16.5 C
Lviv
23.07.2024
Новороздільська ОТГ

НМТ-2024 – у Новому Роздолі

Розповідь головного спеціаліста відділу освіти Новороздільської міської ради  О.Г. Пронюк про НМТ була цікавою і розлогою, адже Оксана Григорівна від початків «курує»  «екзамени» випускників, тож досконало знає усі нюанси та зміни за ці 16 років: «Зовнішнє незалежне оцінювання – одна з найвдаліших реформ у галузі освіти, бо кожна дитина відповідно до своїх обдарувань і нахилів може вступити в престижні навчальні заклади. Щоправда, в умовах воєнного стану і НУШ (Нова українська школа) і реформа ЗНО дещо ніби пригальмувала, але згодом реформувалася і продовжує розвиватися. Повноцінне ЗНО у нашій країні здають з 2008 року.  НМТ (Національний мультипредметний тест) свого роду продовження ЗНО, який проводимо третій рік поспіль в зв’язку з повномасштабним вторгненням ворога на нашу землю. По-перше, у тесті зібрано одразу кілька предметів, щоб учні і всі, хто здає тест, не проходили кілька разів на екзаменування з питань безпеки. По-друге, це форма комп’ютерного тестування, тобто учасники НМТ  не пишуть на листочках, які згодом перевіряються, а одразу вносять усі відповіді у комп’ютер. Втім, певні видозміни відбуваються щороку».

Отож, які зміни з НМТ-2024?

Повернули обов’язковим предметом для здачі тестів історію України. Таким чином цьогоріч  на НМТ здають 4 предмети, три з яких обов’язкові: а саме – українська мова, математика, історія України і четвертий – на вибір з поданого переліку: фізика, хімія, біологія, географія, українська література або іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська).

І всі предмети цілком виправдані:  українська мова і історія є обов’язкові, бо кожен українець зобов’язаний знати історію свого краю і володіти належним чином рідною мовою, що є логічним. Математика також добре, бо після війни треба буде відбудовувати нашу державу, тому багато молоді потрібно на технічне спрямування.

Зважаючи на  обставини воєнного часу, на численні тривоги і на можливість прильотів навіть далеко від лінії фронту,  обговорюється потреба проводити НМТ в укриттях, оскільки не потрібно переривати тестування і тим більше переносити його на інші дні, а ще це зменшує рівень тривоги учнів та всіх, хто здає тестування, що опосередковано також впливає на правильність відповідей. Звісно, на Львівщині багато пунктів тестування, оскільки тут поселилося чимало внутрішньопереміщених осіб із тимчасово окупованих територій. Загалом майже 20 громад Львівської області (в області є 73 територіальні громади) задіяно у наданні  тимчасових екзаменаційних центрів. Слід зазначити, що вимоги до цих екзаменаційних центрів доволі високі.

І цьогоріч, вперше, НМТ здають у Новому Роздолі, де відновили і упорядкували повноцінне укриття, яке відповідає усім вимогам Українського центру оцінювання якості освіти щодо придатності приміщення для проведення НМТ. До 14 травня, як вимагалося по календарному плану згідно постанови, Новороздільський тимчасовий екзаменійний центр був готовий до складання НМТ.

«Маємо дуже гарне укриття в Новороздільському ліцеї ім. В. Труша, – продовжує Оксана Григорівна. –  Там є не лише аудиторії, але і туалетні кімнати, кімната для відпочинку, де школярі проводять 20 хв перерви, є кімната для нарад  і відповідно   оснащена кімната  для медпрацівника.  Тому можемо проводити НМТ, незважаючи на  тривоги, без перерв і без перенесення на інший час чи день».

Реєстрація на Національний мультипредметний тест проходила з 14 березня до 11 квітня, і усі бажаючі здати тест обирали не лишень предмети, але і  місце складання тесту. Серед яких був і Новий Розділ.

НМТ розпочинається  о 10 год   (зазвичай колись ЗНО стартувало  в 11-й). І триває в середньому 4,5 години.  Тест складається з двох блоків: перший – 120 хв, це українська мова і математика,   тоді 20 хв перерви в кімнаті для відпочинку (не виходячи з  укриття) і другий блок – також  120 хв – історія України і четвертий предмет на вибір.

Графік основної сесії  здачі НМТ триває  з 25 травня по 20 червня. І на цей період 543 учасників зареєструвалися проходити НМТ у Новому Роздолі. Це, звісно, не лише школярі Новороздільської громади, а учні і шкіл навколишніх громад.  До речі,  випускники Новороздільського  ліцею ім. В. Труша не мають права складати НМТ у своєму навальному закладі, тож їдуть в інші екзаменаційні пункти. Та й  частина новороздільських школярів  реєструвалася  у Львові чи деінде, мають право вибору.  «На один день маємо 41-45 учасників (задіяно три аудиторії по 15 робочих місць). Минулі суботи – 25  травня і 1 червня – уже складали НМТ випускники минулих років. А додаткова сесія триватиме з 11 до 19 липня за окремим графіком.  Ще не маємо даних, скільки зареєструвалося осіб на додаткову сесію. Низько схиляю голову і висловлю щиру подяку усім, хто посприяв підготовці екзаменаційного центру, – наголошує О.Г. Пронюк. – Зокрема,  директору «Нім-Нет»  Віталію Грохолі і всьому колективу, які надали нам на період екзаменаційної сесії обладнання для проведення дротового інтернету, до того ж безкоштовно. Також велика подяка усім школам нашої громади, які надали на період складання НМТ комп’ютери, які учителі отримали під час епідемії для проведення онлайн-навчання. Коди завезли комп’ютери, то ми з керівником  тимчасового екзаменаційного пункту Л. Чопак   і вчителями оперативно і швидко встановили їх, підключили, перевірили, а тоді  запросили провайдера для проведення інтернету, на що «Нім-Нет» відгукнувся оперативно і допоміг безкоштовно».

