16.5 C
Lviv
31.05.2024
Стрийщина

Андрій ГАРАПЦЬО: «Наміри ФК «Новий Розділ» амбітні, мета – вихід з групи на 1-му місці, щоб позмагатися за чемпіонство в обласній першості»

Інтерв’ю з головним тренером новороздільської  команди після розгромної перемоги над СКК «Острів»

Отже, із захопленням і пієтетом – про чудову гри наших футболістів 4 вересня з розгромним рахунком 9: 0 перемогли гостей – СКК «Острів» (с. Чорний Острів). Власне, вже  перших стартових хвилин  поєдинку новороздільці впевнено заволоділи ініціативою і увесь матч провели, як кажуть, на одному диханні. І потужна, винахідлива, швидкісна та  комбінаційна гра наших молодих гравців мимоволі викликала  асоціацію із такою ж молодою командою нідерландського «Аяксу», яка декілька років тому своєю свіжою, відкритою грою  зчинила справжній фурор у європейському футболі, перемагаючи грандів у міжнародних турнірах.  Відповідно, фахівці належно оцінили вдалий експеримент керівництва «Аяксу», яке зробило ставку саме на перспективну юнь.

Утім, у ситуації з ФК «Новий Розділ» мотивація тренерського штабу формувати склад команди молоддю була дещо іншою. Зокрема, після декількох років занепаду клубу, а відтак припинення участі у Чемпіонаті Львівщини, новороздільська команда фактично розпалася. Але ж надійно  функціонувало відділення футболу міської ДЮСШ, у якій досвідчені тренери  наполегливо навчали молоду зміну футбольної майстерності! І ого –го, як навчали: зокрема, підопічні тренера Володимира Казбана, у минулому відомого новороздільського футболіста, гравця молодіжної збірної СРСР та українських команд майстрів, декілька років тому вперше стала переможцем Всеукраїнського турніру на приз заслуженого майстра  спорту Андрія Баля, а у 2021 році юні новороздільці посіли у цьому ж турнірі третє місце.

Отож коли спільними зусиллями місцевих ентузіастів футболу та   за підтримки міської влади було створено ФК «Новий Розділ», то з набором гравців, причому, незважаючи на молодий вік, вже загартованих як у змаганнях та турнірах в рамках ДЮСШ, так і виступаючи за деякі команди регіону, аж таких значних проблем не було. Так що каркас команди склали нещодавні випускники відділення футболу ДЮСШ давніших і ближчих років. Тож починаючи з січня, тренерський штаб розпочав системно готуватись до участі у обласному чемпіонаті, зокрема, до передсезонного турніру на Кубок Ернеста Юста.  І хоча віроломне неспровоковане широкомасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, зрозуміло, згорнуло цей процес, проте перед нещодавнім стартом Чемпіонату Львівської області ФК «Новий Розділ» взяв участь у Кубку ЗСУ та провів декілька товариських матчів з командами з нашого регіону.

Зрештою, і про це, і про фантастичну недільну гру – у коментарі головного тренера ФК «Новий Розділ» Андрія ГАРАПЦЯ.

-Насамперед, приємно, що стартова гра на рідному міському стадіоні розпочалася з урочистої частини. Зокрема, представник клубу Михайло Іваницький оголосив про те, що цього дня у Новому Роздолі відбувається офіційне відкриття першості області з футболу і це знаменна подія, оскільки вже декілька років поспіль футбольний клуб припинив виступи через фінансові труднощі. І побажав суперникам успіху. Згодом священик міського храму святого священномученика Йосафата отець Роман Штігер благословив  молитвою і старт футбольного сезону – 2022, а також заохотив гравців команд напутніми словами на матч. А на честь полеглих у війні з російцями воїнів ЗСУ було оголошено хвилину мовчання. Також на стадіоні було встановлено скриньку для збору пожертв на потреби ЗСУ.

І ось настає довгождана мить – свисток арбітра Михайла Костіва (його асистентами були – Роман Келеман та Микола Лисенко, а спостерігачем арбітражу – Василь Тарнавський) – оголошує про початок поєдинку. Відразу з приємністю і вдячністю відзначу, що наші гравці стовідсотково (і навіть з великим плюсом) виконали напрацьовану на тренуваннях та на зборах установку на гру. І це важливо, адже це була наша перша гра офіційна гра в рамках обласного чемпіонату на міському стадіоні в рідному місті. Тому, звісно, після чотирьох чи п’яти років неучасті міської команди у обласних чемпіонатах з футболу, команда прагнула зіграти з суперником на високому рівні, подарувавши вболівальникам гарний настрій та бажання відвідувати матчі у ще більшій кількості і надалі. Бо ж і справді, як ми у неділю переконалися, заповнені вболівальниками трибуни – це додатковий 12-й гравець команди. Користуючись нагодою, вдячний чисельним вболівальникам, які і раніше, коли ми брали участь в турнірі на Кубок ЗСУ, і минулої неділі прийшли на стадіон підтримати нашу команду.

Не як комплімент, а як очевидний факт, відзначу, що усі гравці команди дуже стараються на тренування, напрацьовують заготовки на гру, одне слово, є вмотивованими. Тому у неділю на футбольне поле вони вийшли мобілізованими на виконання поставлених тренерським штабом завдань. І, як казав, стовідсотково виконали обрану модель на поєдинок із СКК «Острів» – грати у атакувальний футбол. Рахунок матчу 9:0 підтверджує, що «домашнє завдання» ми виконали на відмінно.

