16.5 C
Lviv
20.04.2024
Україна

Скільки в Україні зниклих безвісти? Цифри міжнародної комісії

Під час війни в Україні зникли безвісті понад 15 тисяч людей. Про це повідомив директор Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) Метью Холлідей, передає Reuters.

Він зазначив, що наразі невідомо, скільки людей були насильно переміщені, утримуються під вартою в росії, розлучені зі своїми сім’ями, або померли та поховані в імпровізованих могилах.

За словами Холлідея, цифра 15 тисяч є консервативною, якщо врахувати, що в одному лише Маріуполі, за оцінками української влади, загинули або зникли безвісти 25 тисяч людей. «Цифри величезні, і проблеми, з якими стикається Україна, величезні», – сказав директор комісії.

Він вважає, що процес розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками, навіть після припинення бойових дій. «Зараз головне – вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити ідентифікацію якомога більшої кількості осіб. Переважна більшість зниклих безвісти та загиблих є жертвами воєнних злочинів, тому винні мають бути притягнуті до відповідальності», — додає Холлідей.

Нагадаємо, Німеччина надає 7,6 мільйона євро проєкту, який допомагає знайти зниклих безвісти внаслідок військового вторгнення росії в Україну.

Схожі повідомлення

Не бійтесь!

admin3

росія планувала створити “народні республіки” на заході України

admin2

Забезпечте безпеку свого велосипеда: Використання велозамка для захисту

admin

Як стати донором яйцеклітини?

admin

Як вибрати бюро перекладів?

admin

Загроза ракетного удару та ліквідація пожеж сухостою: як минула доба на Львівщині

admin3

Залишити коментар