16.5 C
Lviv
29.09.2023
Україна

День українського добровольця: короткий екскурс до витоків

Вже 19-й день широким фронтом триває підступне вторгнення майже усіх родів російських військ в Україну. А за “планом путіна” на поглинання імперією зла нашої держави та встановлення маріонеткового режиму відводилося 3 дні. Бліц — кріг не вдався. Бо ворог не врахував справжнього потенціалу захисників України – військового і , насамперед, патріотичного . Саме ця “гримуча суміш”, яка загартовувалася у російсько – українській війні, починаючи з 2014 року, і перетворила наші Збройні Сили на армію нового типу, яка професійністю, вмотивованістю та щоденним героїзмом бійців захоплює і дивує увесь світ.

Сьогодні ,14 березня, — День українського добровольця. У Вікіпедії про це важливе свято написано лаконічно, але об”ємно:” День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.”

Хоча насправді у 2014 році внесок добровольчого руху у захисті завоювань Революції Гідності та Державності важко переоцінити. В тогочасних умовах, коли навесні росія під гібридним приводом волевиявлення кримчан на референдумі анексувала Крим, а невдовзі на Донбасі за підтримки озброєних “зелених чолоівчків” з росії створенням так званих ДНР — ЛНР реалізувався проєкт “Новоросія”, який мали поповнити ще 10 областей України, керівництво держави відчувало труднощі насампед у оперативній та адекватній реакції на вказані події.

Варто бодай побіжно нагадати відомі речі: після втечі Януковича в росію із прибічниками режиму у державній скарбниці нова демократична влада нарахувала либонь навіть не 140 тисяч гривень, армія була у значній мірі розгублена, якщо не сказати деморалізована, військова техніка та паливно — мастильні матеріали у значній мірі пошкоджені та розграбовані ( що й не дивно, адже мінстром оборони Янукович призначив громадянина росії, агента Кремля, Зрештою, схожа ситуація була і в СБУ, інших військових відомствах).

Саме у такій тривожній ситуації загрози втрати Державност і було прийнято рішення про формування добровольчих батальйонів, які здебільшого легалізувалися у структурах Міністерства внутрішніх справ України.Ця архіважлива подія зафіксована у документальному дослідженні “Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували Україну””(автори: Катерина Гладкмх,Дмитро Громаков, Вероніка Миронова, Ольга Плужник,Олег Покальчук, Ігор Рудич, Васіліса Трофимович, Артем Шевченко. – Харків: Фоліо,2016).: “13 березня 2014 року в. о. Президента України, Головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим було підписано наказ про створення Національної гвардії України. Відтоді 570 добровольців — активістів Майдану записалися резервістами до лав НГУ, структури, яка до цього складалася з бійців внутрішніх військ.” Слід додати, що видатну роль у формуванні добровольчих батальйонів відіграв Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Всього у ті часи захищали державу від російсько — бандитських формувань т.зв. ДНР — ЛНР 44 добробати. Окреме місце у опорі окупантам належить чеченським батальйонам імені Джохара Дудаєва та імені шейха Мансура та Грузинському легіону.

Варто навести ще одну цитату із вказаного видання, яке характеризує значення добровольчих формувань у ті визначальні для держави роки: “Саме добровольчі батальйони згодом стали тією рушійною силою, завдяки якій під час літньої наступальної кампанії-2014 вдалося повернути під контроль України та звільнити від окупантів десятки населених пунктів. Більше того, завдяки хоробрості добровольців та бажанню діяти добровольчим батальйлнам вдалося вмотивувати армію, яка вже підтягалася на допомогу і почала поступовий шлях відродження з попелу”.

Так було у 2014-му. А в 2022 -му, у березні, на 19-й російського вторгнення українські Збройні Сили, у лави якої влилися тисячі добровольців, героїчно боронять Вітчизну від нелюдів орків. А відтак – і переможуть.

Слава Україні! Героям слава! Смерть російським загарбникам!

Схожі повідомлення

Історичний фронт: у Інституті нацпам’яті розповіли про перемоги над половецькими ординцями

admin3

“Про злочини Росії в Криму”- міжнародна кампанія спротиву російські окупації. МЗС просять долучатись!

admin1

Бійці 103-ї бригади ТрО отримали високі нагороди від командування Збройних Сил України

admin3

На менському напрямку на Чернігівщині знищено 20 танків військ РФ, біля Ріпок ще 10-15 одиниць ворожої техніки, – ЗСУ

admin3

Маємо бути готові, що Росія знову обере використання збройної сили замість співпраці, – Столтенберг

admin3

Чим пахне війна?

admin2

Залишити коментар