16.5 C
Lviv
23.09.2023
Новороздільська ОТГ

Аналіз шкільної мережі Новороздільської громади

Новий навчальний рік у школах Новороздільської громади успішно стартував. Попри усі тривоги воєнного часу, попри тривалі обговорення та розмірковування, яким має бути навчальний процес, освітяни таки визначилися, враховуючи побажання батьків, і урочо розпочали навчання.
Як ми уже інформували раніше, навчальні заклади громади проводять навчання у дещо різних форматах: школи смт. Розділ, сіл Березина, Гранки-Кути, Горішнє і Тужанівці навчатимуться очно, у звичному режимі. П’ять міських шкіл Нового Роздолу навчатимуться таким чином: усі перші класи – очно, а від 2 по 11 класи – за змішаною формою навчання, тобто тиждень певна частина класів навчається очно, а певна – дистанційно, наступного тижня навпаки. Рішення ухвалювалося з огляду на те, чи можуть одночасно в укриттях перебувати усі учні школи чи лише частина.


Учні втягуються в навчальний процес, чергуючи очне та дистанційне навчання, знайомлячись з новими однокласниками, котрих закинула сюди війна. Загалом, шкільна спільнота ще формується: адже чимало прийшло новеньких, з числа ВПО (внутрішньо переміщені особи), натомість не всі учні повернулися до рідного міста чи села, перебуваючи за кордоном з батьками, але бажаючи проходити навчання у дистанційному форматі.


Свого роду такий аналіз шкільної мережі Новороздільської громади провела головний спеціаліст міського відділу освіти Христина Вітрів, надавши і нам дані станом на 6 вересня ц.р.
«У Новороздільській територіальній громаді функціонує 6 ЗДО (закладів дошкільної освіти), 10 ЗЗСО (закладів загальної середньої освіти) та 2 ЗПО (заклади позашкільної освіти).
ЗДО «Берізка», «Голубок», «Сонечко» і «Малятко» знаходяться у м. Новий Розділ. ЗДО «Струмок» у с. Березина, ЗДО «Лісова казка» у с. Берездівці. Загалом у всіх закладах дошкільної освіти функціонує 50 груп (як і минулого року), а загальна кількість дітей становить 839 (на початок 2022 року кількість дітей становила 851). До ЗДО громади влаштовано 47 внутрішньо переміщені дитини.
Загальна кількість учнів у Новороздільській громаді становить – 3314 дітей, з них 2650 – у м. Новий Розділ, 278 – у селищі Розділ, 386 – у сільській місцевості. У порівнянні з минулим навчальним роком кількість учнів зменшилася на 81 учня. Кількість класів зменшилася також. У 2021-2022 навчальному році у ЗЗСО Новороздільської ТГ функціонувало 158 класів, у 2022-2023 навчальному році функціонуватиме 153 класи. Середня наповнюваність класів становить 21,7. У ЗЗСО громади навчатимуться 67 внутрішньо переміщених учнів».
Окремо ми поцікавилися складом 1-х класів і 11-х, випускних.
У цьому навчальному році (2022-2023) у школи Новороздільської громади прийшло 302 «першачків» – у 10-ти школах сформовано 13 перших класів, а саме: у перший клас Новороздільського ліцею ім. Володимира Труша прийшло навчатися 47 першокласників, ЗЗСО №2 – 34 учні, ЗЗСО №3 ім. А.Гергерта – 31 школяр, ЗЗСО №4 – 55, ЗЗСО №5 – 74 «першачків», 24 учні прийшли до першого класу Роздільської школи, 21 – у Березинську школу, 11 – в Гранки-Кутівську, 5 наймолодших учнів – у Тужанівській школі і немає жодного «першачка», на жаль, у школі Горішнього. Із 302 наймолодших школяриків 11 – внутрішньо переміщені. Для порівняння, минулого навчального року у школах Новороздільської громади було 332 учнів першого класу і 15 перших класів.
Щодо випускників, то 170 одинадцятикласників (з яких троє з числа ВПО) сформували 10 класів у семи школах громади: по два одинадцятих класи – у Новороздільському ліцеї ім. Володимира Труша, у ЗЗСО №4 і №5. Тут також невелике зменшення кількості учнів, адже у 2022 році у Новороздільській громаді було 186 випускників.
У закладах позашкільної освіти – Будинок дитячої та юнацької творчості і дитячо-юнацька спортивна школа – навчатимуться 966 учнів. Втім, запис на різні гуртки та спортивні секції ще триває.

Схожі повідомлення

Весняно-дорожні роботи у селах громади

admin2

Новий Розділ: вимкнення електроенергії на 2 грудня

admin2

В Новороздільській громаді вшанували пам”ять жертв Голодомору

admin3

25 новеньких хромбуків передали школам Новороздільської громади від ООН та компанії Google

admin3

Як так: 26. 11. 2020р. «тепловики» самовільно зняли лічильник з будинку, а новий мешканці мають купувати за власні кошти. Хто розсудить?

admin3

Щирі співчуття сім’ї та близьким з приводу передчасної смерті Віктора ІГНАТОВЦЯ – захисника України, активного учасника російсько – української війни , випускника Новороздільського Політехнічного Фахового Коледжу

admin3

Залишити коментар