16.5 C
Lviv
30.09.2023
Новороздільська ОТГ

Сплата податків – це допомога Воїнам і наближення Перемоги

Попри воєнний стан звична діяльність Новороздільської міської ради не припиняється – ми маємо бути міцним тилом. Тож потрібно працювати, щоб хоча б допомагати нашим військовим, виконувати задумане і дбати про наповнення міської казни.
Яким чином, спілкувалися з начальником фінансового управління Новороздільської міської ради І. І. Ричагівським.

 • Ігоре Івановичу, у час воєнного стану внесено чимало змін у різні законодавчі нормативи. Прокоментуйте, будь ласка, що там у сфері податків?
 • Внесені зміни до Податкового Кодексу України та інших законодавчих актів у цій сфері, зокрема, установити, що тимчасово, з 1 квітня 2022 р. до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.
  Додатково нагадую, що у 2022 р. ставка єдиного податку для першої групи становить 10% від прожиткового мінімуму, встановленого на початок року, тобто від 2481 грн, і становить 248,1 грн на місяць. Ставка єдиного податку для другої групи становить 20% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок року, тобто від 6500 грн, і становить 1300 грн на місяць.
 • Вірно розумію, що сплата податків є основним джерелом надходження до міського бюджету?
 • Так. А від цього залежить, чи зможемо ми допомогти нашим Збройним Силам, чи зможемо своєчасно виплатити заробітну плату всім працівникам бюджетної сфери (вчителям, працівникам дошкільних та позашкільних закладів, соціального захисту, працівникам закладів культури, мистецтва, фізичної культури і спорту, органів місцевого самоврядування), видатки на утримання установ – а це енергоносії, продукти харчування, ліки, видатки на благоустрій міста – прибирання центральних вулиць, вивіз сміття, освітлення та багато інших соціально-важливих видатків.
 • Тобто підприємці, платники єдиного податку першої та другої групи, повинні бути свідомими і не зловживати без потреби змінами у податковій сфері. Тим паче, коли знаходимося не у зоні бойових дій. І сплата податків – не просто обов’язок, а потужна підтримка економічної потуги України і особливо наших Захисників.
 • Однозначно.
  Тому фінансове управління спільно із керівництвом Новороздільської територіальної громади звертається до підприємців громади з розумінням віднестися до ситуації, яка склалася на даний час в нашій державі і в нашій громаді зокрема, – закликаємо всіх платників податків, які працюють, своєчасно сплачувати податки в повному обсязі, щоб спільними зусиллями забезпечити Перемогу в цій жорстокій війні з росією.
  Таким чином ми не допустимо соціальної напруги в нашій громаді, підтримаємо нашу армію і нашу країну.
  Слава Україні!
  Розмову вела Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

ОСББ «ЛЮКС Розділ» є одним з 8 ОСББ області і першим у Новому Роздолі, яке реалізувало проєкт та отримало грант за програмою “Енергодім” Фонду енергоефективності

admin3

Похорон Героя Ігоря Макогона

admin2

Стільсько…. Матеревбивство… І знову оковита…

admin2

Данило КИЧ – баскетболіст у складі молодіжної збірної України

admin2

Новий Розділ – на роботу запрошують розкрійників і швачок

admin2

“Веселих свят” – від колективу МБК “Молодість”

admin2

Залишити коментар