16.5 C
Lviv
16.07.2024
Новороздільська ОТГ

Сьогодні близько 10.00 год.  сорок дітей військовослужбовців Новороздільської громади   відбули автобусом у місто – побратим Поліце (Польща). Бажаємо приємного і корисного дозвілля!

Насамперед, слід висловити глибоку повагу і  подяку багаторічному бурмістру міста Поліце Владиславу Дякуну, який від початку укладання  майже 20 літ тому (тоді, нагадаємо, міським головою нашого міста був Святослав Ключник) угоди про  побратимство, вкладає серце і душу у поглиблення українсько – польської дружби. І роки, що минули, жодним чином не втомили пана Владислава  у активній  діяльності  у цій царині, навпаки , складається враження, навіть поглибили його щирий сентимент до нашої громади. Принагідно, наведемо  один красномовний  штрих:  24 лютого 2022 року, коли кацапська орда широкомасштабно і підступно напала на Україну, вже через годину після вторгнення Владислав Дякун зателефонував міському голові Ярині Яценко і висловив цілковиту підтримку і солідарність з Україною і попросив подати список першочергових речей, необхідних нашій громаді. І вже невдовзі у місто прибув з Поліце перший гуманітарний конвой. Далі були ще декілька.

Більше того, влітку 2022-го пан Дякун офіційно звернувся до Новороздільської міської ради з пропозицією скерувати у Поліце на відпочинок дітей військовослужбовців. Звісно, новороздільці із вдячністю прийняли цю пропозицію і невдовзі у Польщу на «корисне дозвілля» відбула група дітей військовослужбовців. Як повідомила репортера «ВР»  міський голова Ярина Яценко, яка сьогодні вранці проводжала  новороздільських дітей у захоплюючу подорож, «у минулому році  діти повернулися з Поліце  задоволеними і з позитивними враженнями. Програма була цікавою, пізнавальною і насиченою у сенсі дозвілля. Зокрема, вони відвідували аквапарки, а також їм організували поїздку у Німеччину. Заходи були розписані на кожен день.  На жаль, через не надто «привітну» погоду зірвалася поїздка на узбережжя Балтійського моря. Переконана, що і цього разу наших  дітей чекає змістовне дозвілля упродовж майже двох тижнів».

Власне, і цьогоріч, зокрема у липні, від бурмістра  міста Поліце  міському голові  Ярині Яценко надійшло схоже запрошення, у якому, зокрема, вказувалася і мета  поїздки: ознайомлення дітей з Новороздільської громади з історико – культурною спадщиною, традиціями та звичаями Польщі.

.  Відповідно,  реалізувати організаційну частину було доручено  Управлінню культури, спорту та гуманітарної політики міської ради, яке очолює Володимир Засанський. З метою  інформування населення  та формування групи дітей військовослужбовців для поїздки у Поліце оргкомітет, до якого увійшли і представники Управління соцзахисту населення та міської лікарні, розмістив у фейсбуці оголошення, у якому зазначалося, що сім’ї військовослужбовців ЗСУ з Новороздільської громади , які мають бажання відправити своїх дітей у Поліце на відпочинок та оздоровлення , повинні звернутися з відповідною заявою в Управління соцзахисту населення.

Власне, за таким алгоритмом і було укомплектовано групу дітей військовослужбовців у складі 40 осіб.

І ось у середу, 9 серпня, група дітей військовослужбовців у супроводі заступника Управління соціального захисту населення міської ради Олени Спас, заступника головного лікаря міської лікарні Ольги Шелудько, начальника відділу з питань гуманітарної політики Управління культури, спорту та  гуманітарної політики  Новороздільської міської ради Оксани Єсауленко і директорки  МБК «Молодість» Ірини Сагало з радісними емоціями  і водночас із хвилюванням вирушили у мандрівку в Польщу, яка триватиме до 22 серпня.

Як зазначила Ярина Яценко, «важливо підкреслити, що польська сторона оплачує буквально всі видатки, включно з транспортними витратами на перевезення дітей в  Поліце і назад, в Новий      Розділ. А ще влада міста – побратима заздалегідь анонсувала, щоб батьки дітей, які сьогодні вирушають в Поліце, не купували перед початком нового навчального року  рюкзаків, канцелярського та іншого приладдя до школи. Тому що поляки  вже усе необхідне  для дітей військовослужбовців закупили, тож вони приїдуть після відпочинку й оздоровлення додому ще й із «набором школяра».

 Користуючись нагодою, від імені новороздільської громади хочу нині, у день від’їзду наших дітей,  ще раз висловити щиру подяку уряду міста Поліце і особисто Владиславу Дякуну».

  Як з’ясував репортер «ВР», по приїзді в Поліце  дітей розмістять у гостьових будиночках за звичним  «шаблоном»: хлопчиків і дівчаток розселятимуть окремо у  будиночки по 10 осіб. А далі їх очікують радісні і приємні дні перебування у гостинних польських друзів і пригорща неповторних вражень, можливо, на все життя. Принаймні, так видається вашому автору, який приблизно у такому ж віці відвідав дитячий табір у польському місті Мєлєц, але і досі, через понад 50 років, до дрібниць пам’ятає ті благословенні дні…

 Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Нове життя старої школи в Роздолі: коли малі речі стають поштовхом для великих кроків і стратегічних рішень. Про чинники успіху…

admin3

Сьогодні, 11 квітня, до смт. Розділ прибуде кортеж з тілом юного ГЕРОЯ

admin2

Увага всім! Що робити, коли в Новому Роздолі зазвучить сирена

admin2

Правова і гуманітарна допомога ВПО Новороздільської громади від БФ “Право на Захист”

admin2

Сплата податків – це допомога Воїнам і наближення Перемоги

admin2

Потенційні переможці конкурсу проєктів регіонального розвитку. Серед них – і Новороздільська ОТГ

admin2

Залишити коментар