16.5 C
Lviv
02.03.2024
Україна

Представники бурятів, ерзя і татар просять Байдена допомогти їхнім народам вийти зі складу РФ

18 липня 2022 року.

Ліга Вільних Націй (ЛСН), яка об’єднала представників “поневолених Кремлем народів”, звернулася до президента США Джо Байдена.

Про це Цензор.НЕТhttps://censor.net/ua/n3354884 повідомляє з посиланням на Idel.Реалии.

У своєму відкритому листі активісти національних рухів просять підтримати їхні народи у реалізації права на самовизначення.

“Нашим зверненням ми долучаємося до проведення Тижня поневолених народів, який щорічно проходить у США з моменту прийняття у 1959 році відповідної Резолюції Конгресом. Через візит президента Байдена на Близький Схід і, ймовірно, у зв’язку з російським вторгненням в Україну, традиційно на галявині біля Білого дому, що відкриває Тиждень поневолених народів, не відбувся, однак ми все одно вирішили приїхати до Вашингтона, оскільки важливо заявити нашу позицію і позбавити монополії Москву, яка претендує виступати від імені наших країн. Ми не бачимо майбутнього наших народів у складі РФ та не хочемо відповідати за військові злочини Кремля”, – розповів представник фінно-угорського народу ерзя Віталій Ромашкін.

Віталій приїхав до Вашингтона разом із соратниками з Ліги Вільних Націй — буряткою Раджаною Дугар-ДеПонте та татарином Іршатом Хабі, що живуть далеко від американської столиці. У їхніх руках – ерзянський національний прапор, а також прапори Бурятії й Татарстану.

“Мені, як бурятці, боляче усвідомлювати, що Кремль використовує бурятських хлопців для досягнення своїх злочинних цілей – захоплення нових територій та розширення кордонів імперії. Власне, війна – це все, що Москва здатна запропонувати хлопцям із бурятських сіл. Згинути як гарматне м’ясо на черговій загарбницькій війні росіян. Я не бажаю такого майбутнього для Бурятії та свого народу, тому сьогодні ми тут не тільки для того, щоб засудити військову агресію проти України, але й щоб шукати підтримку серед американського суспільства. Ми, автохтонні народи, які мешкають в Російській Федерації, фактично є заручниками Москви і цього режиму. Нам залишили вибір: або воювати, або сісти у в’язницю, якщо ми не підтримуємо російську агресію”, – пояснює бурятська активістка Раджана Дугар-ДеПонте.

Представники бурятів, ерзя і татар просять Байдена допомогти їхнім народам вийти зі складу РФ 02

Татарський політичний емігрант Іршат Хабі поділився планами Ліги на найближчий тиждень: “20 липня ми проведемо онлайн прес-конференцію з учасниками інших національних рухів, що входять до Ліги. Уже 23 липня ми вийдемо на мітинги в різних країнах світу, де заявимо про наше право на самовизначення – право, яке у нас відібрали силою. Мітинги зокрема відбудуться й у США – в Нью-Йорку, Філадельфії та Клівленді. Сьогодні ми в тому ж становищі, що й Україна, Естонія, Литва чи Латвія 40 років тому. Ми добиватимемося деколонізації, і в цій боротьбі нам необхідна підтримка розвинених демократичних країн”.

Представники бурятів, ерзя і татар просять Байдена допомогти їхнім народам вийти зі складу РФ 03

Ліга Вільних Націй — союз башкирського, бурятського, інгерманландського, козачого, калмицького, татарського та ерзянського національних рухів, які відкрито декларують мету створення нових національних держав і виходу зі складу РФ. 

Схожі повідомлення

У новорічно – різдвяний час трапляються дива. У нас є для вас саме така історія – про небайдужість, допомогу і святкове диво

admin3

Сором та розпач від царювання цієї б@нди…

admin3

Електроларингофон: Збільшення голосових можливостей за допомогою технологій

admin

Перший осінній сніг

admin2

Тихо спи, без тривог…

admin3

Родичі бійців Сил тероборони можуть поспілкуватися з Командувачем: номер гарячої лінії

admin3

Залишити коментар