16.5 C
Lviv
18.04.2024
Новороздільська ОТГ

Новий Розділ та сільські громади вшанували Героїв Небесної Сотні

Революція Гідності 2014 року стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили усіх нас. Ми – єдина Україна. Ми прагнемо миру, спокою, квітучої держави та чистого неба над головою.

У переддень річниці лютневих подій у Новому Роздолі та селах громади молитовно вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх Героїв неоголошеної російсько-української війни.

* * *

19 лютого в Народному домі с.Гранки-Кути відбувся вечір-спомин, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні – “Ангели, які тримають українське небо”.

На захід були запрошені сільський староста Дмитро Сапига, дослідник національно-визвольної боротьби України Зеновій Горін та о.Степан Попко.

Разом згадували трагічні дні супротиву та боротьби українського народу взимку 2014 року. Адже це невід’ємна частина нашої історії, а тому пам’ятати та шанувати Героїв Небесної Сотні обов’язок кожного.

За полеглими героями України о.Степаном було проведено панахиду.

* * *

Дощового недільного дня 19 лютого у смт. Розділ біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відслужили панахиду за загиблими на Майдані та новітніми героями.

19 лютого біля пам’ятника Т.Г.Шевченку у Новому Роздолі зібралась громада міста, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття.

Ведучі заходу – Назар Ольшанський та Ярина Андрійчик – передали весь біль трагічної боротьби українців за наші цінності, за європейське майбутнє, за свободу. Надзвичайно важливо, особливо під час війни, не забувати те, з чого все починалось. Бо протистояння на Майдані це фактично була перша битва російсько-української війни. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні, і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України. Міський голова Ярина Яценко та заступник міського голови Михайло Гулій поклали квіти до підніжжя пам’ятної дошки на майбутній Алеї Героїв.

Священнослужителі Новороздільських храмів, о. Іван Рибко (Парохія Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Новий Розділ), о. Степан Попко ( Парафія Покрова Пресвятої Богородиці м. Новий Розділ – Малехів), о. Юліан Мига( Парафія Святителя Миколая ПЦУ м. Новий Розділ ) відслужили панахиду за Новітніми Героями.

В цей день якось по особливому звучали пісні у виконанні аматорів сцени МБК “Молодість”, Христини Сагало Kristina Sagalo та вокальних ансамблів під керівництвом Наталія Фіцала. А дощова погода не була перешкодою танцювальному колективу «Грація» (керівник Оксана Марочко) закцентувати увагу на тому, що світло наших сердець завжди зігріває душі усіх, хто поліг виборюючи Незалежність України.

Ніякі хмари та дощі не стануть на заваді вшанування пам’яті нашого цвіту, наших Героїв! І як наголосила режисер заходу – завідуюча відділом культурно-просвітницької роботи – Ольга Петрів: «… наші Герої не зважали і не зважають на погоду коли виборюють для нас мир та оберігають наш спокій!»

Схожі повідомлення

Нові мистецькі вершини Ірини Чернової. Творчість – духовна зброя

admin2

Результати проєкту – оновлення на “Галичині”

admin2

Щоб покращити теплопостачання для мешканців Нового Роздолу, працівники ТЕЦ замінюють непридатні для використання трубопроводи

admin3

Новороздільські волейболістки знову перші!

admin2

УМХ – це круто, це класно, це неймовірно – і на все життя. Молодша група УМХ запрошує дітей від 6 років.

admin2

Трагедія у Новому Роздолі

admin2

Залишити коментар