На урочисту подію прибули місцеві мешканці, представники влади та священики православного, греко- католицького та римо- католицького храмів с. Берездівці – отці Богдан, Роман та Дам’ян.
Відкриваючи урочистість, ведуча заходу, директор Новороздільського МБК “Молодість” Ірина Михайлюк – Сагало наголосила, що вказаний Комплекс “об’єдyує в собі пам’ять про героїчні подвиги тих, хто віддав життя за наше майбутнє. ВІн створений, щоб нагадати нам про те, що ціна свободи вимірювалася і вимірюється не безкінечними політичними дискусіями, а відданістю і жертовністю тих, хто пішов на передову, несучи у серці любов до рідної землі”.
Стосовно ідеї встановлення оновленого Меморіальний комплексу пані Ірина відзначила особливість архітектурного ансамблю: він наочно символізує вічну пам’ять та людську вдячність перед героями – визволителями і захисниками України у всі часи,
“Це фігура Божої Матері, яка символізує материнську ласку та благословення, яка завжди стоїть поруч зі своїми дітьми, щедро випромінює свою ніжність і мирне світло на всіх, хто зупиняється поруч із нею”.
Нагадаємо, що величну фігуру Покрови Божої Матері заофірував громаді священник римо- католицького костелу с. Берездівці о. Дам’ян Панковяк, а за сприяння міського голови Нового Роздолу Ярини Яценко, її першого заступника Михайла Гулія, керівника ДП “Благоустрій” Миколи Поглода, Берездівецького старости Дмитра Сапиги, дирекції ТОВ “ДМЗ “Карпати” та приватних підприємців Ореста Думи та Ігоря Складановського цей сакральний пам’ятник було встановлено в стислі строки та охайно облаштовано простір меморіального комплексу “Вічна пам’ять і вдячність Когорті Нескорених”.
Згодом Всечесніші отці виконали Чин освячення Меморіалу Героям. Після щемної Хвилини Мовчання та покладання ученицями місцевої школи лампадок із запаленими свічками до підніжжя стел Героям Небесної Сотні, полеглим односельчанам за Україну в лавах ОУН – УПА, в Другій світовій та теперішній широкомасштабній війні, розв’язаній 24 лютого 2022 року варварською росією, із словом до громади звернувся о. Дам’ян. Помітно хвилюючись, священослужитель, який за 12 років служіння у римо- католицькому костелі завоював велику повагу та авторитет не тільки у с. Берездівці, а й загалом у Новороздільській громаді, найперше повідомив, що довго роздумував як назвати фігуру. Але врешті було прийнято спільне рішення – дати назву “Покрови Пресвятої Богородиці Матері Божої”. “У цей тривожний час, коли триває війна, коли на захист Вітчизни від російської орди стали сини і дочки України, – відзначив о. Дам’ян, – саме фігура із такою назвою з написом “Царице миру, молися за нас” символізує Божий захист і опіку українському народові і українським захисникам”.
Наступний промовець міський голова Ярина Яценко уточнила, що відкриття меморіального комплексу невипадково відбувається саме у День Матері. Бо це свято не тільки родинне, а й свято Матері – України. Саме рідну неньку, рідну Державу захищають від кацапських загарбників наші славні Збройні Сили. Але підступний ворог, окрім військової навали, намагається посіяти поміж людей відчуття втоми та зневіри, протистояння. Почасти це дає такі – сякі плоди. Утім, так було в нашій історії неодноразово, відзначила пані Ярина. “Нещодавно мала нагоду слухати лекції відомого українського історика Ярослава Грицака і він це відзначив красномовною цитатою: “На жаль, українці “наступають на ті самі граблі не двічі, як це зазвичай буває, а тричі і навіть чотири рази”. Тому так непросто дається єдність”. Це актуальні слова і стосовно теперішньої ситуації. Тому єднаймося, спільними зусиллями чинімо спротив безжальному російському ворогу – україноненависнику, з вірою в Бога, в ЗСУ і Перемогу. Принагідно висловлюю вдячність отцю Дам’яну за щедру офіру та усім вищевказаним особам, зокрема, особисто Дмитру Сапизі, за посильну лепту у реалізації меморіального комплексу”.
В рамках художньої частини заходу пісні виконували Ярослав Лаба, Христина Лесів, народний фольклорний ансамбль “Берездівчанка” (керівник – Михайло Іваницький), церковний хор православної церкви Воздвиження Чесного Животворящого Хреста с. Берездівці (керівник – Іван Панькович Грохола).
Іван БАСАРАБ