16.5 C
Lviv
20.04.2024
Новороздільська ОТГ

Чи вирішить патову ситуацію тристороння зустріч – “Нафтогаз Тепло”, міська рада, громадські благодійні організації?

На 4 сесії Новороздільської міської ради, яка відбулася 25 березня, прозвучало звернення від громадських благодійних організацій міста Новий Розділ на імя міського голови, депутатів міської ради, а також депутата обласної ради І.Кравець та Верховної Ради Т.Батенка щодо вирішення складної ситуації із загрозою судових справ.

Громадські неприбуткові організації міста – Центр “Тавор”, спілка інвалідів “Промінь життя”, які опікуються людьми з особливими потребами, НСОУ “Пласт”, де молодь виховується у національно-патріотичному дусі, “Благостиня” (опіка над дітьми, сімї яких опинилися у складних життєвих ситуаціях) – займають потужну соціальну нішу у життєдіяльності міста, займаючись з різними категоріями, котрі не попадають під численні державні програми, але потребують і нашої уваги, і допомоги.

Благородна справа – усі погоджуємося, віддаючи шану цим організаціям. Орган місцевого самоврядування згідно з діючим законодавством, надає їм пільгу розміром 90% при оренді приміщень, десь назустріч ідуть і організації, надавачі комунальних послуг. Допомагають і численні волонтери, благодійники, спонсори, враховуючи важливість місії благодійних організацій.

І лише з ТОВ “Нафтогаз Тепло” виникла серйозна колізія – виставлені ними рахунки за теплопостачання абсолютно непідйомні для неприбуткових організацій, котрі і так “виживають” переважно завдяки грантовим чи спонсорським коштам. На усі звернення і прохання про безоплатне надання послуги з теплопостачання “Нафтогаз Тепло” рекомендує звертатися за допомогою до Новороздільської міської ради.

Очільник громади Ярина Яценко на сесії відповіла, що на всі її прохання сприяти вирішенню цього ж питання неодмінно звучить “голослівна” обіцянка: подумаємо, мовляв.

Але питання так і не вирішується. Тож загроза відкриття судових справ за несплату боргів реально нависла над громадськими організаціями.

Сьогодні, 26 березня, знову зібралися за “круглим столом” керівники і представники Центру “Тавор” – Василь Василишин, міського “Пласту” – Софія Садова, “Благостині” – Ореста Макимович та СІ “Промінь життя” – Світлана Ганусяк, Світлана Липовська, Надія Гарбич, щоб помізкувати – де ж шукати вихід з патової ситуації?

Розмова у холодному приміщенні (адже з початком канікул з 22 березня початкова школа, у приміщеннях якої поселився “Тавор”, відключила опалення) була гарячою.

От хоча б від сум у квитанціях, які надходять громадським організаціям: за один місяць, січень, 2021 року “Тавору” начислили 9700 грн, спілці інвалідів – 7690 грн, “Пласту” – 3800 грн, десь стільки ж і “Благостині”. Це організаціям, в яких волонтерять люди безкоштовно!, жертвуючи свій час, кошти і працю на потреби малозахищених і потребуючих верств населення міста.

1678 грн – вартість однієї гігокалорії для неприбуткових організацій, до яких віднесено ці благодійні структури. Тобто дорожче, аніж для населення. Втім, така ж ситуація і з електроенергією: громадським організаціям “світло” рахують дорожче (майже по 4 грн за один кіловат), аніж населенню і навіть ніж бізнесовим структурам, тим же магазинам.

Крайній вихід – відключеня від теплопостачання, на що готовий “Тавор”, хоча, знов ж таки, чи дадуть на це дозвіл і як це технічно зробити? І як буде “жити” місто, знаючи, що обділили “теплом” дітей неповносправних чи людей з особливими потребами?

Наразі вирішили наступним кроком – ініціювання тристоронньої зустрічі: представників громадських благодійних організацій, керівництва непоступливого ТОВ “Нафтогаз Тепло” і посадових осіб Новороздільської міської ради, котрі мають до цього питання стосунок. Сподіваємося, ця зустріч відбудеться чимскоріше (планують на останній день березня – середа, 31 березня) і буде результативна.

Схожі повідомлення

Перший млинець нанівець: у стартовому матчі Групи – І “Меморіал Ернеста Юста – 24” ФК “Новий Розділ” з рахунком 0:4 поступився команді «Рух U-19» (Львів)

admin3

Волонтерство громади с. Гранки-Кути – дружна спільнота підтримує ЗСУ

admin2

Ярина Яценко: «Понеділкові ракетні обстріли ввели громаду у реальне відчуття жахіть війни. Ситуація продемонструвала і наші сильні сторони, і наші слабкі сторони»

admin2

ФК “Новий Розділ” у фіналі Кубка Львівщини серед юніорів поступився ФК “Шахтар”. Але ж у фіналі…

admin3

Адміністрація військового госпіталю м. Винники висловила подяку новороздільцям, які подарували пацієнтам гарний концерт, настрій та … смаколики

admin3

Про централізоване водопостачання у СТ«Науковець»: таким здобутком не може похвалитися жодне сусіднє Садівниче Товариство. Та навіть не кожне селище. На досягнутому не зупинятимемось

admin3

Залишити коментар