У попередні тиждень – другий Львівщина у загальноукраїнській статистиці захворювань на COVID -19 перебувала поза першою п’ятіркою областей та міст – лідерів. Утім, крайніми днями Львівська область за показниками підтверджених захворювань на коронавірус несподівано піднялася на декілька щаблів вище, що не може не тривожити загал. Не забарилося й відповідне реагування : у зв’язку із погіршенням епідемічної ситуації, у Львівській області запроваджено «помаранчевий» рівень небезпеки поширення COVID-19. Своєю чергою, ГУ Національної поліції України у Львівській області розповсюдила звернення із закликом до громадян неухильно дотримуватись карантинних обмежень.
У зверненні відзначено: оскільки протягом останніх тижнів суттєво зросла кількість захворілих та госпіталізованих, тож правоохоронці вкотре нагадують громадянам про необхідність носити маски та дотримуватися соціальної дистанції, а суб’єктів підприємницької діяльності закликають суворо дотримуватися карантинних обмежень.
Зокрема, в умовах «помаранчевої зони» заборонено:
– проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, рекламних тощо) заходів за участю понад 20 осіб;
– перебування в громадських будівлях та громадському транспорті без масок;
– робота кінотеатрів, театрів із завантаженням зали понад 50%;
– робота музеїв, виставок, галерей, в яких нема можливості забезпечити дистанцію в залі з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів;
– робота закладів громадського харчування від 23.00 до 7.00 із забороною проведення розрахункових операцій після 22.00 (часові обмеження не стосуються адресної доставки замовлень і замовлень «на виніс»).
– перевезення пасажирів у громадському транспорті в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
– діяльність спортивних залів і фітнес-центрів, у яких не забезпечено дистанцію з розрахунку одна людина на 20 кв. метрів;
– робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів.
Загалом, від початку року станом на 11 березня правоохоронці Львівщини задокументували 7224 порушення карантинних вимог, з них – складено 936 протоколів та винесено 6288 постанов за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правоохоронці закликають не порушувати протиепідемічних вимог – лише спільними зусиллям ми можемо зупинити пандемію!