16.5 C
Lviv
19.04.2024
Україна

Ірина ГРИМАК на Вулецьких пагорбах вшанувала пам’ять розстріляних львівських професорів

Із нагоди 80-х роковин трагічних подій на Вулецьких пагорбах у Львові упродовж трьох днів, 2 – 4 липня, тривають заходи з вшанування пам’яті розстріляних у липні 1941 року львівських професорів. Сьогодні, 3 липня, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак разом із громадськістю і академічною спільнотою взяла участь у спільній молитві і поклала квіти до пам’ятника відомим львівським ученим на Вулецьких пагорбах.  

Пам’ятник розстріляним нацистами професорам львівських університетів установлений майже на самому місці злочину та урочисто був відкритий 3 липня 2011 року на 70-у річницю трагедії. Монумент має форму брами, складеної з гранітних блоків, кожен із яких символізує Заповідь Декалогу. Блок із викарбуваною римською «П’ятіркою» символічно відсунутий, нагадуючи про порушення п’ятої заповіді «Не убий!».

Додамо, що в п’ятницю, 2 липня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся пам’ятний «круглий стіл» на тему: «Спільна спадщина українських та польських університетів».

А в неділю, 4 червня, біля символічної могили на місці розстрілу львівських учених відбудеться поминальна молитва та покладання квітів, у яких візьмуть участь представники польських культурних товариств та академічної спільноти Львова.

Довідково:

Через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1-2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, визнаних ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е.Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів. Жертвами нацистів стали науковці світового рівня, серед яких були – філолог Тадеуш Бой-Желеньський, медик Антоній Цєшинській, ректор «Львівської політехніки» Каспар Вайгель та інші.

Схожі повідомлення

Футбол, хокей, бокс та інші популярні види спорту — в одному місці: чому варто слідкувати за Спорт ЮА

admin

Дякую тобі, Польща!

admin3

Офісний переїзд під ключ у Львові

admin

У фіктивному обміннику у центрі Львова гастролерка ошукала містянина на 19 тис. доларів США

admin3

Для чого потрібні сканери штрих коду

admin

У мене є список агентів російських спецслужб в Україні. Це відомі прізвища, – Грозєв

admin3

Залишити коментар