16.5 C
Lviv
03.10.2023
Новороздільська ОТГ

“Старі фотографії” – до 70-річчя Нового Роздолу

«Старі фотографії на стіл розклади…. За гроші не купити тільки час», – пророчі слова ніби легенької пісеньки нашого знаменитого земляка Андрія Кузьменка (Кузьми, Скрябіна). Ювілей – якраз час виймати старі фотографії. Чорно-білі, чіткі, виразні. Бо ж 70 літ – ніби так недавно і разом з тим так далеко… Бо якраз коли розглядаєш ці старі фото, більше усвідомлюєш, наскільки все змінилося. Випадково практично натрапила на старий альбом, увінчаний історичними грамотами. Так, зі значками і атрибутами та мовою оригіналу (ненависного «руського язика») колишньої імперії, радянського союзу, російського монстра. Втім, з історії, як і з пісні, слів не викинеш. А той монстр, як би не звучало іронічно, дав «життя» Новому Роздолу. Ці грамоти свого часу були свідченням визнання і глобального, не по роках, росту молодого сірчаного підприємства і молодого міста, а точніше – свідченням трудового подвигу, ентузіазму і самоствердження молодих новороздільців.


Пухкенький альбом містить ще чимало тих чорно-білих старих фото, загальних і портретних. Думаю, ми їх згодом матимемо можливість розгледіти детальніше.
А ще – унікальна знахідка – маленький (телефонна камера «не змогла» зафіксувати чітке зображення) потемнілий від часу значок – напевно, найстаріший і взагалі чи не єдиний про Новий Розділ, підсумував його «власник». На фоні забудов комбінату лаконічний напис – «РГХК – Н. РОЗДОЛ».


Запрошуємо, новороздільці, показуйте, приносьте до редакції (вул. Грушевського, 37, оцифруємо «паперову» пам’ять), знимкуйте – старі фото, документи, раритетні речі. Нашої історії. Нашого минулого. І особливо – спогади і розповіді про людей. Нашого головного надбання.

Схожі повідомлення

Команда юних рятувальників Новороздільського ЗЗСО №4 змагалася за першість у Стрию

admin2

Послідовники Христа у мокрих берцях…

admin2

Невдала лижня спіткала і новороздільця

admin2

Ще один  візит новороздільських дітей у міське відділенні поліції: ще один корисний урок малятам про  багатогранну діяльність поліцейських

admin3

Брудна за формою, змістом та вмістом акція перед входом у міську раду. Хто і чому так вчинив?

admin3

Увага!!! Змінено порядок виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії

admin3

Залишити коментар