Докладніше про форс – мажорну ситуацію – у коментарі заступника директора ТОВ «Енергія – Новий Розділ» з технічних питань Андрія МАКАРЧУКА:
-Отже, з місяць тому, коли мешканці будинків №№ 2 та 4 по пр. Шевченка повідомили нас про виток назовні нечистот, то після прибуття ремонтників нашого підприємства за вказаним сигналом , провівши обстеження, фахівці дійшли висновку, що стався затор каналізаційної труби під шаром землі. Виявилося також, що основною проблемою, яка стоїть на заваді оперативному дослідженню точного місця, де стався затор , та ліквідації джерела витоку нечистот, було старе дерево, посаджене біля будинку №2.
– До речі, від одного з давніх мешканців будинку №2 дізнався, що це могутнє дерево посадив ще у 1959 році мешканець першого під’їзду, зокрема, тодішній начальник електроремотного цеху сірчаного комбінату (згодом – РДГХП «Сірка») Олександр Ємельянов – фаховий керівник і любитель природи. Хіба міг тоді Олександр Павлович, або будь- хто інший, подумати, що через 65 років це дерево спричинить такий форс – мажор, який довелося вирішувати спільними зусиллями, зокрема і мешканцями цих будинків.
– Авжеж, маєте рацію. Отож, продовжую. Власне, через це дерево так надовго і затягнулися роботи з ліквідації затору. Насамперед поясню, що раніше, якщо на місці поривів у певних частинах нашого міста росли насадження, то це були переважно кущі або ж незначного діаметру дерева, тому наші працівники затрачали мало часу, щоб викорчувати їх та приступити до ремонтних робіт. А от у даному випадку, оскільки платан був доволі широкий у діаметрі та з міцною кореневою системою, а заввишки понад вказаний будинок, виникла проблема, яким чином його звідти прибрати. І самотужки зрізати могутнє дерево, розгалужене коріння та відтранспортувати пень на певну відстань, щоб забезпечити ремонтникам доступ до затору (або ж поривів) каналізаційної труби і здійснити необхідні ремонтні роботи, наше підприємство не мало змоги. Зокрема, наш екскаватор для такої роботи не був достатньо потужним. Тому ми звернулися у міську раду із відповідним листом з проханням посприяти у залученні до виконання зрізання дерева та кореневої системи з наших мереж підприємців або організації, які мають більш потужну техніку або необхідний досвід.
Відрадно, що нам пішли назустріч, тож невдовзі, вже коли було зрізане дерево, працівники почали обкопувати доступ до кореневої системи та почергово зрізати міцне коріння. Із вдячністю хочу відзначити, що на підмогу нам прийшли декілька мешканців вказаних будинків, зокрема, добродії Андрій Шиманський, Мирон Іваницький (даруйте, якщо когось ще не згадав).
Так минуло декілька тижнів. Згодом прибув екскаватор, щоб забрати пнище із зрізаною кореневою системою, однак це виявилося не під силу, тож невдовзі на підмогу було доставлено другий екскаватор. Таким чином, подвоєними зусиллями техніки минулої п’ятниці нарешті було витягнуто масивне пнище дерева із обрубками кореневих розгалужень, а відтак у понеділок, 2 грудня, наші працівники нарешті, аж через місяць після виявленого затору, отримали доступ до пошкодженої каналізаційної труби. А обстеживши місце затору, були вражені, наскільки міцним було коріння цього дерева, яке проросло і пронизало наскрізь залізобетонну 150-міліметрову трубу в декількох місцях. Внаслідок цього нечистоти прорвалися назовні, утворилися потічки із відповідним «ароматом» і принесли стільки незручностей мешканцям вказаним будинків.
Не гаючи на зайво часу, наші ремонтники цього ж дня приступили до заміни пошкодженої залізобетонної труби на сучасну 160-міліметрову гофровану каналізаційну трубу завдовжки 6 метрів. Вказані роботи виконували працівники дільниці «Водоканал» ТОВ «Енергія – Новий Розділ», де майстром Богдан Куш та бригадир Віталій Сеїдов. Отже, з приємністю повідомляю, що нарешті було ліквідовано наслідки затору, а стару пошкоджену корінням дерева каналізаційну трубу замінено на нову сучасну.. Принагідно, перепрошую мешканців вказаних будинків за фактично місяць прикрих незручностей, фактично спричинених здавалося б звичайним деревом. Додам, що вказаний випадок у нашому місті практично винятковий, оскільки схожих ситуацій не можу й пригадати.
Розпитував Іван БАСАРАБ