16.5 C
Lviv
12.04.2024
Стрийщина

Легенди тисячолітнього веринського дуба

Тисячолітній дуб у селі Верин – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення в селі Верин, Миколаївського району, Львівської області, в 44 км від Львова. Знаходиться на території місцевої церкви святого Михаїла. 

Характеристики:

  • Обхват – 8.5 метра,
  • Висота – близько 18 метрів,
  • Площа пам’ятки – 0.05 га.
  • У 1984 році віковому дубу було надано статус ботанічної пам’ятки. Він один з найстаріших дубів України. Тисячолітнє дерево має велике дупло, яке намагалися залікувати уже кілька разів, проте, всі спроби були марними.

Існує легенда, що біля цього дерева у свій час зупинявся Богдан Хмельницький. У місцевому фольклорі навіть зберігся невеличкий переказ про це:

“Сидів якось Богдан під тим деревом, яке і тоді вже було немолоде, зрізав гілку, та й каже: “Буду тим патиком панів бити, якщо шабля зламається!”

А в 1917 році у Верині був Вишкіл Українських Січових Стрільців. Вояки увіковічили старе дерево на світлині, яку згодом використали, як зображення для поштівки. Напис на звороті останньої говорить: “Веринь Пов. Жидачів збірка Старшин У.С.С. 7/VІ. 1918 р. з полков. Гриц. Коссаком коло дуба під якім спочивав Українсь. Гетман Богдан Хмельницький”.

Місцеві також розповідають про ще одну, начебто реальну, історію. За часів Другої світової війни, у дуплі сидів снайпер і не давав налагодити переправу через річку Дністер. На наступний день радянські розвідники викрили і захопили його та вчинили страшні катування.

У 2010 році на конкурсі “Національне дерево України” віковий дуб у с. Верин визнано найстарішим деревом Львівщини.

Як доїхати?

Їхати шоссе Миколаїв – Розвадів, звернути ліворуч на Верин і при самому в’їзді в село, праворуч, стоятиме Церква і Тисячолітній дуб на її території.

GPS-координати: 49.488174, 23.99119

Схожі повідомлення

Недільний “звіт” по коронавірусу

admin2

У Винниках ледь не згорів дачник

admin2

На Івана Купала змія вкусила 9-річного хлопчика з м. Бібрка . Стан потерпілого важкий

admin3

COVID-19 у Львівській області за добу 16.05.2021

admin3

Юний батьковбивця зі Стрийщини затриманий

admin2

ФК “Миколаїв” – володар Кубка Львівщини – 2023!

admin3

Залишити коментар