16.5 C
Lviv
28.09.2023
Україна

Як позбутися від сколіозу та плоскостопості : поради

Слово «сколіоз» зазвичай викликає асоціації з дитячим медоглядом. Дійсно, цю патологію дуже часто виявляють у дітей. Але це зовсім не означає, що дорослим не загрожує викривлення хребта з усіма наслідками. Однак кожен може уникнути загрози власному здоров’ю і навіть поліпшити ситуацію, адже існує кілька способів, як вирівняти поставу в домашніх умовах. Лікування сколіозу у дітей зазвичай складний процес. Для початку давайте зрозуміємо які є причини виникнення цієї патології.

Сколіозом називається бічне викривлення хребта. У здорової людини хребетний стовп зі спини виглядає прямою лінією, а при сколіозі він нагадує букву С. Це означає, що хребет викривлений в одну сторону – вправо або вліво. Буває і так, що пряма порушується відразу в декількох відділах, і тоді хребетний стовп стає схожий на букву S.

Патологія проявляється не тільки в викривленні хребта, яке з часом стає помітним і не додає краси фігурі. Серед симптомів сколіозу безліч небажаних змін в організмі, наприклад, відчуття скутості в хребті. Людина швидко втомлюється, а до кінця дня зазвичай з’являється хворобливість в спині.

Залежно від градуса вигину, визначається ступінь сколіозу. Мінімальна – перша – відноситься до відхилення хребетного стовпа від вертикалі не більше ніж на 10 градусів. При сколіозі IV ступеня кут викривлення може перевищувати 61 градус.

Вправи для здоров’я хребта
Вправи для постави можна підбирати на свій розсуд, складати різні комплекси, комбінувати їх між собою. Головна умова – займатися кожен день, адже від цього безпосередньо залежить ваше здоров’я.

Зберегти правильну поставу або виправити її допоможуть прості вправи:

 • Глибокі випади з випрямленою спиною і піднятими руками. Тягніться вгору так, щоб відчути витягування в хребті;
 • Нахили з відведеними за спину руками. При нахилі корпусу руки піднімаються вгору і відводяться якнайдалі вперед, плечі і грудний відділ розкриваються, спина не округляється;
 • Нахили з упором в стіну, руки паралельні підлозі. Спина повинна залишатися прямій;
 • З’єднання рук в замок за спиною, сидячи в позі лотоса. Спина випрямлена, лопатки зведені;
 • Поза кішки, стоячи на четвереньках. На вдиху спина прогинається, на видиху – округляється;
 • Підйом правої руки і лівої ноги, стоячи на четвереньках, щоб вони утворили пряму лінію разом з корпусом. Через 30 секунд ногу і руку потрібно поміняти;
 • Захоплення долонями стопи в тому ж положенні, таз дивиться вперед.
 • Одним з кращих вправ для виправлення постави вважається поза сфінкса. Потрібно лягти на живіт, підняти корпус, впираючись в підлогу руками. Рух виконується за рахунок прогину в хребті, в спині має відчуватися приємне напругу, але не хворобливість.

Лікування плоскостопості
Для призначення лікування при плоскостопості передбачається проведення ретельних попередніх діагностичних заходів з метою виявлення причин та стадії захворювання.

При 1-2 ступеня плоскостопості лікування може бути обмежена консервативними методами, що включають процедури результатом яких має стати нормалізація та корекція стоп . Важливим аспектом є носіння спеціального ортопедичного взуття, що дозволяє підтримувати фізіологічний звід стопи. У міру звикання м’язів і зв’язок до ортопедичних устілок нормалізується розподіл навантажень на підошву.

Застосування фізіотерапевтичних процедур допомагає зняти набряк і запалення в області підошви, а протизапальні мазі і знеболюючі засоби не тільки полегшують стан, але і допомагають впоратися з ускладненнями у вигляді бурситів і артрозу. Масаж стопи допомагає відновити іннервацію і нормалізувати кровопостачання стопи.

Якщо ж за медичною допомогою Ви звернетеся на 3 стадії захворювання, тут вже ніяк не уникнути хірургічного втручання. До нього вдаються в разі неможливості зняти больовий синдром консервативними методами лікування, оскільки він є наслідком здавлення нервових волокон.

З метою недопущення рецидиву захворювання лікарем-ортопедом проводиться ретельне діагностичне обстеження пацієнта для вироблення найбільш оптимальної тактики лікування.

Всі операції при лікуванні плоскостопості поділяються на три типи.

 • Операції на м’яких тканинах (Мак-Брайда, Шеде, Сільвера) – виробляються з метою відсікання сухожилля м’яза першого пальця стопи. Одночасно може проводитися транспозиція і капсулопластіка, при необхідності доповнені видаленням запаленої підшкірної слизової і кістково-хрящового наросту, які утворюють хворобливу шишку. Такий вид оперативного втручання, як правило, показаний особам молодого віку, у яких перший міжплеснових кут нормальний або незначно збільшений.
 • Операції на кістках.
 • Комбіновані операції.

Другий і третій вид операцій проводиться в тому випадку, якщо перший міжплеснових кут значно збільшений, перша плюсневая кістка пацієнта подовжена, а стопи ригідні. При цьому в більшості випадків вдаються до виконання остеотомій (розсічення кісток).

Крім того, хірургічне втручання допомагає мінімізувати наслідки запальних процесів, оскільки під час проникнення всередину лікар має можливість провести асептичну обробку ступні і дренаж порожнин.

Схожі повідомлення

Розроблено Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання у воєнний час, – роз’яснення Генштабу ЗСУ

admin3

Чотири університети Львівщини увійшли до Консолідованого рейтингу ВНЗ України – 2022

admin3

ЗСУ вдарили по окупаційному пункту управління на Херсонщині. 2 російські генерали ліквідовані, – розвідка

admin3

Переваги та недоліки використання газоблоку в будівництві

admin

Портал “Дія” відкрив запис на вакцинацію проти COVID-19

admin1

Майже 2 місяці оперативно – розшукових заходів правоохоронців увінчалися успіхом – зухвалого львівського розбійника викрито

admin3

Залишити коментар