16.5 C
Lviv
08.06.2023
Новороздільська ОТГ

Книга досліджень національно-визвольних змагань – справа життя Зіновія Горіна

Важкий час війни і кривавих боїв стає і часом визнання українських Героїв, котрі стають на смерть у боротьбі з ворогом. Внесок кожного величезний, ім’я кожного – залишиться у пам’яті нащадків. Українців об’єднує пам’ять про історичні події минулих літ, про подвиги наших Воїнів-Захисників, який система намагалася стерти з пам’яті нащадків. Але це неможливо.
З пам’яті свідків тих подій – героїчної боротьби ОУН-УПА – з небагатьох друкованих джерел, зі спогадів очевидців наполегливий дослідник національно-визвольних змагань у Галичині (в тому числі на Миколаївщині, Ходорівщині, Жидачівщині, Бібреччині, Рогатинщині, Перемишлянщині) Зіновій ГОРІН, ветеран РДГХП «Сірка», колишній депутат Миколаївської районної ради, активіст громади с. Гранки-Кути, де і мещкає, відновлює героїчну історію рідного краю, нагадує, звідки корені героїзму наших сучасних Вояків. Складна клопітка краєзнавча робота, спілкування з сотнями людей, уточнення деталей подій кількадесятирічної давності дали можливість невтомному досліднику пролити світло на невідомі сторінки нашої не такої далекої, але примусово забутої і замовчуваної та перекрученої радянською системою історії, відкрити нові імена Героїв, показати нам старі фото, уточнити деталі бойових операцій військових формувань українців, які наближали таку бажану і вистраждану Свободу і Незалежність нашої держави.
Книга досліджень національно-визвольних змагань нашого краю «Зродились ми великої години» стала справою життя Зіновія Горіна.


І от якраз 14 жовтня, у день 80-річчя з Дня створення УПА презентація книги відбулася. Наразі в міській бібліотеці Ходорова, на теренах краю якого відбувались численні події з описаних у книзі. Присутні пом’янули і воїнів УПА, і сучасних героїв, котрі однаково пожертвували найдорожчим в ім’я вільної України. Спільна молитва. Цікава розповідь автора книги – Зіновій Горін просто «ходяча енциклопедія», тому може годинами розповідати про Героїв, їх дитячі і юнацькі роки, їх роботу в ОУН-УПА, деталі їх героїчної загибелі, називаючи по пам’яті імена, псевдо, ступінь спорідненості, дати, воєнні посади і т.д. А також презентував виставку віднайдених фото учасників визвольної боротьби із сімейних архівів.
Сподіваємося, презентація книги незабаром відбудеться і у Новороздільській громаді. А надрукована оновлена новими дослідженнями книга стане свого роду підручником історії рідного краю для багатьох поколінь українців.

Схожі повідомлення

Світлана Талан – зустріч в бібліотеці

admin2

Новий сайт Новороздільської громади покликаний створити відчуття колективної відповідальності за спільний розвиток громади

admin2

Ярина ЯЦЕНКО: «Через російське вторгнення минулий рік був роком суцільних викликів. Напрацювавши чіткі пріоритети реагування, ми системно вирішуємо поставлені завдання. Наш визначальний пріоритет – сприяння і допомога захисникам Збройних Сил України»

admin3

Благодійна Пряникова Ярмарка у Новому Роздолі – підтримаймо Вітальчика ГОЛОВЧЕНКО

admin2

Новороздільський футболіст у складі української футбольної молодіжки здобуває перемоги

admin2

Володимир БРАТЦІВ: короткий, як спалах, життєвий шлях юного Героя

admin2

Залишити коментар