16.5 C
Lviv
29.09.2023
Новороздільська ОТГ

«Сьогодні Україна стоїть на пограниччі між добром і злом. І нашій армії слава і честь, що її бійці жертовно захищають Державу і світову цивілізацію»

Промова Преосвященного Владики Єпископа-помічника Стрийської єпархії УГКЦ Богдана Манишина  з нагоди 70-річчя Нового Роздолу 

Високодостойні провідники нашої громади, дорогі краяни, дорогі наші захисники і захисниці, дорога молоде! Цей знаменний ювілей, який відзначаємо в такий непростий, особливий, тривожний час, є  підсумком прожитих десятиліть і подякою долі і Богові за отримані ласки. Також це день, коли зринають особливші мрії про поступ до кращого майбутнього. Це і час переживань перед викликами, які слід вирішити, аби здійснити намічене. І час мрій. Ми усі тут присутні позначені такими відчуттями та настроями. Але важливо у мріях не витати поза хмарами, а мріяти слід правильно, тобто реально. Бо той, хто правильно мріє, він завжди отримує те,  чого прагнув. Звичайно, якщо  буде також уповати на волю Божу.

У цей ювілейний день  хочеться скласти особливу подяку усім. Хочу пригадати з почутого сьогодні літургійного Божого слова, зверненого до люду Божого. Отже, Ісус у Архієрейській молитві каже до Отця, що він здійснив усе, що йому було доручено. Так само і стосовно нинішнього ювілею: оглядаючись у 70 років, які минули, напевно  тут присутні і ровесники міста, і старші, і вони мають змогу бачити, які відбулися зміни, як продовжується навколишнє життя, які виникли виклики і тривоги. Хочу їм скласти подяку, а особливе  ще тим мешканцям міста, які на зорі спорудження Нового Роздолу і підприємств, після заслань і переслідувань за любов до України,  мали змогу поселитися в нашому місті, бо в їхні рідні міста і села, з яких вони були репресовані, повертатися їм було заборонено владою. На щастя, у Новому Роздолі на таку категорію осіб тутешнє виробниче начальство закривало очі, бо шкідливе сірчане підприємство потребувало робочих рук. Водночас, у молоде місто прибували і спеціалісти, і педагоги, щоб навчати молодь. Бо в перекладі з грецької «педагог» означає «той, що веде за руку».

Тут витворилася особлива спільнота.  Тож Новий Розділ  позначений молодими серцями, тут ніколи не бракує молоді, не бракує дітей, які, образного кажучи, перебувають у гніздечку, яке звили батьки. Вони вже починають свій життєвий шлях, і вони згодом будуть шукати себе, здійснювати Божу волю і утворять нову потужну генерацію мешканців славного Нового Роздолу та громади. Впевнений, що сьогодні, в день ювілею, буде згадано багато прекрасних імен, які прославили і освятили місто своїм служінням. Також хочеться сьогодні  в період воєнного буревію  сказати всім – і тим, хто віддали життя  за Україну, батькам наших Героїв, і тим, які переживають оту гіркоту воєнного лихоліття у той чи інший спосіб, тим, які  цей період переживають якісь труднощі, хто переживає за майбутню долю України, – все, що було, відбулося недаремно, ваше життя, ваш труд, ваша посвята, ваша любов до України, до цього міста, до діточок були недаремними. Сьогодні Україна стоїть на пограниччі між добром і злом. І нашій армії слава і честь, що її бійці жертовно захищають Державу і світову цивілізацію. Якщо озирнутися на наше історичне минуле, то Україна завжди спиняла зло. Це величезне покликання дане нам Богом. Можливо,  ми цього не усвідомлюємо, можливо, ми хибно відчуваємо себе у ролі жертви, але насправді ми є тим, хто себе посвятив виконати цю місію. Тому бажаю усім Перемоги і здоров’я, а Новому Роздолу процвітання.  

Богдан МАНИШИН, Преосвященний Владика Єпископ-помічника Стрийської єпархії УГКЦ

Схожі повідомлення

Перші проліски зустрічають весну…

admin2

Проєкт облаштування початку Алеї Героїв – на завершенні

admin2

«Щаслива християнська сім’я – запорука майбутнього України»

admin2

Цікаві навчання рятувальників у новороздільській школі

admin2

Затверджено директора КУ ІРЦ

admin2

У новороздільських дітей своя війна з російськими нелюдами-загарбниками

admin3

Залишити коментар