16.5 C
Lviv
23.07.2024
Новороздільська ОТГ

Консультації городникам “Осінні роботи в саду і городі”

Пропонуємо корисні поради для городників зі сторінок періодичних видань “Розумне господарство”, “До землі з любов’ю” та “Порадник господаря”, які упорядкувала Ольга ВЕРГУН.

КОМПОСТ

Восени на городі і в саду накопичується величезна кількість різних органічних відходів. Просто викинути їх було б справжнім злочином. Навіщо позбавлятися від того, за що потім доведеться платити гроші? Хороший господар ніколи такого не зробить. Він збере всі до останньої травинки і приготує компост.Компостна купа — це не хаотична звалище всього непотрібного, а спеціальна споруда, створене за певними правилами. Майданчик для неї вибирають в затіненому безвітряному місці, а компоненти укладають шарами, як в листковому пирозі. Першим йде торф, він не дасть поживним речовинам піти в грунт. Потім деревна тирса, гнилі плоди, скошена трава, бадилля та інші рослинні залишки. Потім гній, зола і знову торф або просто земля з городу. Щоб купа не зіпсувала ділянку своїм зовнішнім виглядом, її можна «задекорувати» шифером або яким-небудь іншим матеріалом

ДОГЛЯД ЗА ГРУНТОМ

Коли город звільниться від овочів, саме час очистити його від бадилля, порихлити і внести добрива. Восени краще відмовитися від мінеральних добрив, які будуть стимулювати зростання  в землі бур’янів. А ось торф, перегній або гній підійдуть.

Посів сидератів. За сезон запаси поживних речовин в грунті вичерпуються, тому відразу після збору врожаю варто подумати, чим їх заповнити. Добрива, звичайно, зроблять свою справу, але цього мало.

Вересень — підходящий момент, щоб згадати про сідерати. У порівнянні з органікою у них багато переваг. А саме:

це найдешевше добриво;

немає необхідності транспортувати на ділянку;

коріння рослин-сидератів покращують обмінні процеси в грунті;

деякі сидерати ефективно борються з шкідливими мікроорганізмами і бур’янами.

Найбільшою популярністю у дачників користуються жито, фацелія і гірчиця. Ще б пак, адже вони невибагливі в догляді, швидко нарощують зелену масу, витісняють з городу бур’яни, підвищують родючість

 Вересень — гарний час для живцювання чорної смородини (червону живцюють в серпні, так як вона довше вкорінюється). Якщо в цей період зрізати з маточного куща однорічні здерев’янілі гілочки товщиною близько 0,7 см і завдовжки 15 – 20 см (бажано вибирати пагони на 2-х або 3-х річної гілці) і прикопати їх на грядці під кутом в 45°, залишивши над землею лише одну нирку, то навесні вони пустять корінці і почнуть розвиватися. У випадках, коли посадка планується у весняний період, черешки нарізають і прибирають на зберігання.

У саду підживлення у вигляді перепрілого гною підійде  для  зерняткових і кісточкових. Вносити її краще в верхній шар, попередньо розпушити його плоскорезом. Потім грунт бажано замульчувати корою, опалим листям, хвоєю або скошеною травою.

З середини вересня для середньої смуги і північних районів настає термін посадки молодих саджанців плодових дерев і ягідних чагарників (на півдні з жовтня). Чим гарна осіння посадка? . Коренева посаджених саджанців встигає розвинутися до морозів. Відсутність спеки визначає меншу кількість поливів і уваги до молодим посадкам.

Якщо не впевнені, що зможете потрапити в сад в кінці зими, коли перші сонячні промені, відбиваючись від білосніжного покриву, стають небезпечними для дерев, краще проведіть побілку восени. Використовуйте для цього водоемульсійну фарбу, яка перенесе осінні дощі і не злізе. Також можна обмотати стовбури і скелетні гілки дерев білою мішковиною, спанбондом або іншим матеріалом, що не пропускає світло

Не пізніше вересня потрібно викопати картоплю і покласти її на зберігання. Справа навіть не в тому, що після всихання бадилля вона вже не росте, а в тому, що ґрунтові комахи, як і раніше, хочуть їсти. Та й осінні дощі можуть перетворити копку картоплі в справжній кошмар. Також у вересні потрібно прибирати буряк, моркву, редьку, ріпу та інші коренеплоди

Схожі повідомлення

“Світло Різдвяної зірки” на головній сцені міста – приходьте на виставу 14 січня!

admin2

Приєднатися до електричних мереж Нового Роздолу – просто і зручно

admin2

Тенісні змагання в Новороздільській громаді

admin2

Академія футболу «Розділля» – про новий формат, амбітні плани і уміння досягати мети.

admin2

ОСУ!!! Каратисти також підняли спортивний авторитет Нового Роздолу

admin2

У неділю ФК “Новий Розділ” зіграє на “домашньому” стадіоні з ФК “Троянда” з м. Ходорів

admin3

Залишити коментар