Щодо графіків відключнень світла, то Оксана Григорівна запевнила, що продумано усі варіанти: по-перше, освітяни звернулися з офіційним листом до Новороздільських електромереж, щоб на період проведення НМТ забезпечили безперебійне електроживлення для ліцею ім. В. Труша. Крім того, директор ліцею Б. Токар забезпечив   встановлення потужного генератора. Щодо самого тесту, то програми згенеровані так, що інформація зберігається і дані не зникають.

До речі, дуже позитивна цікавинка НМТ – після завершенню он-лайн тестування одразу на моніторі комп’ютера  учень отримує свій результат (так програма регенерована), а вже офіційні оцінки за тест приходять на особистий кабінет учня  до 2 липня (по основній сесії). У вільному доступі є і спеціальні таблиці – як перевести отримані   за НМТ бали у освітню шкалу від 100 до 200, і яку мінімальну кількість балів потрібно набрати з кожного предмету, щоб НМТ вважався зданим.

До 9 травня проводився підбір педагогів, які працюватимуть у екзаменаційних центрах – працівники професійні,   знавці своєї справи,  в основному вчителі інформатики  та вчителі-предметники.  Є достатньо педпрацівників, і резерв створено також.  Педагоги успішно пройшли навчання.

Цьогоріч випускники за кордоном також можуть складати НМТ за кордоном,   у 24 країнах,  у спеціальних  пунктах: при реєстрації учні створюють персональні кабінети, на які  приходять запрошення, де вказано,  куди, у яке місто і на коли мають прибути для складання тесту.

Отож, про НМТ отримали вичерпну інформацію. І про те, скільки зусиль та  ресурсу потрачено для його проведення.

Щодо укриття у Новому Роздолі, де працює тимчасовий екзаменаційний центр, то на його облаштування витрачено 2 млн 900 тис грн освітньої субвенції з державного бюджету, які надійшли по програмі облаштування укриттів у навчальних закладах.  Співфінансування з міського бюджету – лише 10 %, тобто 290 тисяч грн.  За ці кошти не лише провели ремонт, але й придбали необхідні меблі, які  потрібні для складання НМТ в тому числі.

* * *

Ще у березні  директор Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска,  директорка Львівського регіонального Центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк,  представники Стрийської РВА  оглянули  відремонтоване укриття в Новороздільському ліцеї ім. В. Труша. Сказати, що були задоволені – мало, були приємно шоковані змінами: крім місць для перебування учасників навчального процесу в укритті  відремонтовано санвузли, облаштовано медичний кабінет, встановлено систему оповіщення. Це дозволяє повноцінно проводити навчальний процес для всіх учнів школи, а також дозволить провести на базі ліцею зовнішнє незалежне оцінювання, – винесли однозначний вердикт.

«Цього року національний мультипредметний тест ми вирішили провести в укриттях. Це потрібно для того, щоби учні могли спокійно почати й завершити тест. Бо коли з’являється сигнал тривоги, зумовлений агресивними діями російської федерації, учні змушені переривати проходження тесту і спускатися в укриття. А тривала тривога взагалі призводить до перенесення тестування та стає причиною додаткового хвилювання учнів», – наголосив Олег Паска.

«Тестування в укриттях проводяться вже кілька років у Запорізькій області. Зараз над проведенням тесту в укриттях працює Харківська, Дніпровська, Рівненська та інші. Департамент освіти і науки Львівщини також поставив амбітну мету всіх розмістити в укриттях. Це хороші, сухі, світлі, укриття, де буде дротовий інтернет і хороша вентиляція», – пояснила директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Схожі повідомлення

На що підуть кошти, зібрані на Благодійному ярмарку в лікарні

admin2

Створюймо молодіжну раду Новороздільської ОТГ – маємо час до 19 березня

admin2

Виконком розглядає різнобічні проблеми територіальної громади: сільські футбольні клуби і тенісні столи, лікування у “Закладі” і річка Колодниця, огорожа у дитячому садку “Струмок” і котел у школі в Горішньому

admin2

Юна новороздільчанка – срібна призерка чемпіонату України з волейболу

admin2

24 серпня – футбольний матч року між новороздільськими командами «Центр» і «Бам»!

admin3

Не весняне: у березні зимова погода триватиме ще до 12 – 13 числа

admin3

Залишити коментар