16.5 C
Lviv
23.07.2024
Україна

Як Google допомагає Україні – нагорода «Відзнака миру»

Компанія Google однією з перших почала підтримувати Україну після повномасштабного вторгнення росії. Також вона стала першою компанією, яка отримала нагороду «Відзнака миру» від Володимира Зеленського. 

У партнерському матеріалі з Wise IT його команда згадує, яку підтримку надавала компанія Google Україні від 24 лютого 2022 року.

Безпека й інформованість

З перших днів повномасштабної війни компанія Google зосередилась на захисті українських користувачів і місцевих служб від кіберзагроз і допомагала розповсюджувати важливу інформацію. Компанія автоматично підвищила рівень захисту облікових записів Google, зокрема запити автентифікації, для людей в Україні. Водночас група аналізу загроз спостерігала за низкою кіберзловмисників і ділилася даними про загрози з представниками безпеки та користувачами з високим ризиком. 

Google розширив доступ до Project Shield, безплатного інструменту захисту від DDoS-атак, щоб українські урядові вебсайти, посольства в усьому світі й інші уряди в безпосередній близькості від конфлікту могли залишатися онлайн, захищатися і продовжувати надавати послуги.

Сторонній застосунок сповіщень про повітряні тривоги, розроблений українськими програмістами, одразу став рекомендованим у Google Play Market. Після того як Google почав співпрацювати з українським урядом, вдалось запровадити вбудовану систему швидкого сповіщення про повітряні тривоги для телефонів на базі ОС Android. Компанія також почала краще інформувати про притулки й пункти допомоги в Україні і країнах Європи в пошуку та на мапах. 

Нещодавно Google оголосив про надання 50 тис. ліцензій Google Workspace для уряду України. Протягом року державні установи зможуть користуватися ними безоплатно. Це захистить дані з огляду на постійні кіберзагрози. 

Протидія дезінформації

Google значно обмежив рекомендації в усьому світі для низки російських державних ЗМІ на своїх платформах. У Європі Google Play видалив застосунки російських державних ЗМІ, окрім уже видалених раніше RT і Sputnik. Google також прибрав RT і Sputnik з результатів пошуку в Європейському Союзі.

З початку війни YouTube видалив понад 8 тис. каналів і 60 тис. відео за дезінформацію, ворожі висловлювання або насильство, пов’язані з війною в Україні.

Google оперативно призупинив комерційну діяльність у росії. Зокрема це реклама на ресурсах компанії та в мережах у усьому світі для всіх російських рекламодавців, нові реєстрації у хмарі, функціональність платежів більшості сервісів і монетизація для глядачів YouTube у росії.

Гуманітарна передова

Google.org і співробітники Google виділили понад $45 млн, щоб допомогти з наданням гуманітарної допомоги в Центральній і Східній Європі. Вони підтримали організації, які орієнтовані на людей в Україні, як-от «Нова Україна» та Fight for Right, а також некомерційні організації, які підтримують біженців у прикордонних країнах: Польський центр міжнародної допомоги, Угорська міжцерковна допомога, Румунський Червоний Хрест і People in Need у Словаччині. Багато співробітників Google у регіоні самі приймають українських біженців у своїх домівках, допомагають у місцевих центрах допомоги біженцям чи на кордоні.

Тим, хто перебуває в новій країні, шукати перевірену інформацію та надійні послуги складно, часто процес забирає багато часу. Щоб полегшити це, Google.org надав грант $1,5 млн організації International Rescue Committee (IRC), а також команді Google.org Fellows, щоб розширити доступ до важливої ​​інформації для тих, хто постраждав від війни в Україні.

і гроші та досвід допомогли IRC підтримати волонтерську організацію unitedforukraine.org, яка допомагає переселенцям знайти житло, правову допомогу і психологічну підтримку. Протягом шести місяців команда із 13 співробітників Google безоплатно працювали повний робочий день разом з IRC, щоб розширити проєкти unitedforukraine.org і Signpost у всьому світі. 

Також Google тимчасово скасував плату за міжнародні дзвінки з України та з США в Україну через Google Fi, а також за дзвінки в Україну для людей, які користуються Google Voice.

