16.5 C
Lviv
07.12.2023
Україна

Офіційне звернення УПРАВЛІННЯ МУКАЧІВСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

  • 07.08.2023

    Управління Мукачівської греко-католицької єпархії звертається до спільноти міста Ужгорода, журналістів та всіх, що стали свідками необережних висловлювань єпархіального священика о. Романа Кураха.
    Нагадуємо, що о. Роман 6 серпня 2023 року в кінці богослужіння закликав до молитви примирення між двома воюючими «великими народами». Уважно переглянувши усю літургію, в якій служитель молився за наших воїнів, особливо за поранених і полонених, він згадує також і про «жорстокого агресора, який знищує нашу землю». У словах о. Романа є заклик до молитви, щоб Господь примирив два «великі народи». Така репліка в умовах нищівної війни несе ризики асоціюватись з пропагандистськими наративами про «братні народи», що, на жаль, побутують в окремих церквах афілійованих у рф. Управління МГКЄ, сповідуючи євангельський заклик до всезагального есхатологічного примирення людства, не поділяє ідеології «руського міра» про «братні народи», а тому вважає вислови о. Романа Кураха ніяк не позицією єпархії, але як приватний емоційний вислів. За свій вчинок священик відсторонений від служби в Соборі і понесе відповідну дисциплінарну відповідальність згідно церковних канонів.
    Управління єпархії також звертається до колегії журналістів не давати нагоди пропагандистським медійним ресурсам зробити зі скандального прецеденту «позицію прагнення» наших священиків до «братніх примирень».
МГКЄ стояла, стоїть і зажди буде стояти на засадах української державності, молитовно і духовно підтримує наших воїнів, молиться за перемогу нашого війська над підступним ворогом.
    Священники та владика Ніл неодноразово перебували на передовій, щоб особисто підтримати наших захисників. Через своїх військових капеланів, волонтерів, та численних небайдужих парафіян МГКЄ послідовно підтримує ЗСУ і справедливе прагнення нашого народу звільнитись від навали окупантів рф.

Схожі повідомлення

“Залишилися лічені години”: морпіхи просять світ вивезти людей із Маріуполя у третю державу

admin3

На Золочівщині 52-річний рецидивіст поцупив з магазину товару на 20 тис.грн. Камера відеоспостереження допомогла поліцейським викрити грабіжника

admin3

Львівщина підтримує області, де зараз ведуться жорстокі бої

admin3

Як правильно розподілити час на прибирання?

admin

Громади Львівщини подали на Конкурс проєктів регіонального розвитку 118 проєктних заявок

admin3

Підземний гул

admin3

Залишити коментар