16.5 C
Lviv
23.09.2023
Україна

Ірина ГРИМАК на Вулецьких пагорбах вшанувала пам’ять розстріляних львівських професорів

Із нагоди 80-х роковин трагічних подій на Вулецьких пагорбах у Львові упродовж трьох днів, 2 – 4 липня, тривають заходи з вшанування пам’яті розстріляних у липні 1941 року львівських професорів. Сьогодні, 3 липня, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак разом із громадськістю і академічною спільнотою взяла участь у спільній молитві і поклала квіти до пам’ятника відомим львівським ученим на Вулецьких пагорбах.  

Пам’ятник розстріляним нацистами професорам львівських університетів установлений майже на самому місці злочину та урочисто був відкритий 3 липня 2011 року на 70-у річницю трагедії. Монумент має форму брами, складеної з гранітних блоків, кожен із яких символізує Заповідь Декалогу. Блок із викарбуваною римською «П’ятіркою» символічно відсунутий, нагадуючи про порушення п’ятої заповіді «Не убий!».

Додамо, що в п’ятницю, 2 липня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся пам’ятний «круглий стіл» на тему: «Спільна спадщина українських та польських університетів».

А в неділю, 4 червня, біля символічної могили на місці розстрілу львівських учених відбудеться поминальна молитва та покладання квітів, у яких візьмуть участь представники польських культурних товариств та академічної спільноти Львова.

Довідково:

Через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1-2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, визнаних ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е.Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів. Жертвами нацистів стали науковці світового рівня, серед яких були – філолог Тадеуш Бой-Желеньський, медик Антоній Цєшинській, ректор «Львівської політехніки» Каспар Вайгель та інші.

Схожі повідомлення

НАБУ затримало трьох високопосадовців Тернопільської облради

admin2

У Львові поліція затримала44-річного “кишенькового” злодія з Нового Роздолу

admin3

Кількість трагічних ДТП з дітьми зросла…

admin2

СБУ нагадує про заборону використання безпілотників на території області

admin3

ЗЕРНОВА ТА РОЗЧИННА КАВА. ЩО ВИБРАТИ?

admin

Послугами спритників, які виготовляли для “ухилянтів” фейкові довідки про опікунство над інвалідами для переправлення за кордон, скористалися 28 осіб. І крапка, бо їх викрили правоохоронці

admin3

Залишити коментар