Освіта

Google співпрацює з Міністерством освіти України, ЮНЕСКО та партнерами з усього світу, щоб надати необхідне обладнання, програмне забезпечення, контент і провести тренінги із цифрової компетентності. Завдяки цьому багато українських вчителів продовжують викладати.

Компанія надала гроші на закупівлю, ліцензування та розповсюдження 50 тис. ноутбуків Chromebook для українських викладачів, щоб спілкуватися і співпрацювати зі своїми учнями, де б вони не знаходилися.

Ще Google створив YouTube-платформу «Навчання», щоб українські учні віком від 13 до 17 років могли знайти освітній контент. Особливий акцент зроблено на українську літературу та мовознавство, фізику, біологію, хімію, математику тощо.

Також Google зробив деякі преміальні функції Google Workspace for Education безоплатними для українських університетів і коледжів на весь 2022 рік. Це дозволило проводити масштабніші дистанційні зустрічі до 250 учасників і записувати їх безпосередньо на диску.

За цей рік Google запустив декілька безоплатних навчальних програм для українців, таких як «Розвивайте кар’єру з Google Cloud» для розвитку бізнесу, Startup Academy для українських стартапів та «Уміння й навички для майбутнього» у сфері онлайн-маркетингу.

З останніх новин: проєкт «Дія.Цифрова освіта» став учасником програми Google.org Fellowship, щоб допомогти знайти роботу 600 тис. українців. Учасники програми Google.org Fellows, зокрема менеджери з продуктів, інженери програмного забезпечення, менеджери з маркетингу, на безоплатній основі протягом шести місяців допомагатимуть розробляти навчальні програми, а також систему рекомендацій для користувачів щодо можливостей працевлаштування. Мета платформи – навчити до 2 млн українців цифровій грамотності і стати посередником між шукачами роботи та компаніями, щоб допомогти працевлаштувати до 600 тис. внутрішньо переміщених осіб.

Також Google оголосив про запуск професійних сертифікатів від Google українською мовою та надання гранту в розмірі 3 млн євро для INCO. Завдяки цьому українцям запропонують 5 тис. стипендій з комплексною підтримкою для розвитку цифрових навичок. Ще планують втілити систему рекомендацій щодо працевлаштування. Також передбачено переклад контенту і платформи англійською мовою. Партнером співпраці є «Фонд Східна Європа».

Підтримка українських стартапів

Наприкінці березня Google оголосив про створення Google for Startups Ukraine Support Fund – фонду підтримки Google для стартапів в Україні у розмірі $5 млн. Гранти виділяли протягом 2022 року.

Google регулярно оголошує обрані українські стартапи, і вони отримують до $100 тис.,  програму менторської підтримки від Google, продуктову підтримку і кредити в Google Cloud. Це допоможе українським підприємцям підтримувати та розвивати свій бізнес, зміцнювати громаду та будувати фундамент для економічного відновлення після війни. Google також запросив українські стартапи скористатися простором Google for Startups Campus у Варшаві як тимчасовим офісом.  

А щоб допомогти українському онлайн-бізнесу у воєнні часи, Google запустив в Україні Market Finder. Це безкоштовний сервіс, який допомагає компаніям виходити на нові ринки, шукати нових клієнтів і партнерів, збільшувати експортні продажі онлайн тощо. Він також пропонує безкоштовно посібники, відео та поради, які максимально полегшують для компаній перші кроки на експортному ринку.

Схожі повідомлення

Робота за кордоном: як обрати країну для працевлаштування

admin

Смертельна ДТП біля Львова: загинув 20-річний водій “дев’ятки”. Поліцейські проводять розслідування

admin3

Помер український дисидент, багаторічний політв’язень радянських таборів та член Української Гельсінської групи Василь Овсієнко. Йому було 74 роки

admin3

У Львові пролунали кілька вибухів / Several explosions were heard in Lviv

admin3

“Відсутність Шарія на допиті- це переховування від слідства”- СБУ.

admin1

«Фрут Банк» перероблятиме продукцію фермерів з Львівщини

admin3

Залишити коментар