16.5 C
Lviv
30.05.2024
Новороздільська ОТГ

Книга досліджень національно-визвольних змагань – справа життя Зіновія Горіна

Важкий час війни і кривавих боїв стає і часом визнання українських Героїв, котрі стають на смерть у боротьбі з ворогом. Внесок кожного величезний, ім’я кожного – залишиться у пам’яті нащадків. Українців об’єднує пам’ять про історичні події минулих літ, про подвиги наших Воїнів-Захисників, який система намагалася стерти з пам’яті нащадків. Але це неможливо.
З пам’яті свідків тих подій – героїчної боротьби ОУН-УПА – з небагатьох друкованих джерел, зі спогадів очевидців наполегливий дослідник національно-визвольних змагань у Галичині (в тому числі на Миколаївщині, Ходорівщині, Жидачівщині, Бібреччині, Рогатинщині, Перемишлянщині) Зіновій ГОРІН, ветеран РДГХП «Сірка», колишній депутат Миколаївської районної ради, активіст громади с. Гранки-Кути, де і мещкає, відновлює героїчну історію рідного краю, нагадує, звідки корені героїзму наших сучасних Вояків. Складна клопітка краєзнавча робота, спілкування з сотнями людей, уточнення деталей подій кількадесятирічної давності дали можливість невтомному досліднику пролити світло на невідомі сторінки нашої не такої далекої, але примусово забутої і замовчуваної та перекрученої радянською системою історії, відкрити нові імена Героїв, показати нам старі фото, уточнити деталі бойових операцій військових формувань українців, які наближали таку бажану і вистраждану Свободу і Незалежність нашої держави.
Книга досліджень національно-визвольних змагань нашого краю «Зродились ми великої години» стала справою життя Зіновія Горіна.


І от якраз 14 жовтня, у день 80-річчя з Дня створення УПА презентація книги відбулася. Наразі в міській бібліотеці Ходорова, на теренах краю якого відбувались численні події з описаних у книзі. Присутні пом’янули і воїнів УПА, і сучасних героїв, котрі однаково пожертвували найдорожчим в ім’я вільної України. Спільна молитва. Цікава розповідь автора книги – Зіновій Горін просто «ходяча енциклопедія», тому може годинами розповідати про Героїв, їх дитячі і юнацькі роки, їх роботу в ОУН-УПА, деталі їх героїчної загибелі, називаючи по пам’яті імена, псевдо, ступінь спорідненості, дати, воєнні посади і т.д. А також презентував виставку віднайдених фото учасників визвольної боротьби із сімейних архівів.
Сподіваємося, презентація книги незабаром відбудеться і у Новороздільській громаді. А надрукована оновлена новими дослідженнями книга стане свого роду підручником історії рідного краю для багатьох поколінь українців.

Схожі повідомлення

Новороздільці, підтримаймо молоду породіллю і її донечку

admin2

Нагороди тужанівських творчих школярів

admin2

Адміністрація КНП “Новороздільська міська лікарня” вже не вперше висловлює подяку благодійній асоціації “Heidenheim fur Ukraine”, Німеччина Heidenheim für Ukraine

admin3

Збір на лікування військовослужбовця-земляка

admin2

Спільна робота тепловиків та фахівців міської ради, а також розуміння містян, посприяли вчасній підготовці теплових мереж до опалювального сезону

admin3

Позачергове засідання міського виконавчого комітету – виділено кошти з резерву

admin2

Залишити коментар