Новостворена команда ТОВ «Палац Розділ» розпочали комплексні наукові дослідження палацу в смт. Розділ і розпочали досліджувати поліхромію стін будівлі спільно з Реставраційна майстерня “Гарда”
Завдання #1 – диджиталізація пам’ятки спільно зі Skeiron! З допомогою диджиталізації отримаємо точну 3D модель будівлі, завдяки якій зможемо створити детальну BIM 3D модель та забезпечити якісні обмірні креслення пам’ятки.
«Skeiron» диджиталізує архітектурні памʼятки, важливі для української спадщини, організовує 3D тури по музеях та створює 3D листівки для популяризації українських міст. З початку великої війни в рамках проєкту #SaveUkrainianHeritage з допомогою компанії проскановано 70+ обʼєктів у високій якості ззовні та зсередини з точністю до 1 см. А в межах проєкту #SaveMariupolHeritage, ідеєю якого є відродження головних пам’яток архітектури та історії Маріуполя, відроджено у віртуальній реальності Драматичний театр в Маріуполі.


За охоронним договором маємо 3 роки на розробку та погодження проєкту реставрації та пристосування палацу Лянцкоронських – Жевуських у Роздолі, а також виконання безпосередньо реставраційних робіт.
Чи збереглися в покоях палацу автентичні розписи? Наявні архівні матеріали та історичні світлини засвідчують існування розкішних інтер’єрів палацу, в тому числі – художні розписи в низці, якщо не у всіх покоях пам’ятки. На жаль, за часів УРСР в палаці було здійснено капітальний ремонт та перепланування з пристосуванням під санаторій «Роздол», відтак значну частину рідних перегородок із розписами демонтовано, а стіни покрито олійною фарбою. Після того, як санаторій ліквідовано, а будівлю залишено без догляду на кілька десятиліть, стіни почав атакувати грибок. Це призвело до втрати багатьох автентичних помалювань!
ТОВ «Палац Розділ» запросив одного з найкращих фахівців з реставрації художніх розписів та докладе всіх зусиль, аби з допомогою зондажів дослідити наявність та стан збереження поліхроміі для формування реставраційного завдання для майбутніх робіт.





З 2010 року фахівці Реставраційної Майстерні «Гарда» відреставрували понад 10 сакральних споруд національного і місцевого значення XVIII – XX століття Західної України, понад 30 автентичних поліхромних розписів в житлових та громадських будівлях XVI – XX століття історичної частини Львова та містечок Західної України, дослідили понад 10 автентичних історичних пофарбувань фасадів будинків Львова, внесених до Світової спадщини UNESCO.
* * *
Маємо амбітну мету відкрити навесні на локації «Палац Розділ» туристичний сезон, а також ще до завершення реставрації та пристосування палацу, незалежно від його майбутньої функції, створити в частині просторів споруди музейні кімнати, що знайомитимуть відвідувачів з історією палацу та стануть простором для публічних подій, відтак підготовка низки приміщень до подібних цілей є одним із наших пріоритетів сьогодні.