16.5 C
Lviv
02.03.2024
Новороздільська ОТГ

Гранки-Кути: екологічна справа набирає обертів…

Сьогодні, 13 вересня, “пункт спротиву” проти екологічно небезпечної діяльності ТОВ “Еко Пром Груп” по спалюванню шин, де і вдень і вночі чергують мешканці Гранки-Кутів, блокуючи проїзд транспорту до підприємства, був особливо велелюдним.

Ще у пятницю, 10 вересня, на підприємство прибули представники поліції і опломбували майно, наявне на колишній цегольні.

А вже в понеділок, окрім керівництва Новороздільської територіальної громади – голови Новороздільської міської ради Ярини Яценко, першого заступника Михайла Гулія, інспектора з екології Романа Суряка, старост Дмитра Сапіги і Миколи Моцяка, які неодноразово сюди приїжджали, прибув і потужний десант зі Львова – депутати Львівської обласної ради Степан Буняк, Тарас Подвірний, Ірина Кравець, Анастасія Пляцок і начальник відділу оцінки довкілля та стратегічної екологічної оцінки Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Назарій Сорока з представниками ЗМІ.

Згодом прибули і представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, які брали проби грунту на аналізи і здійснювали огляд території. Коли будуть готові результати, точної відповіді не дали, але відповісти на численні запити і мешканців села, і керівництва ОТГ, і обласних депутатів зобовязані.

Доведеться лише зачекати. Тож “чергування” на блок-пості біля колишньої цегольні мешканці села не припинятимуть до кінцевого результату. Закликають підтримати і мешканців сусідніх сіл та Нового Роздолу – екологічна небезпека загрожує усій громаді.

Держекоінспекція

Гранки-кутівці розповіли приїжджим про злочинну діяльність “Еко Пром Груп”, яка під “назвою” тестові випробування триває з 2019 року. Без будь-яких дозволів. Востаннє “палили” своє обладнання (неліцензоване, “самопал”, як стверджують односельці, вакурат на День незалежності, 24 серпня). Бо вже з 25-го серпня “заблокували” проїзд транспорту.

Делегація, яка прибула на цегольню, з дозволу власника землі Ю.Папуги пройшлася по території – і вжахнулася – великі купи відходів паління шин (попереднього разу, коли фотографували “діяльність” зо три тижні тому, вони були менше у кілька разів), які до того ж постійно димлять, а навколо – серед спалених відходів – надзвичайно шкідливі батарейки та медичні шприци, абияк прикриті скловатою. Все це – не на бетонній основі, а просто на землі, тож чорний фільтрат всмоктується в землю і проникає у криниці мешканців села, у рослинність та городину (городи підходять впритул до території, де спалюють шини).

Як було кілька тижнів назад…
Як є станом на 13 вересня….

І людські городи, і унікальне озеро, яке не пересихає у будь-яку спеку, швидше всього, входять у санітарну зону, що недопустимо. Та й цвинтар через дорогу.

“Це неповага до вас, як мешканців, до людей, до держави зрештою і своєї країни” – однозначно погодилася приїжджа делегація. Так, ніхто не проти виробництва, коли є доходи, коли є робочі місця, але ж не у такому вигляді!

У 2019 році відкрили кримінальне провадження щодо діяльності “Еко Пром Груп”, яке припинили через карантин і відновили лише тепер. Рішення суду про накладення арешту на майно та земельну ділянку на “Миколаївкерамбуд” (власника цієї ділянки) уже вступило в силу, тож наразі будь-яка діяльність на підприємстві припинена, котли опломбовано.

Керівник підприємства В. Філобок ненадовго заїхав на територію “цегольні”, не зупиняючись і не спілкуючись з людьми на блок-посту.

Його позиція досить впевнена – отримаю необхідні дозволи, мовляв, і працюватиму. От люди і хвилюються, бо яким чином можна “отримати” дозволи у нашій країні, зрозуміло усім.

Не куплять – заспокоювали депутати, бо процедура така – оцінка впливу на навколишнє середовище публікується на сайті Міндовкілля, з того часу 20 робочих днів триває попереднє громадське обговорення з визначення обсягу досліджень, які мають бути проведені, на підставі яких проводиться оцінка впливу виробництва. Уже створений проєкт також підлягає громадському обговоренню. Це у часі займе з півроку. І без громадськості тут ніяк.

Назарій Сорока з департаменту екології ЛОДА описав ситуацію: “Є оцінка впливу на довкілля, з якої має починати діяльність будь-яке підприємство. ТОВ “Еко пром Груп” у 2020 році розпочало процедуру, але у звіті ми не могли встановити вплив на довкілля, бо деякі неправильні розрахунки, тому департамент екології дав відмову. Так, підприємство може повторно подати документи, але воно і не розпочинало цієї процедури. Повторна процедура – це довготривалий процес, який включає і громадське обговорення. “Еко Пром Груп” не отримало ні одного з дозвільних документів в сфері екології, а там не один документ, є ще і дозвіл на викиди в атмосферу і т.д.

Ми розглядаємо документ відповідно до розрахунків, якщо вони правильні, у межах норми, але ми і приймаємо зауваження та пропозиції від громадян. Згідно законодавства, підприємство має висновок і має дотримуватися всіх перечислених у ньому пунктів. Контролюючий орган – держекоінспекція. Вона свого часу дала припис – не здійснювати діяльність без отримання оцінки впливу на довкілля. Як бачимо, припис не виконувався“.

Отож, відмову отримали, арешт на майно та земельну ділянку накладено, кримінальне провадження триває.

Але – це ще не кінець. Справу слід довести до логічного завершення.

Схожі повідомлення

Новороздільські волейболістки знову перші!

admin2

Практичний психолог КУ “Інклюзивно ресурсний центр” Новороздільської міської ради Галина Ратич вивчає у Ізраїлі тамтешній досвід щодо безпечного освітнього середовища в умовах надзвичайних ситуацій

admin3

На всеукраїнських змаганнях громад за команду Львівщини виступали і наші сусіди

admin2

Від сьогодні, 21 серпня, мощі святого священномученика Йосафата – перебуватимуть у церкві одноіменної Новороздільської парафії УГКЦ!

admin3

Світлій пам”яті українського воїна Дмитра ПОЛЬОВОГО присвячується

admin3

Палац Лянцкоронського – на аукціон

admin2

Залишити коментар