16.5 C
Lviv
23.07.2024
Новороздільська ОТГ

5 основних аргументів, чому життя у багатоквартирному будинку неможливе без створення ОСББ

У минулому випуску газети ми обіцяли описати переваги створення ОСББ.

Отож зараз хочемо  виділити 5 основних аргументів, чому життя у багатоквартирному будинку неможливе без створення ОСББ.


Аргумент № 1: ОСББ дозволяє вільно обирати, що і як робити для забезпечення належного утримання будинку.


В Україні зараз не існує форми управління багатоквартирним будинком, яка була б простіша та зрозуміліша за ОСББ.

Створивши ОСББ, Ви маєте можливість скликати загальні збори та спільно вирішувати питання, пов’язані з управлінням будинком: від затвердження правил проживання до встановлення кошторису на його утримання.

У першу чергу, створивши ОСББ, доцільно провести аудит будинку, виявити які є технічні проблеми та визначити, які роботи та послуги необхідні для його утримання в належному стані, які роботи в першу чергу слід виконати, на які заходи варто акумулювати кошти чи залучити їх з інших джерел.

Аргумент № 2: Можливість самостійно розраховувати та встановлювати розміри і переліки внесків на утримання та експлуатацію житлового фонду та, відповідно, формувати кошторис.

Не хтось збоку, не місцева влада, а Ви самостійно вирішуєте, скільки і за що готові платити. Отже, Ви вправі як зменшити, так і збільшити вартість утримання будинку, обравши для себе найоптимальніший варіант.

Аргумент № 3:  ОСББ дозволяє економити власні кошти.

Зазвичай, коли співвласники відмовляються від ЖЕКу та створюють ОСББ, вони бачать, що деякі роботи, на які раніше витрачалися їхні кошти, насправді взагалі не потрібні будинку, а ті, які потрібні, можна виконати, витрачаючи менше.

ОСББ, як неприбуткова організація, звільнено від сплати податків. Виходить, створивши ОСББ, Ви одразу економите 20-25 % від суми внесків на утримання будинку та можете їх використати на покращення його стану.

За сприянням Фонду енергоефективності ОСББ можуть проводити енергетичну модернізацію свого будинку, що дозволяє зменшувати суми оплати за житлово-комунальні послуги.

Аргумент № 4: ОСББ дозволяє залучати додаткові кошти.

В ОСББ можуть надходити додаткові кошти від спільної власності – наприклад, від здачі фасаду будинку в оренду під рекламні площі, від здачі в оренду підвальних та допоміжних приміщень.


Будинки, в яких створені ОСББ, можуть як брати участь в державних та місцевих програмах підтримки, так і претендувати на отримання фінансування від донорів, залучати кредити, тощо. Зразковим можна назвати досвід ОСББ різних міст України, які за допомогою програм підтримки енергоефективності змогли отримати майже 70% відшкодування вартості обладнання та робіт з термомодернізації будинку.

ОСББ може також заробляти на вторсировині. Сортування відходів не лише приносить додатковий дохід, але й дозволяє економити на вивезенні всього іншого сміття.


Аргумент № 5:  ОСББ контролює якість послуги та виконаних робіт.

ОСББ може укладати будь-які угоди, замовляти різні послуги, необхідні для утримання будинку та реалізації рішень загальних зборів. Об’єднання має право укладати договори на обслуговування будинків з тими компаніями, які пропонують кращі умови та послуги, а також розірвати договір, якщо компанія неякісно виконуватиме роботу. Якісно виконані роботи та гарантія на них – запорука ефективного використання коштів та утримання спільного майна.

Отже, саме після створення ОСББ Ви не тільки отримуєте  можливість вирішувати, що і яким чином робити для утримання будинку, а й самостійно встановлюєте кошторис на його утримання і розмір внесків, які Ви готові платити для забезпечення належного стану свого будинку.

За допомогою ОСББ в людей відкриваються очі на те, як і куди використовуються кошти, де Ви можете і повинні економити, кого саме залучати для якісного виконання робіт.

І на кінець, що є дуже важливим фактором, відповідальність мешканців значно зростає, адже при створенні ОСББ немає на кого скаржитися, крім себе. Співвласники більш ефективно управляють будинком, бо витрачають власні кошти на власний же комфорт.

Щоб отримати безкоштовну консультацію з питань створення, діяльності ОСББ, допомогу в організації інформаційних зборів, реєстрації об’єднання, звертайтесь до ГО «ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ».

Олена МАЛЮТЯК, ГО “ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ

Схожі повідомлення

Новороздільчани, підтримаймо нашу ялинку у конкурсі “Найкраща ялинка Львівщини-2022”

admin2

Серед повернених полонених – наші земляки із сусідніх громад

admin2

Парастас і похорон Руслана Вальського

admin2

Нова поетична збірка літературного креденсу “Барви”

admin2

Бізнес-школа УКУ – партнер проєкту відновлення палацу Лянцкоронських

admin2

8-й окремий батальйон УДА “Аратта” ім. Андрія Гергерта – “вісникроздільцям”!

admin2

Залишити коментар