16.5 C
Lviv
23.02.2024
Україна

Сало – найкорисніший продукт! І хто би сумнівався?

Оливкова олія, що традиційно вважається найкориснішим для здоров’я продуктом, поступилася свинячому салу!

Зокрема, виявилося, що сало (а також вершкове масло) набагато доречніше для використання для приготуванні гарячої їжі. Таке встановили вчені з Університету Де Монтфорт в Англії. Дослідники заявили, що хоча користь рослинної олії добре відома, готувати на оливковій, соняшниковій чи кукурудзяній олії шкідливо для здоров’я.

“Краще використовувати для приготування їжі свиняче сало або вершкове масло”, — радять вчені. На користь цього висновку говорять результати 20-річного дослідження щодо вивчення складу хімічних речовин, які виділяються в процесі нагрівання різних харчових жирів.

Фахівці дійшли висновку, що під час приготування на рослинній олії відбувається виділення альдегідів — речовин, чий вплив на організм пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку, хвороб серця і пошкодження мозкових функцій.

Наприклад, у рибі, приготованій на соняшниковій або кукурудзяній олії, міститься в 200 разів більше токсичних альдегідів, ніж допускають стандарти безпеки.

Вчені пояснюють, що отримані відомості не свідчать про безумовну шкоду рослинних олій. Головна їх користь полягає в тому, що вони містять поліненасичені жирні кислоти — важливий елемент для повноцінного харчування людини.

Проблема в тому, що при нагріванні ці компоненти виділяють більше токсичних сполук, ніж мононенасичені жирні сполуки, присутні в таких продуктах, як сало, вершкове або кокосове масло, коментують вчені.

При цьому особливу небезпеку становить те, що зазначені сполуки мають властивість накопичуватися в організмі, нарощуючи свій шкідливий потенціал для здоров’я.

Схожі повідомлення

Дружина у госпіталі обіймає чоловіка, воїна 47-ї бригади Андрія, який втратив руки та зір у бою проти окупантів. ФОТО ДНЯ

admin3

12 лютого Президент США Байден зателефонує Президенту РФ Путіну

admin3

Інтернет-магазин бджільництва в Україні: Де знайти найкращі  товари

admin

Набув чинності закон про відпустки військовим під час воєнного стану

admin3

Фарба для стін: особливості та переваги силікатного засобу

admin

Вчора у Золочеві та побіля Червонограда трапилось 2 випадки отруєння чадним газом. Усі потерпілі перебувають у лікарнях

admin3

Залишити коментар