Туристичний велосипедний маршрут (який пролягатиме лісовими та польовими дорогами) із Миколаєва до селища Розділ 26 лютого отримав реєстраційний номер – 5013.
Як повідомляє пресслужба ЛОДА, таке рішення ухвалила експертна комісія з питань мережі туристичних шляхів у Львівській області.
«Тішить той факт, що громади почали активізовуватися у напрямку розвитку туристичних шляхів. Так, минулого року у Тростянецькій громаді було присвоєно номери пішому та велосипедному шляхам «У пошуках Золотої колиски», а у Миколаївській громаді – водному регіональному туристичному шляху №11», – зазначив начальник відділу розвитку туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський.
Облрада затвердила “Програму розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2021-2025 роки”. Цьогоріч на її реалізацію передбачено 3 млн грн з обласного бюджету і 48,7 млн грн – з додаткового фінансового ресурсу.
За словами начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталі Табаки, втілення програми активізує розвиток туризму у громадах, забезпечить промоційну кампанію Львівщини як туристичного напрямку, створить сприятливі умови для залучення грантових коштів та інвестицій у розбудову туристичної та курортної інфраструктури.
За кошти програми секторальної підтримки й місцевих громад хочуть реалізувати одразу три проєкти: реставрація у Трускавці вілли “Гопляна”, де розміщений художній музей М. Біласа, проєкт “TourTurka 2.0”, що охопить дві ОТГ Самбірського району, а також встановлення комплексу “глемпів” (це такі форми засобів тимчасового розміщення для туристів) на околиці Сколе на території НПП “Сколівські Бескиди”.
У межах розвитку і модернізації туристичних магнітів та інфраструктури уже 2021 року планують впровадити проєкт “ВелоБескиди”, який переміг у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. Він передбачає створення на території Бориславської, Трускавецької і Східницької громад цілої мережі велосипедних і шляхів активного туризму, будівництво оглядової вежі на горі Цюхів Верх біля села Орів Стрийського району.