За словами давньоримського філософа та поета – Сенеки : ” Ніхто не відчуває, як йде молодість, але всякий відчуває, коли вона вже пішла”. Кожний, з нас, від народження, дістав від Господа свою чашу і ніхто не знає, який нектар налив Всевишній кожному в чашу долі: солодкий, гіркий, кисло-солодкий чи будь – який інший смак. Цю чашу, ми, християни, повинні випити на протязі свого життя, не нарікаючи на свою долю. Йдучи по життєвій дорозі, ми повинні пам’ятати, що за нами завжди слідкують троє:
Зверху – Бог, всередині – совість, а ззовні – люди.
Не встигаємо повернутися назад, як літа наші уже на осінь, чи на зиму повернули.
Такі особи дуже вразливі, ранимі, і потребують особливої уваги та співчуття.
На державному рівні, особам поважного віку, приділяється недостатньо уваги:
підвищення комунальних послуг, дорогі ліки, “космічні” ціни на продукти і найважливіша проблема- низькі, мізерні пенсії.
Чи можна прирівняти зарплату чиновника – 100.000 грн. і більше, і пенсію пересічного українця – 2.500.грн. – 3000 грн. Та це просто, знущання Уряду держави, над бідним народом!
Громадяни похилого віку, не живуть, а просто, виживають.
Такі особи залишаються, поза межами суспільних процесів і втрачають інтерес до громадського життя. Тому люди такого віку потребують підтримки та стимулюючих засобів.
У нашому місті – Новому Роздолі, слава Богу, чудово працює Новороздільський центр надання соціальних послуг, який є важливою ланкою Управління соціального захисту населення, яке очолюєп. Галина Калінчук.
Адже соціальна робота, як особливий вид діяльності, що базується на принципах гуманізму, віри у власні сили людини, визнання права кожного на самовизначення.
Пані Галина підтримує високий імідж службовця і всіма своїми діями сприяє підвищенні авторитету органу, в якому вона працює.
Вона чудово, професійно підібрала працівників центру надання соціальних послуг:
Пані Галина Садова, керівник Центру – миловидна, з лагідними очами та привітливим поглядом, добрим, чуйним серцем, яке випромінює тепло.
Трудиться і цьому відділі білява, з щирою усмішкою, з витримкою, пильністю і спостережливістю пані Люба Енджевич.
Кожна професія має свою власну мораль, бо мораль – це внутрішнє дзеркало людини.
п. Галина та п. Люба, сумлінно дбають про забезпечення основних потреб вразливих груп населення.
Особливо від себе, користуючись нагодою, я адресую щирі слова подяки працівниці соц. відділу пані Оксані Костур, яка, відвідує мене , раз в тиждень. Сердечно дякую їй, за щирість, доброту, уміння працювати з імпульсивними особами, за чесність, порядність, доброзичливість та сумлінне виконання службових обов’язків.
Минулої п’ятниці, 27 вересня, напередодні Міжнародного дня людей похилого віку ( якби моя воля, я б назвала це свято Днем людей поважного віку ) , за сприянням п. Галини Садової та п. Люби Енджевич, для людей поважного віку, за підтримки голови Новороздільської міської Ради, п. Ярини Яценко, було проведено надзвичайно цікаву, духовну екскурсію, по Кохавинському монастирі св. Герарда, який відомий Кохавинською іконою Богородиці, яка об’явилася в 1646 році ( смт. Гніздичів – Кохавина).
Погода в цей день була чудовою, неначе Господь з небес, благословив нас ясним сонечком на щасливу подорож. До екскурсійного автобуса підійшла п. Галина Калінчук. Вона, наче мати, провела “своїх дітей”, з Божим благословенням, побажавши нам щасливого повернення.
Супроводжував правовірних до стіп Кохавинської Богородиці, священни Новорозділської УГКЦ – о. Андрій Міджак.
Молитвою” Отче наш”, розпочалася наша поїздка. о. Андрій своєю щирою усмішкою випромінював тепло, що зігрівало наші зболені душі , а також духовними настановами підтримував нас морально. Цей священик наділений усіма Божими та моральними чеснотами, він духовно зцілює душі правовірних, не відгороджує себе від світу, до якого він посланий, не ідеалізує себе, вміє увійти у ситуацію християнина і не осуджувати його, за прояв слабкості чи помилку, наділений усіма духовними чеснотами, по – справжньому любить ближнього, як самого себе.
Правовірні дуже задоволені поїздкою до Кохавинської Богородиці. Кожний зцілив себе духовно і одержав відпуст. Ми щиро ддячні мотастирській кухні, за дуже смачний борщ, а монахам – за змістовну розповідь.
Вдячне слово особи поважного віку адресують начальнику Управління соціального захисту населення – п. Галині Калінчук та голові Новороздільської міської Ради п. Ярині Яценко – за вміння сконцентрувати увагу на вирішення проблемних питань мешканців міста та за виділені кошти для поїздки.
Надзвичайно щирої подяки від учасників екскурсії заслуговоють працівники Новороздільського центру надання соціальних послуг – п. Галина Садова та п. Люба Енджевич за чудово організовану поїздку, за цей бальзам, який вони влили в зболені серця осіб поважного віку.
Ісус сказав: “Хто зробив добро своєму ближньому, той зробив добро і мені”.
Тож хай Господь винагородить Вас і благословить на добрі наміри та милосердні вчинки.
Вітаю усіх громадян поважного віку із святом. Нехай осіння пора, в яку Ви вступили, буде, для Вас світлою і ласкавою, без звуків сирен, без страху, без жахіть війни, сповнена душевним теплом, увагою та турботою рідних і близьких.
З повагою Софія АРБОРА




