16.5 C
Lviv
02.10.2023
Новороздільська ОТГ

Де у Новому Роздолі можна виміряти сатурацію

Невідомий раніше мешканцям медичний термін «сатурація» міцно увійшов у лексикон з початком ковіду. Тепер чи не кожен знає і розуміє – сатурацію слід вимірювати, адже це одна з перших ознак, яка сигналізує про погіршення стану хворого на ковід.
Сатурація киснем крові у медицині – це частка насиченого киснем гемоглобіну відносно загального гемоглобіну в крові. Нормальний рівень насичення киснем артеріальної крові у людини становить 95-100 відсотків. Якщо рівень нижче 90 відсотків, він вважається низьким і називається гіпоксемією. Рівень кисню в артеріальній крові нижче 80 відсотків може поставити під загрозу функціонування органів, таких як мозок та серце і може призвести до зупинки дихання і/або серця.
Пульсоксиметр — медично-діагностичний прилад для вимірювання рівня сатурації кисню в капілярній крові. Неінвазивна пульсоксиметрія набула широкого розповсюдження в медицині за рахунок простоти, швидкості, зручності. На ділі пальцевий пульсоксиметр – це така малесенька штучка, яка натягується на палець (вказівний чи середній) руки, процедура займає максимум кілька хвилин, коли заповітні цифри появляються на екранчику. Не складно. Легше, аніж навіть тиск виміряти.
Чому тоді така проблема виміряти сатурацію? Так, найпростіша і найперша відповідь: іти на прийом до сімейного лікаря. Але одне діло порадити, інше – потрапити на прийом, у час масової захворюваності населення, коли «черги» розписані за 2-3 чи й 5-6 днів наперед. І вже не один знайомий розповідав, що коли настав день прийому, то вже і горло переболіло, і перепчихав та перекашляв, і зникла температура та й потреба йти до лікаря. Якщо ще консультацію щодо лікування лікарі можуть надати в телефонному режимі, то виміряти сатурацію он-лайн ніяк не виходить.
Десь хтось поінформував, що вимірюють сатурацію в одній з аптек міста. Хоча один фармацевт зауважив: згідно діючого законодавства аптеки не повинні надавати лікарські послуги, а вимірювання тиску у аптечних залах – це виключно ініціатива провізорів.
Зателефонувавши на «гарячу лінію» однієї з діючих аптек у нашому місті, дізналися ціни на пульсоксиметри – від 260 до 934 гривень, хоча саме у Новому Роздолі в наявності є такі прилади за 708 та 934 грв, дешевші розібрали.
То чому таку не надто складну процедуру не можна провести, приміром, у долікарському кабінеті поліклініки Новороздільської міськлікарні, де вимірюють тиск та роблять уколи? – поцікавився активний городянин. Сподіваємося, до його пропозиції прислухається керівництво міської лікарні. Тож очікуватимемо у відповідь конкретних дій.

До речі, уже як коментар отримали відповідь від медичного центру у Новому Роздолі Материнка clinic:

“Материнка clinic готова безкоштовно виміряти сатурацію кисню в крові за допомогою сучасного пульсоксиметра фірми HEACO!”

Отож, на здоровя!

Схожі повідомлення

У неділю – благодійний велопробіг територіями чотирьох сусідніх громад. Долучайтеся!

admin2

Лютий – дати і події Новороздільської громади

admin2

 Володимир МИЛИМУК (псевдо «Тихий»). Звитяжний шлях українського воїна

admin3

Чергові перемоги вихованців Ірини Жигаль – найкращі дарунки до дня уродин

admin2

Пам’ятники від фірми “ART – STONE: якісно і вигідно для замовника

admin3

Успішний дебют «Непереможних»

admin2

Залишити коментар