16.5 C
Lviv
18.04.2024
Новороздільська ОТГ

День Героїв як свято, покликане відродити патріотичний дух поколінь, які дали і дають нашій історії яскраві приклади жертовності в ім’я України

У неділю, 23 травня, у Новому Роздолі відбулася урочистість «Герої не вмирають»

Після тижня похмурої погоди, у неділю, 23 травня видався погожий сонячний день, тож урочистість «Герої не вмирають» відбулася біля пам’ятника Борцям за волю України.  Здається, що основний фрагмент обеліска – скульптура Скорботної української матері, яка оплакує свого  сина, цього дня мав особливий вплив на загал, що відвідав захід, аби вшанувати українських лицарів. Бо наче промовляв: скільки синів і дочок України  впродовж століть поклали свої життя за Державність! Не забуваймо їхнього чину, пам’ятаймо про священну офіру і тих, хто відійшов у Вічність колись, і відходить тепер на полях російсько – української війни! Варто відзначити, що організатори заходу – Управління культури, спорту та гуманітарної політики Новороздільської міської ради та колектив МБК «Молодість» –   уклали продуманий і цікавий, розмаїтий тематичним фактажем сценарій свята, який чудово доповнювали виступи відомих виконавців будинку культури.

Звісно, високі мотиви, які звучали у виступах промовців,  перепліталися із сумними, але такі вже майже усі наші свята, бо наша  Державність та Незалежність далася дорогою ціною. Пропонуємо до уваги читачів найбільш характерні фрагменти.

Міський голова Ярина ЯЦЕНКО у вступному слові  привітала громаду із Днем Героїв, зокрема, і ветеранів національно – визвольних змагань, і теперішніх  захисників, які з перших років російсько – української війни взяли в руки зброю і пішли захищати Державу від зазіхань ворога. « 137 мешканців нашої Новороздільської ОТГ були учасниками АТО (ООС), 22 – добровольцями, а сім воїнів віддали свої життя, захищаючи державу і нас  з вами. – продовжила Ярина Володимирівна. – Тож вічна слава полеглим Героям, вічна їм пам’ять і шана!»

ххх

Священик УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці отець Іван РИБКО: «Сьогодні – і день радості, і водночас день смутку. Радості від того, що ми маємо справді правдивих  синів і дочок Держави Україна, нашої Матері, яку вони боронять у всі віки. І сьогодні від імені всіх священиків (а в Богослужінні взяли участь священики двох  міських греко- католицьких та православної церков: отці Микола та Андрій  Міджаки, Василь Підгайний, Іван Рибко, Любомир Боднар та Ростислав Мига – І. Б.) та і усіх присутніх найперше дякую матерям, які народжували і народжують героїв, які від віку і до віку аж до сьогодення оберігають і боронять нашу Неньку Україну, завдячуючи яким здобуто Державність.

І ще раз промовлю: звертаюся до усіх матерів, батьків, братів, сестер, дітей, котрі вже не дочекають миті, аби обійняти своїх рідних, які полягли як герої, захищаючи рідну землю, рідний край. Я постараюся сказати про свою повагу до них, захоплення їхнім чином і мужністю словами, які склалися у вірш сьогодні, коли розважав про сьогоднішній захід – відзначення Дня Героїв:

Сьогодні День Героїв – свято України,

За яку герої своє життя клали:

Це лицарі  Гетьманської доби,

Це гайдамаки і опришки,

                               що уперед у бій ішли.

І не спинити січових стрільців

                             й сучасних супер- вояків.

Зродила доля нам  ОУН – УПА –

І слава про Героїв аж донині пролягла.

Та не спинилась сила зла –

Російська нечисть в Україну сунула і йшла.

Тоді насіння волі, що споконвіку в український дух клали,

Зродили нам Небесну Сотню –

                                             вони за Україну полягли.

Хай кожен нині воїн України  встане

                                           І брата свого в праху хай пом’яне.

Гуртуймося, брати, аби оборонити волю нашу нам усім.

Не пустим ворога до нашого порога.

Не заспокоїться тривога аж поки супостата ми не переможем!

Лиш єдність, мужність, зібрана в кулак,

Здолає сили ворога і дасть йому копняк.

Щоб знав: що Україна вільною буде,

                 й калина квітнути й верба буде.

Постане віра Божа й доброта –

Бо Україна є й була!

ххх

Із Днем Героїв привітав новороздільську громаду голова Спілки репресованих та політв’язнів, учасник Майдану, відомий поет патріотичної тематики Микола ТИМОЩУК.

Згодом виступив його син, активний учасник Революції Гідності, а згодом бойових дій на Сході України Тарас ТИМОЩУК, який,  привітавши загал із Святом Героїв, відзначив, що в російсько – українській війні за нашу Державу воюють не тільки наші громадяни, а й  грузини, білоруси, чеченці і навіть росіяни. Промовець також виклав власне розуміння, чим герої вирізняються з – поміж інших громадян: «Герой – це людина, яка бере на себе обов’язки і відповідальність більші, аніж пересічні люди». На завершення  ТарасТимощук, скрушно оглядаючи не надто великий загал, відзначив, що, на жаль, в урочистості  бере участь небагато молоді. Тому висловив побажання освітянам, аби вони залучали більше учнів до патріотичних заходів. А ще Т. Тимощук сказав похвальні слова на адресу тих осіб, хто нарешті організував і долучився до оновлення і побілки пам’ятника Борцям за волю України.

ххх

З виступу старшого пластуна СКОБ станиці Новий Розділ Богдана САДОВОГО : «В першу чергу нам треба оцінити, наскільки важливим є внесок у здобуття Державності  наших Героїв минулої історичної доби, і наскільки великим є роль сучасних Героїв у захисті України  від намірів ворога знищити державу. За крайні 7 років вони здійснили багато подвигів у боротьбі із агресором, аби зупинити наступ. Багато воїнів полягли смертю хоробрих. Їхній чин оповитий вічною славою і нашою світлою пам’яттю та вшануванням.

 І для нас усіх натепер єдиною спільною справою має стати спротив зайдам. Також закликаю вас усіх бути змобілізованим до захисту рідної землі, самовдосконалюватись, виховувати  дітей в патріотичній любові до Вітчизни.

Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Нічна бійка біля “китайської стіни”…. Чи знайдуть винних?

admin2

ПРРО: правила встановлення та використання

admin3

І знову сум і біль: загинув уродженець Нового Роздолу Воїн Дмитро ЩУР, 1990 р.н.

admin3

Із 65-річчям, Перша школо, моя шановна ровеснице!

admin3

Студенти-енергетики з Нового Роздолу проходитимуть стажування у Чехії

admin2

Звіт фракції “Європейська Солідарність” в Новороздільській міській раді

admin

Залишити коментар