16.5 C
Lviv
23.07.2024
Стрийщина

Все про електронні трудові книжки

10 червня 2021 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 5 лютого 2021 року № 1217-IX.

Даним Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти /не вести паперові трудові книжки.

         Впродовж п’яти років Пенсійним фондом України буде проведена робота щодо внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками.

Внесення відомостей про трудову діяльність  до Державного реєстру можливий через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), здійснюється працівником чи роботодавцем з обов’язковим  накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру роботодавець зобов’язаний видати оригінал трудової книжки йому на руки під підпис. Також, передбачено обов’язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Окрім цього, ведення трудових книжок в електронній формі врегулює питання автоматичного призначення пенсій за віком через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Тобто, за наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку. За бажанням особа може одержувати пенсію з більш пізнього віку.

Відділ обслуговування громадян №17 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

Схожі повідомлення

У с. Сможе Стрийського району вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві

admin3

На “Дорозі Єдності” ремонтують міст до Жидачева

admin2

“Кохавинка” росте…

admin2

Двоє отруїлися чадним газом на Жидачівщині

admin2

Рятувальники витягнули тіло жінки, 1961 р.н., з колодязя в с. Заболотівці поблизу Жидачева

admin3

Складено протоколи на паліїв у Дрогобицькому районі

admin2

Залишити коментар