16.5 C
Lviv
02.10.2023
Львівщина

Я їду до сина, вірніш, до його могили з квітами і …свічками

Сьогодні я мала б бути в дорозі

Їхати в гості до сина

З купою подарунків

Де б квіти, сад і хата

Де б мене зустрічали внучата

І його красуня-дружина…

Натомість я їду до сина

Вірніш до його могили

З квітами і… свічками…

З повними сліз очами

Бо третій рік він спочиває в Бозі.

А я?.. Я тримаюсь щосили

Але триматись стає усе важче

Важче і важче…

Хтось сказав що усе минає

І біль втрати теж

Але сам він мабуть того болю не знає

Бо той біль – без меж…

Й хоч не знає сам

Просто так утішає

Таких мам

Як я…

Сім’я…

Тато, мама і я…

Де його сім’я? Де моя сім’я?!..

Його – у небі

Моя – тато і я…

Та втішати не треба –

Війна!..

У всьому винна вона –

Клята війна!

Тисячі, десятки тисяч могил

Десятки тисяч батьків

Їдуть до своїх синів

Як і я

На їх день народження

Туди

Де не садять сади…

Але… з-під гранітних брил

Зовсім скоро проросте весна…

І може скінчиться війна

Розпустяться трави і квіти

Народяться знову діти

І прийде переродження

Землі на ім’я

Україна

В якій схочеться наново жити

Попри те

Що гранітні плити

Зустрічатимуть замість

Сина…

Валентина МАТВІЇВ.18 лютого 2023 року.

Від редакції. Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 року у Жидачеві Львівської області. У 2011 році завершив навчання на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Працював журналістом у львівських та київських ЗМІ, вів блог у виданні «Львівська мануфактура новин». В одному з дописів Тарас описав свій шлях Героя: «Останні 5 років я не знаю спокою. Зачинаючи від Майдану, транзитом через волонтерський і добровольчий рух, участь в самоврядуванні і аж до теперішньої служби в ЗСУ. Я свідомо обрав шлях постійних потрясінь і викликів, відкинувши попередній спосіб життя, медійну кар‘єру і навіть давні мрії. Бо не міг по-іншому. Як не могли й тисячі інших, що були поруч. Ми покірно прийняли виклики часу і вийшли далеко за межі «зони комфорту». Ми стали нагадувати кочівників, що рвонули з осілих місць у безкраї степи не маючи уявлення, що чекає за горизонтом. Такий стиль життя підходить далеко не для всіх».

Новітній Герой України був активним учасником Революції Гідності у складі ІІІ-ої сотні Самооборони Майдану. У 2015 році Тарас Матвіїв зголосився стати воїном окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках.

Упродовж 2020 року захисник України проходив службу за контрактом у 24-ій окремій механізованій бригаді імені Короля Данила.

Тарас Матвіїв ціною власного життя врятував від смерті двох побратимів, витягнувши їх із палаючого бліндажу. У цей час інша міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

Указом Президента України від 13 липня 2020 року молодшому лейтенанту Тарасові Матвіїву присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

…14 липня 2020 року у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася церемонія прощання з Героєм України, випускником факультету журналістики Львівського університету, командиром взводу 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила Тарасом Матвіївим, який загинув 10 липня 2020 року під Троїцьким, що на Луганщині. Попрощатися з Тарасом прийшли бойові побратими, керівництво міста та області, громадські активісти, львів’яни. Останню шану Героєві віддали представники академічної спільноти Університету – Ректор, студенти, проректори, університетські друзі і викладачі Захисника України.Викладачі пам’ятають колишнього студента добрим і світлим.

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри мови засобiв масової інформації факультету журналістики Христина Дацишин ділиться: «Пам’ятаю Тараса в студентські роки. Він був дуже світлою, позитивною людиною. Ніколи не шукав легких шляхів. Все, що писав, було глибоким і водночас щирим. Тоді ще не ввійшло в моду слово «креативний», але Тарас креативив у всьому, навіть до звичайних завдань вмів додати якусь цікавинку. Мені здається, Його всі любили – і викладачі, й однокурсники. Його просто не можна було не любити – навіть коли не усміхався, очі завжди випромінювали радість. Дуже сумно… Ніколи не забуду тих очей…».

(За матеріалами пресцентру Університету)

Схожі повідомлення

На Львівщині затримали чоловіка, який організував власний канал нелегальної міграції

admin3

НМТ-2023: Львівський центр оцінювання якості освіти вже зареєстрував 5 тисяч вступників. Ще 10 тисяч – на розгляді

admin3

Односельчанин тіло жертви закопав на городі

admin2

У Львові затримали 21-річну “наркобаронесу” з Яворівщини

admin2

Смерть від наїзду потягу “Львів – Ходорів”: у Львові на залізничному перегоні “Персенківка – Сихів” загинув 26-річний студент з Тернополя

admin3

На Львівщині поліцейські викрили зловмисників – рецидивістів , підозрюваних у замаху на підпал «Рендж Ровера»

admin3

Залишити коментар