16.5 C
Lviv
03.03.2024
Новороздільська ОТГ

Про особливості стихії у с. Тужанівці: екскурс у минуле і теперішня ситуація

Написати мене змусило «купання» у холодній та брудній дощовій воді на дорозі Розділ –Жирова в суботу 24 червня та дзвінок від моєї двоюрідної сестри з с.Тужанівці про те, що її подвір’я повністю затопило. Після того, як приїхав до хати і отримав наганяя від дружини, заліз у ноутбук щоб знайти свої старі фотографії десятирічної давнини(можна переглянути нижче). В 2012- 13рр наші села так само було затоплено, особливо Тужанівці, коли вода текла під вікнами будинків вулицею Наддністрянською.

Станківецька сільська рада була на той час найбіднішою в Миколаївському районі, бюджет – 140 тис грн. в рік. Але вже у 2013 році завдяки згуртованості жителів наших сіл, сприянні голови районної ради Ольги Жили, депутатів районної та сільської ради вдалося ліквідувати одну із причин затоплення – розчистити рів довжиною 1км та ставок, куди стікалась уся дощова вода із 200га городів та паїв. На той час громада наших сіл показала стійкість та згуртованість. Чого лише вартує поїздка двох мікроавтобусів із мисливцями з наших сіл до голови районної адміністрації коли кошти, що мали бути використані для проведення робіт були забрані у районний бюджет. А це був 2013 рік, повсюди при владі була «Партія регіонів». Уявіть- до кабінету голови райадміністрації заходять близько 20 людей у камуфляжній формі…

Коли на ставку було ледь не втоплено екскаватор, то з села бігли люди з помпами, щоб відкачувати воду і рятувати техніку. Почали чистити рів – і кожен взяв до рук лопату, а сільські трактористи своїм коштом вивозили зайвий грунт після роботи екскаватора. Бо кожен розумів, що працюємо для загального добра. Тож не дивно, що керівник підприємства- підрядника, п.Струк Михайло, а познайомились ми із майбутнім рухівцем, а тепер головою районної організації НРУ саме на розчистці нашого ставка, почистив рову набагато більше ніж було в кошторисі.

Коли в липні 2020році «змило» вулицю Ходорівську, якраз ту що зараз у 2023році знову «поплила», то громада знову вийшла на «толоку». Ляврусь Марія віддала 1-1,5м уздовж власного подвір’я щоб розширити канаву та встановити бетонні блоки для укріплення берега( блоки були подаровані сусідньою громадою на прохання о.Попка Степана), а жителі вулиці вийшли розкидати щебінь.

Варто згадати і агрофірми «Вінал Агро», ФГ «Межиріччя», МПП «Добробут» та підприємства Нового Роздолу: ТзОВ «Енергія- Новий Розділ» і ДМЗ «Карпати», що постійно надавали техніку для проведення аварійних робіт.

Минулося…? Таке враження що так. Адже за літо 2020року роботи по вулиці Ходорівській було зроблено лише на 50%, а потім були осінні вибори. Прочистити дерева та кущі вздовж решти канави після 2020р так ніхто і не вийшов та не організував. Тож зараз пожинаємо плоди власної ліні та неорганізованості.

Напевно буду час від часу друкувати замітки із фото про той час, коли Станківецька громада спільно долала труднощі, можливо це послужить стимулом. Можливо…

Тарас ШАРАН, депутат Новороздільської міської ради

Схожі повідомлення

ФК “Новий Розділ” поступився СФК “Трускавець” – 0:1. Але наша команда була таки кращою, проте цього замало…

admin3

Громадські пасовища покращилися завдяки обласним субвенціям

admin2

Головне питання сьомого пленарного засідання ХХ сесії – Новороздільська міська лікарня

admin2

Подяка Новороздільській громаді – від госпіталю у Дніпрі

admin2

Новий Розділ – графік відключення електроенергії на 31 жовтня

admin2

Хресна Дорога «Зцілення» – подвійна молитва

admin2

Залишити коментар