16.5 C
Lviv
29.09.2023
Україна

Скільки в Україні зниклих безвісти? Цифри міжнародної комісії

Під час війни в Україні зникли безвісті понад 15 тисяч людей. Про це повідомив директор Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) Метью Холлідей, передає Reuters.

Він зазначив, що наразі невідомо, скільки людей були насильно переміщені, утримуються під вартою в росії, розлучені зі своїми сім’ями, або померли та поховані в імпровізованих могилах.

За словами Холлідея, цифра 15 тисяч є консервативною, якщо врахувати, що в одному лише Маріуполі, за оцінками української влади, загинули або зникли безвісти 25 тисяч людей. «Цифри величезні, і проблеми, з якими стикається Україна, величезні», – сказав директор комісії.

Він вважає, що процес розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками, навіть після припинення бойових дій. «Зараз головне – вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити ідентифікацію якомога більшої кількості осіб. Переважна більшість зниклих безвісти та загиблих є жертвами воєнних злочинів, тому винні мають бути притягнуті до відповідальності», — додає Холлідей.

Нагадаємо, Німеччина надає 7,6 мільйона євро проєкту, який допомагає знайти зниклих безвісти внаслідок військового вторгнення росії в Україну.

Схожі повідомлення

«Я – інвалід, я віддаю сестрі свою пенсію, допомагаю. Вона мене соромиться, а також б’є..»

admin3

Хронічна брехня, як один із основних симптомів у наркозалежних

admin

Історія та наука, що стоять за українською випічкою

admin

На Львівщині запровадили віялові відключення для населення

admin3

Єдиний гол новороздільця, гравця львівського “Руху” Віталія Романа у матчі молодіжних збірних України та Північної Ірландії у відбірковому турнірі до Євро-2025 U-21 став переможним!

admin3

Картина 11-річної Софійки стала ескізом популярної поштової марки

admin2

Залишити коментар