16.5 C
Lviv
03.03.2024
Україна

Сьогодні наша депутатська група «За майбутнє» не підтримала законопроект 10037, який у нинішньому вигляді завдає суттєвої шкоди місцевому самоврядуванню.

Річ у тім, що орієнтовні втрати місцевих бюджетів до кінця 2023 року, у разі прийняття законопроекту, складуть близько 25 млрд грн. У 2024 році – більше 100 млрд.

Місцеві бюджети хочуть позбавити 100% ПДФО зі зарплат військових, а також поліцейських та працівників ДСНС, які здебільшого працюють за місцем сплати ПДФО. Багато військових у минулому були робітниками й підприємцями, які сплачували податки у свої громади, – йдеться у повідомленні на сторінці народного депутата України, співголови депутатської групи “За майбутнє” Тараса Батенка.

Уряд з 1 жовтня хоче забрати усі без винятку гроші від “військового ПДФО” до кінця воєнного стану, але норми, які мали б компенсувати втрати місцевих бюджетів, діятимуть лише у 2024 році. Своїми діями Уряд перекреслює усі позитивні досягнення реформи децентралізації, яка у Європарламенті вважається однією з найкращих серед проведених реформ в Україні.

Законопроект у такому вигляді, який він був представлений до 2 читання сьогодні, порушує низку норм Бюджетного кодексу та 142 статтю Конституції. Наша депутатська група пропонує суттєво доопрацювати законопроект та напрацювати таке рішення, яке дозволить місцевим громадам максимально допомагати нашим військовим й проводити відповідні військові закупівлі, використовуючи свій власний ресурс.

“Як відомо, у перемоги багато батьків, тож всі ми повинні працювати для цього – і Уряд, і органи місцевого самоврядування, не порушуючи при цьому і не нівелюючи наші попередні досягнення” , – наголошує Т.Батенко.

Схожі повідомлення

Біля м. Попасна у зоні ООС загинув старший солдат, уродженець селища Добротвора Роман Задорожний

admin3

Керівник ТзОВ обшахрував відділ освіти Жовківської міськради на 200 тис. грн, присвоївши кошти за невиконані будівельні роботи

admin3

Двоповерхові будинки: в чому їх переваги та особливості будівництва

admin

Молимось за героїв Маріуполя і засуджуємо тих, хто зрадив і торгує Україною, – глава УГКЦ Святослав

admin3

Цього разу Інтерсіті не спізнився – просто зійшов з рейок

admin2

Відпочинок закордоном під час війни. Що потрібно знати?

admin

Залишити коментар