16.5 C
Lviv
18.04.2024
Новороздільська ОТГ

Інформація + книга+ успіх = БібліоХаб

Так коротко охарактеризували суть БібліоХабу креативні бібліотекарі.

Відкриття сучасного простору у Новороздільській бібліотеці для дорослих відбулося 17 серпня.

Бібліохаб – це епіцентр соціокультурних подій, інформаційний центр, територія креативного навчання, самовираження і комунікації, спілкування та дозвілля, майданчик громадянської активності членів громади.  Можливості БібліоХабу – безкоштовний сервіс для використання у професійній діяльності та повсякденному житті;  он-лайн навчання,  оплата комунальних послуг,  підготовка до тестування ЗНО, користування соціальними мережами для спілкування з родичами, які залишилися на окупованих територіях; змога  записуватися до лікаря он-лайн, купувати квитки у такому ж режимі, користуватися сервісами відеотелефонії,  користуватися застосунком «Дія», через який можна отримати державні послуги; учителям ВПО дистанційно проводити навчання учнів, обмін ідеями, думками, враженнями, майстер-класи, де педагог «за екраном» і безліч інших.

Відкриття БібліоХабу стало можливим завдяки участі у Проєкті “Посилення стійкості громад в регіонах України”, який реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, наданої через Посольство Великої Британії в Україні.

Спільні ідеї, бажання та робота Новороздільської міської ради, управління культури, спорту та гуманітарної політики (Володимир Засанський) Новороздільської міської ради і бібліотечного колективу дали надзвичайний результат. Міський голова Ярина Яценко високо оцінила можливості нового бібліотечного простору, подякувавши  програмі розвитку ООН, Ігору Назару, Олександру Кулєпіну, Управлінню цифрової трансформації ЛОВА та усім, хто долучився до його створення.  Ігор Назар, регіональний координатор програми розвитку ООН у Львівській області, відзначив, що БібліоХаб створено на високому рівні та буде гарним місцем для роботи і бібліотека стала сучасним оновленим простором для самореалізації усіх охочих. А ще п. Ігор завітав із сюрпризом – багатофункціональним пристроєм, отож користувачі при потребі можуть надрукувати, відксерити, зробити скан-копію необхідних документів.

Директор КЗ «Публічні бібліотеки»  Новороздільської міської ради Галина Приріз захоплено розповідає про уже «своїх» постійних відвідувачів: «Тут створено 7 робочих місць, обладнаних комп’ютерною технікою та швидкісним інтернетом. Приходять до нас  особи з числа ВПО, зокрема п. Галина, вони з чоловіком – викладачі Харківського інституту, дочка – студентка, тож у одній гуртожитській кімнаті працювати он-лайн усім  складно. Хлопці шукають книгу – зайшли в інтернет, розшукали всю потрібну інформацію.   Один хлопчик приходить послухати аудіокнигу, бо вдома   маленька дитина. Хтось приходить попрацювати.  Жіночка приходить поспілкуватися з родиною за кордоном. Словом, кожен знаходить своє.   У теперішній складній життєвій ситуації кожному із них є важливим доступ до безкоштовного WI-FI, а також зручного затишного приміщення для спілкування та вирішення певних проблем.

Для ремонтних робіт, переобладнання приміщення та наповнення  комп’ютерною технікою було витрачено 175 тис грн з міського бюджету   Також власну лепту внесли ті, хто писав кошторисну документацію, робив ремонт у приміщенні, займався новими меблями.

Вдало підібрана  кольорова гама створює необхідний затишок, нові полиці привертають увагу до цікавих книг, окрема полиця – книги, по яких знято фільми, їх тут же можна і переглянути. Та й загалом, вдало  підібрані мобільні столи дають змогу організовувати тут зустрічі, перегляди фільмів тощо.

Нові потужні ноути  з великою пам’яттю функціональною і оперативною, сильними батареями, тож триматиме довго на випадок відключення світла. Безкоштовний вай-фай. Зручно, комфортно, доступно, великий вибір послуг, безкоштовно. Для громади, для ВПО, для людей  незалежно від віку, вподобань чи соціального статусу».

   Дует бандуристок Наталія Гарбаж та Ірина Сененько, викладачі Новороздільської школи мистецтв ім. Олега Рудницького, додали  нотки святковості до оіфіційної програми відкриття.

Звісно,  будуть і вдосконалення. Бібліотекарі завжди дослуховуються до відвідувачів. «Їхні побажання – це і будуть  зміни», – запевнила Галина Приріз.

Схожі повідомлення

Новороздільські плавці беруть призові місця у … миколаївському басейні

admin2

В перший день зими у Новому Роздолі внаслідок пожежі травмовано чоловіка 1996 року народження

admin3

Загинули у 1951-му, щоб ми сьогодні жили в Незалежній Українській Державі

admin2

Біда звалилася раптово, як сніг на голову, але комунальники виручили. Честь і дяка!

admin3

Слава Герою – новороздільчанину, який загинув в бою з російським агресором

admin2

ФК “Новий Розділ” – ФК “Миколаїів”- 0:4: гарячий матч – холодний душ…

admin3

Залишити коментар