16.5 C
Lviv
30.09.2023
Україна

Що краще конвектор або масляний обігрівач

В холодні пори року все більше і більше набирає популярності экономный обогреватель. Його можна вибрати на любий смак та гаманець, але сьогодні ми представимо вам два популярні види обігрівачів.

. Це електричні конвектори та електричні масляні обігрівачі. Порівняємо їх за декількома характеристиками, які найбільше цікавлять споживача.

Надійність роботи . У конверторах, залежно від виробника, використовуються різні матеріали для ниток розжарювання. Простіший і дешевший – ніхром, і більш дорогий і довговічний – вольфрам. У першому випадку термін служби може становити до 20 років, а в другому – до 30 років та гарантія 10 років. У масляних обігрівачах також застосовуються для нагрівання різні спіралі розжарювання, але вони нагрівають олію, від якої у свою чергу прогрівається повітря в приміщенні. Олії, що використовуються в таких обігрівачах, під дією високих температур з часом втрачають свої властивості, або конструкція просто ламається і навіть вибухає. Термін їхньої дії варіюється від 5 до 7 років, залежно від режиму експлуатації.

Безпека роботи . І конвектори, і масляні обігрівачі мають захист від перегріву та регулятори температури, але вони мають різні температури зовнішнього корпусу. І якщо в масляних обігрівачів вона становить близько 150 С, то конвектори в самому гарячому місці (вихід гарячого повітря) – 88С.
Економічність та ефективність роботи . У конвекторі повітря відразу підігрівається від Тена, а в масляному радіаторі ТЕН нагріває масло, масло – корпус, а корпус, у свою чергу, повітря. У масляному обігрівачі таких втрат, умовно, втричі більше і, відповідно, ефективність також нижча. На ефективність роботи впливає і швидкість нагрівання самого приладу. У конвекторів нагрівання практично миттєве.

Способи регулювання температури . У конвекторів для цього використовуються електронні термостати, що підтримують температуру повітря в приміщенні в межах 0,4 С. У масляних нагрівачів цей діапазон у десятки разів більший. Тому у масляних обігрівачів відбувається перевитрата електроенергії, що витрачається на прогрів повітря вище виставленого значення.

Зручність та комфорт . Найчастіше обидва типи нагрівачів використовуються в побутових приміщеннях. Однак масляні обігрівачі можуть розташовуватися лише на підлозі на коліщатках, займаючи корисну площу приміщення. Крім цього, вага та розміри радіатора значно вищі, ніж у конвекторів. Конвектори можна використовувати і на коліщатках, і розташовувати їх стаціонарно на стіні, вони займають мінімум корисного простору і можуть використовуватися в якості основного або постійного приладу опалення. У масляних обігрівачах іноді використовуються вбудовані вентилятори для покращення циркуляції повітря. Їхня робота створює певний шум, що, особливо в нічний час, є дратівливим фактором. Конвектори ж, особливо з монолітними тенами, абсолютно безшумні.

Вартість . Якщо виходити з цінової політики, то, безперечно, вартість масляних радіаторів буде на кілька порядків нижчою, незалежно від комплектації. Наприклад, масляний радіатор може бути укомплектований не тільки вбудованим вентилятором, як писалося вище, але й мати кілька швидкостей видування повітря.

Економічність . Однак з урахуванням витрати електроенергії, витраченої на прогрівання приміщення, та точності підтримки температури, різниця в ціні найближчим часом нівелюється, що підтверджується простими розрахунками. Крім цього, не варто забувати і про комфорт. В даному випадку мається на увазі створення та підтримання комфортного температурного режиму в приміщенні. Набагато економічніше використовувати конвектор, якщо порахувати всі витрати та власний комфорт.
Зручність у використанні. Сучасні технологи дозволили оснастити електричні конвектори такими унікальними можливостями, як віддалене управління за допомогою інтелектуальних систем, підключення конвекторів до розумного будинку, створення програм для різних зон. Для масляних обігрівачів таких можливостей, на жаль, не передбачено.

Додатковий плюс конвекторів – можливість їх використання на дачах, у літніх будиночках та в котеджах у зимовий період, коли приміщення порожні. Таким чином, встановивши спеціальний режим роботи конвектора на температуру незамерзання +8С, можна не переживати за комунікації в будинку навіть у найсильніші морози. А вимкнення та включення конвектора можна здійснювати віддалене через спеціальну програму.

Мобільність та простота монтажу. І електричний конвектор, і радіатор масляний відносяться до мобільних опалювальних приладів. Для цього використовуються коліщатка, які дозволяють швидко переміщати обладнання з одного місця в інше. Але відмінність у тому, що конвектор можна закріпити на стіні, використавши для цього спеціальні кронштейни, а з масляним обігрівачем цього не вийде. Тому він завжди буде на увазі і може значно зіпсувати інтер’єр приміщення.

Безпека, що вибрати . Крім того, що при контакті з корпусом масляного радіатора можна отримати сильний опік, є ще один важливий момент. Олійний радіатор не можна встановлювати в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, а конвектори можна, тому що сучасний конвектор останнього покоління відповідає класу захисту IP24, що дозволяє його встановлювати у ванних кімнатах, прибанниках і т.д., головне, не допускати попадання на нього прямих струменів води.

Чи може вибухнути масляний обігрівач?

Може. Але це залежить від багатьох факторів:

  • Добросовісність виробника. Найкраще купувати обладнання відомих фірм і не намагатися заощадити на власній безпеці.
  • Неточне дотримання інструкції.
  • Неправильне підключення.
  • Якщо обігрівач залишено без нагляду.
  • Якщо обігрівач працює неправильно.
  • Якщо з’явилися явні ознаки поломки – не вимикається, з’явилася протікання у корпусі, з’явився неприємний запах тощо.

Єдине, чим можуть похвалитися масляні обігрівачі – це їхня ціна. Їхня ціна значно нижча, ніж у електричних конвекторів. Отже, Вам вибирати, який з показників Вам важливіше і що купувати.

Схожі повідомлення

У Софійському соборі освятили репліку меча покровителя українського війська – гетьмана Сагайдачного. ФОТО

admin3

Раніше наша збірна мала гонор. Зараз у збірної є яйця

admin3

На Львівщині тричі сповіщали про повітряну тривогу: як минула доба в області

admin3

Відповідно до рішення РНБО в країні призупиняється діяльність низки політичних партій, серед яких ОПЗЖ, “Опоблок”, “Партія Шарія”, “Соцпартія” та ПСПУ, – Зеленський

admin3

Вибір рамки номера – що треба знати

admin

Не розколюйте державу своїми “експертними оцінками”!

admin2

Залишити коментар