16.5 C
Lviv
29.11.2023
Україна

Як використовувати клей-піну?

Клей-піна, або клей для теплоізоляції, — відносно новий матеріал на ринку, тому варто вивчити його особливості та відмінності від інших засобів і оцінити його переваги як ізоляційного матеріалу.

Призначення та використання клею-піни у побуті — кріплення пінополістирольних плит, утеплення житлових та технічних приміщень. Засобом також кріплять плити з гіпсокартону, пінобетону, приклеюють облицювання з дерева та каменю. Перед тим, як купити, варто дізнатися асортимент та ціну на високоякісний клей-піну.

Як працює клей-піна

Клей-піну випускають у тубах, в яких розчин перебуває під тиском. За допомогою пістолета засіб наносять на поверхні, які треба скріпити. Тут треба відзначити відмінність його від монтажної піни, призначення якої — ізоляція. Клей краще скріплює поверхні завдяки своїм вищим адгезивним властивостям, тобто здатності проникати в поверхню матеріалу. У складі засобу додають спеціальні речовини, які знижують спінювання, але підвищують закріплюючі якості та прискорюють застигання.

Характеристики клею-піни дозволяють користуватися ним при монтажі будівельних матеріалів із пластику та пінопласту. Засіб може замінити саморізи, тобто не доведеться свердлити стіни та фасад, щоб закріпити плити. Його також використовують для склеювання цегли, дерева, каменю, металу.

Як використовувати клей-піну для різних матеріалів

Технологія використання засобу для будівельних матеріалів різна, і варто враховувати поєднуваність, вагу плит та види піни-клею.

  • Пенопласт, полістерол. Ці матеріали легкі, тому достатньо нанести клей по периметру, зробити дві додаткові смуги і потім приєднати плиту до стіни. Щілини та стики можна герметизувати звичайною монтажною піною.
  • Гіпсокартон. Його кріплять за допомогою клею-піни на рівні стіни. У такому випадку не доведеться використовувати штукатурку. Гіпсокартонні плити важкі, тому для того, щоб клей “схопився”, їх підпирають на кілька годин або прикручують саморізами. Засіб наносять смужками або цятками по всій поверхні будматеріалу. Відірвати плиту потім практично неможливо.
  • Цегла та піноблоки. Клейову піну використовують замість звичайного цементу. Але в такому разі варто чергувати засоби для скріплення і періодично робити ряд із звичайним будівельним розчином. Пінним клеєм можна встановлювати до стіни піноблоки: якість кріплення найвища, тому його використовують для склеювання U-подібних газоблоків над отворами дверей та вікон.
  • Облицювання плиткою. Клей-піну використовують тільки при дрібному ремонті. Для повноцінного облицювання він не підходить, адже не вирівнює стіни і не заповнює пустоти. А для плитки такі моменти принципові.

Клей-піна не піддається плісняві та грибку, має низьку теплопровідність, витрати невеликі, тому його все частіше використовують при ремонті та будівництві. Одного маленького балона в 750 мл достатньо на 10–12 м².

Особливості використання клею-піни

Клей-піна — довговічний матеріал, який не шкідливий для людини, бо не виділяє запахів і сторонніх речовин, а при роботі не знадобиться респіратор. До того ж застиглий клей не горить.

Матеріал швидко схоплюється: через півгодини після нанесення можна прибирати залишки гострим ножем і розпочинати новий етап обробки прикріплюваної поверхні. Він не піддається усадці або розширенню з часом, тому плити не перекосяться, не деформуються. На відміну від монтажної піни, клей майже не старіє, але так само руйнується, хоча й значно повільніше, від ультрафіолету.

Засіб використовують при температурі від +5 °С. Зберігати клей-пінку треба подалі від відкритого вогню та розжарених предметів. Неможна допускати перегрівання, бо розчин у балони перебуває під тиском.

Схожі повідомлення

10-річна Катя, яку росіяни двічі розстріляли

admin3

45-річний мешканець Яворівщини виготовляв дитячу порнографію та вчиняв розпусні дії відносно 8-річної дівчинки. Триває досудове розслідування

admin3

З ДНЕМ ДОБРОВОЛЬЦЯ!

admin3

Приватні будинки для людей похилого віку в Україні | Топ 5

admin

Батько Юрій Стасовський виніс з-під обстрілу тіло загиблого сина Дмитра, з яким воював в одному батальйоні, – Бутусов. ФОТО

admin3

Гастрономічні місця Львова

admin

Залишити коментар