У декількох коментарях для редакції міської газети про підсумки попередніх матчів прессекретарка ФК «Новий Розділ» Марта Шмотолоха поміж іншим вказувала, що в клубу є певні проблеми із складом команди та із травмованими гравцями. Як натепер ситуація?

-Насправді так було і, до певної міри, деякі із зазначених питань мають місце і станом на сьогодні. Отже, щодо оптимального складом команди. Поки що досі заліковують травми три основних футболісти клубу. Сподіваюся, що через деякий час вони поповнять команду і швидко відновлять кондиції і наберуть доброї спортивної форми на наступні матчі. Тоді, власне, і можна буде  вважати  склад оптимальним.

Окрім команди ФК «Новий Розділ», в групі 7 другої/ третьої ліги обласної першості з футболу ще одна команда з підсумками двох турів набрала максимальну кількість очок –  це ФК «Кохавинка» (м. Гнідичів). Отож, наступний тур для обох команд буде однозначно важливим , аби завоювати у турнірній таблиці лідерську позицію. Як налаштована команда на гру і коли і де, до речі, відбудеться цей матч?

-Звичайно, це буде однаково важлива для обох команд зустріч. І хоча результат поєдинку визначить, хто посяде перше місце  до наступного туру, проте, оскільки загалом команди в групі 7 загалом зіграють 6 ігор, тому попереду нас чекає ще дві вкрай відповідальні гри. Тому для ФК «Новий Розділ» слід домагатися успіху в усіх матчах, що залишилося зіграти, аби посісти підсумкове перше місце в 7-й групі, бо тільки такий результат дозволить нашій команді вийти з групи і отримати шанс надалі змагатися за чемпіонство в другій лізі обласного чемпіонату.

-Мабуть, команда особливо готуватиметься до гри з ФК «Кохавинка»?

-Відразу хочу акцентувати, що з початком обласної першості і тренерський штаб, і президент клубу, і засновники, додам, що  і гравці команди, ставлять перед ФК «Новий Розділ» максимальні завдання. Тому і з «Кохавинкою», і з будь яким іншим суперником команда налаштована тільки на перемогу. Тому що якщо не визначити мету, то і прагнення та  відповідної мотивації не буде. Над цим – і я, і тренер клубу Ярослав Шмотолоха –  працюємо, як кажуть, в поті чола.

-Як у команді побудований тренувальний процес?

– Звичайно, що на системній основі, бо тільки такий алгоритм підготовки вмотивовує гравців вдосконалювати майстерність, працювати над собою, а тренерський штаб реалізувати підвищення рівню підготовки команди. Натепер щотижня проводимо по два тренування – в середу та в суботу напередодні ігор.

На початку нашої розмови було згадано Новороздільську ДЮСШ як «кузню підготовки» юних місцевих футболістів. Може, щось додасте і як відомий футболіст, і тепер, як тренер команди щодо «рекрутів» із дитячо – юнацької спортивної школи?

-Значення відділення футболу міської ДЮСШ для укомплектування основного складу важко переоцінити. Так було, так і є тепер. Переважна більшість теперішніх гравців ФК «Новий Розділ» пройшли системну і школу підготовки у ДЮСШ. І мене дуже тішить, що зараз у команді багато юних гравців, які займалися в ДЮСШ: вони рішучі зреалізувати свій потенціал і вмотивовані вдосконалюватись і перемагати. Тому в них велика перспектива. Додам, що склад ФК «Новий Розділ» – це гравці від 17-ти до 22-х років.

Що ж, дякую за змістовне інтерв’ю і бажаю успішно виконати поставлене перед клубом завдання. А на завершення прошу повідомити інформацію для читачів «ВР»  та вболівальників: хто з наших гравців забивав голи у матчі з ФК «Чорний Острів», у якому складі команда виступала?

– Гаразд, з приємністю. Отже, голами відзначилися: Руслан Олексюк (двічі),  Олександр Горбей (двічі)  Юрій Куриляк  (тричі), Вадим Карайван , Стеценко Максим. Ще раз  дякуємо нашим футболістам  за перемогу, а вболівальникам – за підтримку. Склад команди ФК «Новий Розділ»: Андрій Мельник (Василь Сколоздра, 67),Степан Стельмах, Юрій Стеценко (Микола Островський,62) Андрій Труш, Максим Медловський, Андрій Ваньків (Денис Шмотолоха,57), Максим Стеценко, Андрій Куриляк, Руслан Олексюк, Андрій Богдан (Назар Вовк, 62), Олександр Горбей (Вадим Карайван,68).

Наступна гра відбудеться у неділю, 11 вересня, на міському стадіоні «Галичина». Поч. о 16. 00 год. Запрошуємо на матч вболівальників.

Розпитував Іван БАСАРАБ

Фото Марти ШМОТОЛОХИ

Схожі повідомлення

Відійшов у Засвіти станківецький художник

admin2

Загадкова смерть у Польщі студента з Трускавця

admin2

У м. Стрий у квартирі на 3-му поверсі виникла пожежа: вогнеборці врятували чоловіка і жінку

admin3

Історико – культурний заповідник «Стільське городище» запрошує на цікаві і пізнавальні 3- годинні екскурсії

admin3

Рятувальники Стрийщини, зокрема, і новороздільські, дякують директору ТзОВ «ХЕНКЕЛЬ БАУТЕХНІК (УКРАЇНА) Василю ДУДНИКУ (Україна) та начальнику структурного підрозділу (завод в м. Миколаїв) ТзОВ з ІІ «ХЕНКЕЛЬ БАУТЕХНІК (УКРАЇНА) Андрію БАТЬКУ за допомогу

admin3

Шахрай із тюрми “продавав” військову амуніцію

admin2

Залишити коментар