16.5 C
Lviv
23.07.2024
Новороздільська ОТГ

Урочиста академія з нагоди 70-річчя Нового Роздолу

70-річчя Новий Розділ не святкував гучно, лише спільною молитвою, хвилиною скорботи за полеглими Героямиз і емоціями вдячності всім захисникам та щирими побажаннями друзів.

Люблю і дихаю тобою, моє найкраще місце на землі! – мимоволі зринало у думках новороздільців, які люблять своє місто, дбають, мріють про його подальший розквіт. Одне з наймолодших міст на Львівщині – і оцей “юний” вік та неодмінно “Новий” у назві накладає свою позитивну ознаку на наше місто.

“З днем народження, моє місто! Місто молоді, місто надій та місто мрій. Місто, народжене сіркою, яке за 70 років, що в рамках історії дуже небагато, пройшло шлях від першого будинку посеред поля між Малеховом і Берездівцями до селища, міста районного значення, міста обласного значення, до центру громади. А що таке місто? Місто – це люди, які тут живуть, розвиваються, творять, працюють, кохають, плекають своє. Люди, які в різних куточках світу гордо кажуть – я з Нового Роздолу. Люди, які хоч раз тут побувавши, назавжди прикипіли до нього душею. Це воїни, які відважно стоять за свою державу, це волонтери і благодійники, це ті, хто прихистив втікаючих від війни, і ті, для кого через війну ми стали новим домом. Вітаю, друзі! Хай кожен завжди буде під опікою світлих сил! Хай щастя, любов і достаток живуть на кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині, об’єднуючи всіх у згуртовану громаду! Зростання, добра та процвітання тобі, Новий Роздоле!” – вітала усіх присутніх міський голова Ярина Яценко.

І про людей йшла мова. Люди стали основою святкового ролику – свого роду відеопрезентації міста.

З великого екрану зосереджено дивилися на земляків ті, хто став на захист проти ворога, і хто нині у Небесному легіоні.

На фоні краєвидів рідного міста проходило і пошанування  городян.  Почесний значок “Гордість громади” отримали волейболістка, член збірної України, 9-класниця Новороздільського ліцею ім. В. Труша Анна-Марія Гошилик, футболіст, член молодіжної збірної України Віталій Роман, майстер спорту з велосипедного спорту, неодноразовий чемпіон України, учасник Всесвітніх ігор ветеранів Геннадій Печенюк,  поетка, майстриня з вишивки, лауреатка Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, обличчя американського україномовного журналу «Ukrainian People» Ольга Береза, вишивальниця, член Національної спілки митців України Леся Демчук, амбасадор Європейської Асоціації викладачів історії Ірина Костюк, керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ отець Ростислав Височан.

Знак “За особливі заслуги перед громадою” вручили засновнику та керівнику Центру  «Тавор» Василю Василишину, багаторічному редактору «Вісника Розділля» Івану Басарабу, директору Новороздільської школи мистецтв ім. О. Рудницького Михайлу Рудницькому,  ТзОВ “Хліб-трейд”  (директор Ігор Медвідь), ТзОВ “ОДВ “Електрик”,  ТзОВ “ДМЗ “Карпати” (директор Ростислав Гапатин)..

У номінації  “Знак пошани” нагородили попередніх міських голів – Микола Гедз, Святослав Ключник, Володимир Туз, Андрій Мелешко, Владика, протосинкел Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин (до речі, з Нового Роздолу на нинішній час вийшло понад 35 греко-католицьких  і 8 православних священиків)   орден сальваторіанів у Польщі (отець Адам одразу вручив ключі від пікапу для Владислава і його підрозділу – з Новороздільської громади на фронті понад 700 воїнів).

Національна спілка архітекторів Украіни відзначила  архітектора, керівника ТОВ ПБП «Контур» Володимира Дейнегу  за  багаторічну творчу і громадську роботу на ниві містобудування.

Схвильовано вітав громаду – відтепер громаду-побратима – голова Садівської територіальної громади Сумської області Іван Крюков, оповідаючи про лихі дні окупації та щиро дивуючись згуртованості новороздільців.

Натомість лилися привітання і від гостей.  Бурмістр  міста-побратима от уже 20 літ Поліце Владислав Дякун звернувся з привітаннями через відеозв’язок. «Загалом, – зауважила Ярина Яценко, – з перших днів повномасштабного вторгнення фури з  допомогою йшли до нас, минулого літа понад 40 дітей з громади безкоштовно відпочивали у дитячих таборах Поліце. Та й загалом усвідомлення, що ми не самі, що з нами цілий світ дозволяли справитися з тривогами».  Прибули на відзначення ювілею депутат Верховної Ради Олег Синютка  і депутат Львівської обласної ради  Олег Дуда. Привітав новороздільців депутат Львівської обласної ради, колишній помічник нардепа Тараса Батенка, представник омбудсмена у Львівській області  Тарас Подвірний. Щемно привітала рідне місто депутат Львівської обласної ради Світлана Стечак.  Заступник міського голови сусіднього Миколаєва Юрій Шпак і Ростислав Пшемінський, голова “Національної асоціації підприємців України”, висловили  чимало побажань для подальшого розвитку молодого міста.

Вітальні виступи талантів Нового Роздолу вражали різноманіттям віку, стилів, професіоналізму…

Переможниця міського конкурсу поетів-аматорів до 70-річчя міста Світлана Король зачитала вірш-посвяту рідному місту.

Співаки – Олександра Горбіль, Таня Івать, вокальні ансамблі під керівництвом Наталі Фіцали та Ірини Жигаль, народний фольклорний ансамбль “Джерело”, народний ансамбль пісні і музики “Мальви”, танцюристи – “Веселка” і “Грація”, літературно-музична композиція театрального гуртка БДЮТ “Маска” (керівник Лілія Тимощук, хореографія Ольга Лаврінців) “Народ мій є, народ мій завжди буде!”, бандуристи, скрипалі і саксофоніст Новороздільської школи мистецтв ім. О.Рудницького. Подивитися і показати було що – тож концерт тривав до вечора.

Схожі повідомлення

Танцювальні “БАРВИ” отримали дві перемоги!

admin2

З ВОСКРЕСІННЯМ ХРИСТОВИМ, ДРУЗІ!

admin3

Новороздільська громада у розрізі конкурсу мікропроєктів: 15 місце із 73!

admin2

Зоряний олімп-2024. Феєрія знимок

admin2

У Новому Роздолі  із першим сольним концертом виступить YAKTAK

admin2

Сонячні смайлики співпрацівникам від Галини КАЛІНЧУК з нагоди Дня працівника соціальної сфери

admin3

Залишити коментар