16.5 C
Lviv
19.06.2024
Україна

Вперше в Україні: у Стрию запроваджують освітянське капеланство

19 жовтня 2022 року.

Стрийська міська рада та Стрийська єпархія УГКЦ підписали меморандум про співпрацю у сфері освіти і виховання в закладах освіти Стрийської громади.

Про патріотично – духовну ініціативу повідомляє пресслужбу Львівської ОВА з посиланням на інформацію Стрийської міської ради

Зріла духовність, християнські цінності та національно-патріотична свідомість – невід’ємні складники української освіти, які необхідно здобувати разом з церквою. Така ініціатива реалізовуватиметься вперше в Україні в межах Стрийської єпархії.

«Кожна школа матиме свого отця-капелана, члена Пасторально-освітнього інституту ім. о.О.Нижанківського. Духівник обов’язково з богословською освітою, а також перед служінням в школі проходитиме сертифікатний курс. Негласно кожний навчальний заклад уже давно має свого улюбленого отця, однак зараз це буде офіційно, професійно та з відповідальністю. Капелани проводитимуть духовно-просвітницькі зустрічі з учнями, а при потребі – з педагогами та батьками. Також на запрошення дирекції можуть долучатися до освітніх процесів», – повідомляють у Стрийській міській раді.

Як наголосив о.Роман Стойко, керівник Пасторально-освітнього Інституту, права на свободу віросповідання та інші права всіх учасників освітнього процесу не будуть порушені. Обов’язки освітнього капелана будуть регулюватися окремим договором з кожним навчальним закладом.

Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, та голова Стрийської громади Олег Канівець своїми підписами дали старт цінному проєкту, який укріпить нашу освіту Божим словом.

Схожі повідомлення

Лазерне лікування варикозу

admin

На Кубку світу з шахів зіграють знамениті стриянки – сестри Музичук

admin2

Дверні ручки. Як вибрати фурнітуру для дверей

admin

12 липня – День паперових пакетів

admin

Як директорка підрозділу санаторію у Трускавці запаскудила сміттям 700 кв. м земельної ділянки, що завдало територіальній громаді збитків на 67 млн грн. Досудове розслідування завершене

admin3

25-річний шахрай із Запоріжжя організував у Львові схему видурювання у громадян коштів у соцмережах. Поліцейські викрили афериста

admin3

Залишити коментар