16.5 C
Lviv
29.09.2023
Новороздільська ОТГ

Демографія за 8 місяців життя Новороздільської громади

Відділ ДРАЦС, який фіксує усі акти цивільного стану, цілком зрозуміло, не стовідсотково відображає, як протікає життя в громаді, але загальну «картинку» допомагає створювати.
Тож час від часу Новороздільський відділ ДРАЦС у Стрийському районі Львівської області ЗМУМЮ (м. Львів ) надає нам статистичні дані. Останні, за 8 місяців 2022-го року, шість з яких ми живемо у стані війни, в.о. начальника Новороздільського відділу ДРАЦС Наталія Корецька надала днями.
Отож, за 8 місяців 2022 у Новороздільській громаді (а це дані не лише по місту Новий Розділ, а по Новороздільській ОТГ, тобто і по смт. Розділ, і по селах Березина, Берездівці, Гранки-Кути, Горішнє, Долішнє, Станківці, Тужанівці, Підгірці) зареєстровано:
народження – 119 немовлят, смерть – 264 осіб. Більше як вдвічі! Що ж, і пояснення цьому зрозумілі – по-перше, у часи війни багато молоді вибуло за кордон (хоча і у мирний час кількість заробітчан, які забирали в інші країни свої сім’ї, та кількість молоді, яка виїжджала у більш перспективні великі міста, щоразу зростала), по-друге, населення навколишніх сіл переважно люди старшого віку, тож і зростає кількість зареєстрованих смертей. Новий Розділ таким чином втратив статус міста, у якому демографія завжди була «плюсова», тобто народжуваність перевищувала смертність.
Шлюбів за цих вісім місяців у Новому Роздолі та 9-ти навколишніх населених пунктах зареєстровано лише 85, а розірвання шлюбів – 8 та за рішенням суду – 48, тобто разом 56. І причини ті ж – війна плюс зменшення молодого населення, і напевно, додається взнаки «мода» на так звані громадські шлюби, ніде ніким не реєстровані.
Зафіксовано і 5 випадків зміни імені.
Найулюбленіша «статистична група» – це як називають немовлят, народження яких реєструють у Новороздільському відділі ДРАЦС. Найпоширеніші імена для дівчаток – Анна, Софія, Вікторія, Мілана, Злата, для хлопчиків – Матвій, Артем, Маркіян, Дем’ян.
Натомість рідковживані: хлопчачі – Ян, дівчачі – Аделіна, Айлін.

Схожі повідомлення

Новий Розділ: графік вимкнення електроенергії на 21 грудня – і незаплановані аварійні відключення

admin2

У дарунок – крадені квіти

admin2

Збір на тепловізор для воїна-новороздільця

admin2

Ще раз про обєкт біля Укрпошти: історія з гарним початком, але без “кінця”…

admin2

Вночі у Новому Роздолі на пр. Шевченка горів автомобіль “ВАЗ 2106”

admin3

Світлій пам’яті Якова Антоновича КРУЧОКА (05.06.1946 – 27.08.2021рр.)

admin3

Залишити коментар