16.5 C
Lviv
30.09.2023
Новороздільська ОТГ

Леся Демчук і її 50 воєнних вишиванок

Загалом у відомої новороздільської мисткині Лесі Демчук колекція вишиванок налічує понад 600 експонатів: рушники, сорочки, скатертини, різних видів, з різних географічних куточків України, але кожна – зі своєю історією та багатою спадщиною українських старожитностей.

Ці вишиванки вона або отримала у подарунок, або купила – у часи від початку повномасштабного вторгнення.

Виставка вишитих старожитностей майстрині-вишивальниці Лесі Демчук у фойє Будинку культури “Молодість” дійсно унікальна. а ще з розповіддю майстрині, закоханої в українську вишиванку.

Про кожну вишиванку розповідає немов про друзів – оці мені подарувала мешканка з 17-го кварталу; оце рушники, вишиті методом “качалочка”, рідкісні екземпляри, які розпродали люди, котрі виїжджали з України, оце з пташечками, зі сливочками, з вишеньками, з виноградом – це моя окрема любов; тут унікальні “шлюбні” сорочки, на яких – ініціали молодят і рік; сорочки з Донеччини, з Київщини, з Полісся, з Поділля, гадяцькі сорочки – “жидівки”, волинські, які вирізняються жовто-блакитними барвами; низинка, хрестик, призбирування, вирізування, поширений “брокар”. Серед рідкісних екземплярів – жіночий костюм з Горішнього, з незвичною для України уже короткою сорочкою, запаскою, шальоновою спідницею і горсеткою, з Жидачева, а ще – спідниця бабусі Лесі. Усі вишиванки прикрашені хустинами з колекції Л. Демчук.

Внесення автентичних вишиванок до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО також завдання майстринь, чим вони займаються, зберігаючи і пропагуючи культуру української вишиванки.

Схожі повідомлення

Завтра, 6 серпня, – благодійний велопробіг “Сила в єдності”

admin2

На Василя відбулись установчі збори створення футбольного клубу Нового Роздолу

admin2

Кінець року – початок нового проєкту від House of Europ

admin2

У Новому Роздолі горіла квартира

admin2

“Богатир-Дзюдо” – переможці

admin2

Ростислав Височан поділився досвідом капеланського служіння із студентами

admin2

Залишити коментар