізнився – просто зійшов з рейок

admin2

“Ковідна” тисяча: на що українці витрачають кошти за вакцинацію?

admin2

Протягом святкових вихідних зникло 5 дітей. Поліцейські розшукали усіх протягом кількох годин після отримання повідомлення

admin3

Сланцева плитка та шпон

admin

26.03.2022 о 16:30 год. відбулися три потужні вибухи біля Львова. Наразі звучить повітряна тривога, тому всім зберігати спокій і перебувати в укритті.

admin3

Залишити коментар