16.5 C
Lviv
29.09.2023
Новороздільська ОТГ

Що не так в спортивному «королівстві» міста?

З приводу однієї проблеми,  порушеної у  статті «Григорій Козловський: «Новий Розділ – назавжди в моєму серці. А заняття футболом суттєво вплинуло на становлення мене як самодостатньої особистості»

Приїзд до Нового Роздолу уродження міста, успішного бізнесмена і депутата Львівської обласної ради Григорія Козловського і висловлені ним публічно думки стосовно необхідності відродження футбольної команди сколихнули громадськість. Власне, так часто буває: одна подія може змінити хід подальшого розвитку. Надіюся, що так станеться і цього разу.

Як людина, яка  понад 50 років живе у Новому  Роздолі, можу сказати, що був постійно дотичний до спорту. І впевнено наголошу, що наше місто виростило чимало відомих і навіть знаменитих спортсменів. А за цими досягненнями стоять  тренери – професіонали, вчителі фізичної культури і просто любителі – ентузіасти.

На жаль, натепер ми недооцінюємо одного  моменту – важливості занять спортом нашими дітьми. Часто чую слова дорослих про своїх чад на кшталт: нехай краще співає чи танцює, грає на інструменті чи малює. Звичайно, і це потрібно. Але це тільки одна сторона розвитку підростаючого покоління, а бажано, щоб діти розвивалися всебічно. Тому що в наш час молода людина повинна «пробивати» собі дорогу в життя. Для цього потрібні – цілеспрямованість, впевненість в своїх силах і врешті – решт здоров’я. І, власне, спорт і це дає, бо ж відомо, що  здоров’я за гроші не купиш.

Так про що це я? А веду ось до чого.

Якщо взяти всіх мешканців Нового Роздолу, які пройшли через заняття спортом, то, мабуть, 90% – це футболісти та волейболісти. Звичайно, були у історії міста і періоди, коли успішно розвивалися хокей, плавання, інші види спорту. Але саме футбол і волейбол – були візитівками міста з перших днів його заснування і до сьогоднішнього дня.

Але з кожним днем спорт стає все більш комерційним. «Балом» правлять гроші. Ні, я не проти комерціалізації спорту. Тільки потрібно завжди пам’ятати про червоні лінії, які переступати не можна. Потрібні приклади? Будь ласка.

Сьогодні звільняються з роботи тренери відділення волейболу Новорозділської ДЮСШ (до речі, кандидати в майстри спорту, призери Чемпіонату України), тому що зал, в якому вони проводили з дітьми заняття з волейболу, віддається під  неолімпійський вид спорту, який, як подейкують, фінансується з-за кордону. Ось вже ширяться чутки, що і єдиний в місті спортивний зал в МБК «Молодість» – теж планують їм передати. Вважаю такий підхід неправильним. Не слід цього робити. Кого не зустріну в місті з тих, хто вболіває за розвиток нашого спорту, всі обурюються такою експансією, просять якось відреагувати. Ось і написав.

Додам, що вже є певна реакція на порушену у згаданій публікації  «Григорій Козловський: «Новий Розділ – назавжди в моєму серці. А заняття футболом суттєво вплинуло на становлення мене як самодостатньої особистості», надрукованій у «Віснику Розділля» у номері від 22 жовтня. Зокрема, наскільки мені відомо, днями відбулося зібрання новороздільської футбольної спільноти, на якому обговорено необхідність відродження футбольного клубу. І це радує, тому що у місті з такими славними традиціями повинна бути футбольна команда і виступати у першості області. І не суть у назві – ФК «Хімік» чи ФК «Новий Розділ». Головне, щоб цей «корабель» попливу правильному напрямі.

А щодо порушеної проблеми, то, як на мене, було б слушно, щоб керівництво міста організувало спільну зустріч у форматі «круглого столу» і усі разом дійшли до взаємоприйнятного рішення.

Михайло НІКІТІН, керівник ГО ВК «Роздільчанка»      

Схожі повідомлення

Страшніше, ніж на пороховій бочці: у схожій ситуації через агресивного сусіда понад 5 років живуть мешканці будинку по вул. Винниченка, 21

admin3

Скільки разів потрібно набирати номер «газової контори», щоб звідти відгукнулися на дзвінок і надали консультацію?

admin3

Іван ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ – людина-легенда

admin2

Здається в оренду нежитлове приміщення у Новому Роздолі

admin4

На магістральному трубопроводі ДУ-600 Новороздільської ТЕЦ тривають планові ремонтні роботи

admin3

Цікава ініціатива – вартує скористатися

admin2

Залишити коментар