16.5 C
Lviv
19.03.2025
«Вісник Розділля»
Україна

Як використовувати клей-піну?

Клей-піна, або клей для теплоізоляції, — відносно новий матеріал на ринку, тому варто вивчити його особливості та відмінності від інших засобів і оцінити його переваги як ізоляційного матеріалу.

Призначення та використання клею-піни у побуті — кріплення пінополістирольних плит, утеплення житлових та технічних приміщень. Засобом також кріплять плити з гіпсокартону, пінобетону, приклеюють облицювання з дерева та каменю. Перед тим, як купити, варто дізнатися асортимент та ціну на високоякісний клей-піну.

Як працює клей-піна

Клей-піну випускають у тубах, в яких розчин перебуває під тиском. За допомогою пістолета засіб наносять на поверхні, які треба скріпити. Тут треба відзначити відмінність його від монтажної піни, призначення якої — ізоляція. Клей краще скріплює поверхні завдяки своїм вищим адгезивним властивостям, тобто здатності проникати в поверхню матеріалу. У складі засобу додають спеціальні речовини, які знижують спінювання, але підвищують закріплюючі якості та прискорюють застигання.

Характеристики клею-піни дозволяють користуватися ним при монтажі будівельних матеріалів із пластику та пінопласту. Засіб може замінити саморізи, тобто не доведеться свердлити стіни та фасад, щоб закріпити плити. Його також використовують для склеювання цегли, дерева, каменю, металу.

Як використовувати клей-піну для різних матеріалів

Технологія використання засобу для будівельних матеріалів різна, і варто враховувати поєднуваність, вагу плит та види піни-клею.

  • Пенопласт, полістерол. Ці матеріали легкі, тому достатньо нанести клей по периметру, зробити дві додаткові смуги і потім приєднати плиту до стіни. Щілини та стики можна герметизувати звичайною монтажною піною.
  • Гіпсокартон. Його кріплять за допомогою клею-піни на рівні стіни. У такому випадку не доведеться використовувати штукатурку. Гіпсокартонні плити важкі, тому для того, щоб клей “схопився”, їх підпирають на кілька годин або прикручують саморізами. Засіб наносять смужками або цятками по всій поверхні будматеріалу. Відірвати плиту потім практично неможливо.
  • Цегла та піноблоки. Клейову піну використовують замість звичайного цементу. Але в такому разі варто чергувати засоби для скріплення і періодично робити ряд із звичайним будівельним розчином. Пінним клеєм можна встановлювати до стіни піноблоки: якість кріплення найвища, тому його використовують для склеювання U-подібних газоблоків над отворами дверей та вікон.
  • Облицювання плиткою. Клей-піну використовують тільки при дрібному ремонті. Для повноцінного облицювання він не підходить, адже не вирівнює стіни і не заповнює пустоти. А для плитки такі моменти принципові.

Клей-піна не піддається плісняві та грибку, має низьку теплопровідність, витрати невеликі, тому його все частіше використовують при ремонті та будівництві. Одного маленького балона в 750 мл достатньо на 10–12 м².

Особливості використання клею-піни

Клей-піна — довговічний матеріал, який не шкідливий для людини, бо не виділяє запахів і сторонніх речовин, а при роботі не знадобиться респіратор. До того ж застиглий клей не горить.

Матеріал швидко схоплюється: через півгодини після нанесення можна прибирати залишки гострим ножем і розпочинати новий етап обробки прикріплюваної поверхні. Він не піддається усадці або розширенню з часом, тому плити не перекосяться, не деформуються. На відміну від монтажної піни, клей майже не старіє, але так само руйнується, хоча й значно повільніше, від ультрафіолету.

Засіб використовують при температурі від +5 °С. Зберігати клей-пінку треба подалі від відкритого вогню та розжарених предметів. Неможна допускати перегрівання, бо розчин у балони перебуває під тиском.

Related posts

Смертельна ДТП у м. Рудки на Самбірщині: водій автівки позбавив життя літню жінку – пішохода

admin3

Продаж з доставкою: біля Дубно львівянина пограбували троє на БМВ

admin2

Наша стратегія- мир! – офіційна реакція Зеленського щодо нарощення військ РФ на території України та чітку відмову підтримувати перемир’я

admin1

Як самостійно пофарбувати авто?

admin

8-річний львівський волонтер Юрій Напора , який співаючи вулицями міста зібрав на потреби ЗСУ понад 1 млн грн, на матчі “Руху” із ужгородським “Минаєм” виконав на “Арені Львів” гімн України

admin3

Понад 240 нетверезих водіїв виявили поліцейські на Львівщині від початку року

admin4